www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

HTML koda, ki se odpre v novem zavihku

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:32 pm    Naslov sporočila:  HTML koda, ki se odpre v novem zavihku Odgovori s citatom

Ojla,

iščem način, kako bi se generirana html koda odprla v novem zavihku ali pa se sama ponudila kot download datoteke.

ESP mi generira "glavno stran" nekega senzorja. Ob pritisku na gumb, bi rad, da se v novem zavihku izpiše tabela meritev v bufferju.

Vse ostalo mi ni problem, le to ne vem, kako naredil, da se odpre v novem zavihku.

HTML guruji, na pomoč!

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Link - href ima lahko atriibut traget, ki je lahko:


_blank - Opens the linked document in a new window or tab
_self - Opens the linked document in the same window/tab as it was clicked (this is default)
_parent - Opens the linked document in the parent frame
_top - Opens the linked document in the full body of the window
framename - Opens the linked document in a named frame


Poskusi: https://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml_links_target

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako kot je predlagal Mare, bo "blank" kar pravi.
https://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml_links_target

Včasih, ko brskalniki še niso imeli zavihkov, se je pod "blank" odprlo novo okno, s pojavom zavihkov se privzeto na "blank" odpre zavihek.

Kar je "frame" in vse v zvezi s "frameset" raje ne uporabljaj, z okvirji je prava zmeda, če bi že moral delat v taki obliki je bolje delat html+ kombinacija php ukazov npr include del kode v svoji datoteki, ali pa kar vse v php recimo.

S pojavom novejših html standardov in kombinacijo skript je možnosti še in še, vendar vsi brskalniki si še vedno niso popolnoma enotni, zato je za bolj fiksne stvari in preprosto oblikovanje še vedno bolje delat v nižjih html različicah, ker jih podpirajo vsi brskalniki popolnoma pravilno, razen tu in tam kakšen tag je bil v eksplorerju interpretiran nekoliko drugače...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 7:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

_blank sem gledal, samo jaz nimam linka na gumbu. Moj ESP je webserver in generira web stran. S pritiskom na gumb se zgenerira nova stran. Gumbi na moji web strani so pravzaprav le linki do funkcij (npr. Resetiraj senzor, sinhroniziraj uro na ntp, shrani nastavitve...). Eden od gumbov je 'izpisi buffer meritev', katere pa bi se morale izpisati v novem zavihku.

moj gumb je narejen takole:
Koda:

<td></p><form action='view_buffer' method='POST'><input type='submit' value='View buffer ' /></form></td>


in kliče mojo funkcijo handleView_buffer, ne pa linka

EDIT: sem dodal in tudi v tej obliki dela!

Hvala obema.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!


Nazadnje urejal/a damo Čet Mar 15, 2018 9:02 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koda:
<td></p><form action='view_buffer' method='POST' target='_blank'><input type='submit' value='View buffer ' /></form></td>



Če slučajno ne bo delovalo, pa dodaj knofu še en unikatni ID:
Koda:
<td></p><form id='Knof1' action='view_buffer' method='POST' target='_blank'><input type='submit' value='View buffer ' /></form></td>

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://mk.homeip.net/Programs/School/Ucbenik/

Tu je učbenik od Iztoka Fajfarja iz UL FE.

Prilagam tudi .zip, za uporabo lokalno in če slučajno link iz tega privat serverja preneha z delovanjem, tako kot je prenehal delovati link na spletni strani FE.

http://fides.fe.uni-lj.si/~lrnv/racunalnistvo1/literatura.html



ucbenik.zip
 Opis:
Avtor: Iztok Fajfar

Download
 Ime datoteke:  ucbenik.zip
 Velikost datoteke:  1.19 MB
 Downloadano:  7 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group