www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Mnenje o VSŠ Kranj
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
podhujka
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2018 19:31
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 7:50 pm    Naslov sporočila:  Mnenje o VSŠ Kranj Odgovori s citatom

Pozdravljeni, trenutno razmišljam da bi se vpisal na VSŠ Kranj (izredno, ob delu), zanimam se predvsem za študij elektroenergetike, v ožjem izboru pa sta tudi mehatronika in informatika (vsi trije so VI/I stopnje).
Tja se vpisujem z namenom spremembe moje karierne poti, saj sem z trenutno izobrazbo in trenutnim statusom zaposlitve v dokaj slabem položaju.
Zanima me predvsem kaj si mislite o VSŠ Kranj in kako perspektivni iz vidika zaposlitve so navedeni trije študiji (predvsem elektroenergetika).
Za kakršnokoli mnenje vam bom zelo hvaležen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede Kranja ne bi vedel povedat.
Če ti je Ljubljana kaj bolj pri roki lahko povprašaš tudi na ICES za program inženir elektroenergetike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podhujka
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2018 19:31
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, v bistvu sta mi Lj in Kranj približno enako daleč,...
Torej, če ima kdo izkušnje z ICES lahko tudi doda mnenje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 12:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naučil se nikjer ne boš nič kaj dosti, dobil boš papirje in naredil diplomo.
Bolj je pomembno, kje boš do papirjev prišel po najlažji in najcenejši poti. V Kranju boš v prvem letniku (energetika) gulil kar nekaj strojništva in osnove elektrotehnike pri Simoviču. Kjerkoli že boš, bo treba kar redno hodit na predavanje...
Mislim, da bi bila elektroenergetika še najbolj smiselna smer, seveda pa je odvisno kaj sedaj delaš in kaj bi rad delal v prihodnosti.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantje, kaj se ne hodi v šolo zato, da se nekaj nauči?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.52
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za to, ker je učni sitem tako postavljen, da je pisan na kožo le infinitizimalno majhnemu deležu oseb, ki hodijo v šolo in se dejansko nekaj naučijo.

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je pa vedno priročen izgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jmivsek je napisal/a:
Fantje, kaj se ne hodi v šolo zato, da se nekaj nauči?

Tako bi moralo biti ampak žal večinoma ni tako. Kljub zelo pogosto šlampastemu opravljanju svojega poklica si učitelji upajo stavkat ... Rolling Eyes

@podhujka
Če nameravaš delat v JU potem rabiš papirje da prilezeš nekam. Če greš v privatni sektor rabiš znanje in pripravljenost za delo, papirji so manj pomembni.

Za papirje se bo treba kar potrudit, hodit na predavanja, učit, izpiti, diploma + ene par jurjev za stroške šolnine in vožnjo.

https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=538745#538745
http://www.sckr.si/tsc/organiziranost/vodstvo.html

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
podhujka
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2018 19:31
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To da se bom moral učiti mi ne predstavlja ovire, nekaj jurjev pa imam že na strani, edino malo cincam ker ne poznam te branže in dejansko ne vem, kako velike možnosti zaposlitve bom imel. Pač če računam da se letos vpišem, pa rečmo da diplomiram v 2,5 - 3 letih (študij plus diploma), potem bom takrat star cca 38 let, sicer z diplomo a brez konkretnih delovnih izkušenj (nikoli prej nisem delal v tej branži). Skrbi me to, da me nihče ne bo hotel zaposliti, ker bom prestar za totalnega novinca.


Zato me malce zanima, za tiste ki so v tej branži (elektroenergetika), kako poteka zaposlovanje. Pripravljenost za delo imam, a to ti ne pomaga veliko, če te že v štartu nihče ne zaposli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jmivsek je napisal/a:
Fantje, kaj se ne hodi v šolo zato, da se nekaj nauči?


V šolo se hodi za to da se pride do diplome.
Potem se včlaniš v pravo stranko, včasih partijo, hodiš na partijske sestanke, in čakaš do upokojitve, samo moraš biti "politično podoben".
(Celo se ti ni potrebno ukvarjati kaj preveč z stroko.)

Da ne bom izven teme: moj nadrejeni v službi se je hvalil kako je v Kranju končal šolo da je dobil naziv ing.org..
Parkrat so šli z predavatelji na večerjo...da ne napišem vsega, ker itak se dovolj ve kako je to potekalo.
Važno je bilo da je šola pokasirala šolnino, katero je itak plačala za svojega "študenta" delovna organizacija.

Je danes kaj boljše? (mislim, pri takšnih študijih ob delu)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.88
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še tako slaba šola te vsaj nekaj nauči - osnove, ohmov zakon in podobno... Če imaš interes, pa še kaj več odneseš.
Res je, da v praksi večinoma "solate" ne potrebuješ (za kopanje jarka za kabel Laughing ). V službo te pa vsaj z minimalno formalno izobrazbo o štromu -vsaj tečaj, če obstaja- po moje noben ne vzame, razen za delo kot je v oklepaju.

_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.11

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi še tukaj: https://www.edx.org/ in na ostalih podobnih platformah.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.67
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Karkoli boš študiral od naštetega, boš na dobri poti. Je pa fajn, da imaš malo prirojene "žilice" v sebi, saj boš bodoče delo opravljal lažje in predvsem z veseljem. Najbolje boš opravljal tisto delo, ki te veseli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale edx se mi zdi super , pa dejansko kdo to dela ?
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
Tale edx se mi zdi super , pa dejansko kdo to dela ?

Sem že kar nekaj edX (+Cursera) online tečajev naredil, res odlična zadeva, vendar kot dopolnilo in ne zamenjava šole in faksa!

Kot povratniku v elektronske/radioamaterske vode so mi prav prišli tečaji od matematike, osnov električnih in elektronskih vezij do vloženih sistemov v realnem času, pa digitalne tehnike, trenutno se pa pripravljam, da bi se lotil osnov elektromagnetike. Tečaji so kar zahtevni, sploh za nas s malo konkretnejšim EMŠO. Vendar odneseš daleč več kot samo skozi študiranje knjig.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group