www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

IPTV pasovna širina
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 9:14 pm    Naslov sporočila:  IPTV pasovna širina Odgovori s citatom

Včeraj je pri gledanju TVja slika bila konkretno kockasta pa sem naredil spodnjo sliko. To se je dogajalo pri gledanju HD programa.
Navadno je bila "poraba" na polovici.

Jasno mi je, da pri vključenih dveh pcjih bo tudi kvaliteta slike trpela. Ali je kakšna možnost nastavljanja prioritet na ruterju?
Koliko sploh je normalna zasedenost priključka?



Capture3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  113.37 KB
 Pogledana:  29 krat

Capture3.JPG



_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno imaš linijo odprto na 12Mb, ker se vidi, da je do zadnjega bita zasedeno.
Tu QoS ne bo pomagal.
Preveri pri operaterju Wink

Sicer pa se mi zdi 12Mb za HD program kar visok stream saj je več ali manj vse na MPEG4 kateri kuri za HD cca. 6Mb.
Na MPEG2 so bili HD streami tudi do 18Mb - teh pa skorajda ni več, ker se prehaja na MPEG4 ter klesti streame zaradi varčevanja z prostorom za snemanje timeshifta Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom poklical ja telekom, pa naj malo preverijo. To kockanje gre že rahlo na živce.
Kolega mi je rekel, da odkar je na amisu se mu to še ni zgodilo Confused Hitrosti pa enake.
Pri nas bomo še čakali na optiko čeprav jo ima cela dolina par km nižje d'oh!

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole kockanje je postalo prav nadležno, začne in zatakne se že na ponudnikovem strežniku, ker šparajo s prostorom...

Kaj mi torej nuca HD, če pa na strežniku zakompresirajo nad vse razumne meje in je rezultat potem kot slab divx film.

Pri normalnem gledanju v realnem času še nekako gre, kar je pa gledanje za nazaj je pa poden in operaterji skoraj tekmujejo kdo bo imel slabše.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Pri normalnem gledanju v realnem času še nekako gre, kar je pa gledanje za nazaj je pa poden in operaterji skoraj tekmujejo kdo bo imel slabše.
Kolikor berem (in vidim sam doma) je tukaj Telemach v precejšnji prednosti s svojim EON-om.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko je problem pri kablih (predvsem spoji, starost žic/instalacije) od telef.omarice do TV-ja/modema, lahko pa tudi problematičen modem. Kot berem po drugih forumih, se z porihtanjem tega ponavadi zadeve rešijo, čene pa menja modem (kontaktiraj telekom). Prijatelj na amisu ima verjetno drugačen modem, pa mu ne zeza.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
.......Kolikor berem (in vidim sam doma) je tukaj Telemach v precejšnji prednosti s svojim EON-om.
Ne vem v kakšni prednosti naj bi bil, toda od T-2 tv2go aplikacija je, ko gledam svojo ženo in hči, ki jo redno uporabljata, veliko prijaznejša do uporabnika.
Pri teh aplikacijah (EON, tv2go, TViN) imam včasih občutek, kot, da ustvarjalci teh aplikacij nikoli ne gledajo TVja.
Na TVBoxu (Android) imam naložene vse tri in ni z nobeno nikakršnih problemov z gledanjem za nazaj.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Tor Mar 20, 2018 7:55 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Na TVBoxu (Android) imam naložene vse tri
In kakšna je primerjava kvalitete slike med njimi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
In kakšna je primerjava kvalitete slike med njimi?
Vse tri predvajajo HD BP.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Instalacija je pred kratkim zamenjana. Komunikator sem naročil dobrega pol leta nazaj, tako, da dvomim v hardwear. Edino modem je že dalj časa.
Bo treba res kontaktirat tehnično službo, pa kaj ko ima dan premalo ur.
Ogleda nazaj se niti ne uporablja. Starša gledata predvsem zvecer, moja družina je zelo malo pred tv tako da niti tv-paketa nimamo.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter in od vseh treh aplikacij ima, po mojih izkušnjah, z gledanjem za nazaj, EON še največ problemov.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
vpeter in od vseh treh aplikacij ima, po mojih izkušnjah, z gledanjem za nazaj, EON še največ problemov.
No, jaz ne uporabljam official aplikacije ampak lastno implementacijo v Kodi-ju in mi deluje zadovoljivo. Tudi s kvaliteto slike sem zadovoljen. Predvidevam, da so tudi ostali ponudniki povišali bitrate. Amis Mobia že ni bila pretirano kvalitetna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kose19 je napisal/a:
...Edino modem je že dalj časa...
Tudi ta je lahko problematičen... grmenje "blagodejno" vpliva na delovanje teh naprav Twisted Evil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kockanje oziroma efekt slabega divx filma je posledica prevelike kompresije videa, ne pa slabi spoji na kablih, modemu, ...

Prevelika kompresija je posledica šparanja na diskih na strežniku in šparanje na povezavah.

Za gledanje TV v realnem času je kompresija majhna, za časovni zamik, oziroma ogled na zahtevo (za nazaj) je kompresija tako visoka, da so zelo dinamični posnetki negledljivi.

Pri IP ponudnikih imajo kompresijo prikrito z bluranjem in je posnetek zato bolj spacan, pri kabelskih ponudnikih pa se pogosto pokažejo kocke oziroma kockasta mreža, se kar lepo vidi kako je kodiran video. Pri bolj statični sliki je vse OK, ko pride do dinamike ze katastrofa, negledljivo.

V kablu šparajo tudi pri pasovni širini, na en analogni TV kanal stlačijo tudi 6 TV programov v digitalni obliki.

Telemach EON ima boljšo kvaliteto kot prej D3go.

Drugače pa, tudi drugi ponudniki, kjer ni optike, niso noben biser, sramotno nizka kvaliteta, ki je logična posledica prenizke pasovne širine telefonske parice.

Ali veste zakaj je tako? Ker premalo tečnarimo in premalo uveljavljamo reklamacijo kvalitete. Žal je večina folka še vedno vajena analognega signala preko antene, tam je bilo še slabše.

Mimogrede, še vedno najdem ljudi (stranke), ki imajo super duper LCD televizor, ki je s scart kablom povezan na digitalni sprejemnik. Ker danes digitalni sprejemniki skoraj nimajo več scart izhoda, zadevo povežejo z RCA kabli, tako se slika prenaša po video kompozitnem signalu, prek scart se lahko tudi RGB.
Kaj je to HDMI? za nekatere raketna znanost.
Ko z muko najdemo embalažo od digitalnih sprejemnikov in noter HDMI kabel, ga povežem in potem samo Shocked

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 9:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Ali veste zakaj je tako? Ker premalo tečnarimo in premalo uveljavljamo reklamacijo kvalitete.
Če imam bakreno parico, kjer je max. hitrost 5 mbit/s, potem ne morem pričakovati hd streama z 10 mbit/s. In v tem primeru nimam kaj tečnariti. Ali sprejmem slabo kvalitetno sliko ali pa odjavim priključek. Edino kar bi se lahko posebej dogovarjali je cena za takšno storitev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group