www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

WIFI omrežje slab signal ?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 11:45 am    Naslov sporočila:  WIFI omrežje slab signal ? Odgovori s citatom

V sobi imam slab WiFi signal. Kaj mi svetujete da naredim, da nabavim močnejši WiFi sprejemnik z anteno (zunanjo), verjetno ti mali usb ključki niso dovolj močni ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tejca
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jul 2008 20:33
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.34
Kraj: Gornja Radgona

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš tisti črno moder ruter od Linksys-a model WRT54, glede kratic na koncu nevem na katere vse gre namestit, mu namesti Tomato-ja pa mu povečaš oddajno moč
_________________
Live long and prosper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupi wifi extender in ga postavi v območje prvotnega wifi signala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

wifi usb ključek brez zunanje antene je dejansko najslabša rešitev in pride v poštev tam kjer je signala resnično dovolj,... za vse ostalo nabavi ali boljši wifi router z zunanjimi antenami ali usb ključek z zunanjo anteno,... obstajajo taki ki imajo dejansko anteno na cca 50-70cm kabla in je antena potem nekje nad mizo ali na polički dignjena,... odvisno od same situacije,...

ker recimo če je to stacionaren računalnik in pod mizo in wifi vraknjen zadaj v usb ob steni,... to je najslabša verijanta,... zgolj navajam primer,...
za stacionaren računalnik lahko tudi interno kartico z zunanjo anteno,... se dobi kej poceni na bolhi,...

Pri vas niste vzeli velikih začetnic, postavljanje vejic ali kako?
Preberi si pravila, ki veljajo na forumu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pigic93
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jun 2015 19:09
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabi ojačevalec wi-fi signala.
Ne spomnim se ne tipa, ne proizvajalca, vendar pa je kolega kupil enega za cca. 20e, ker je imel probleme s slabim signalom. Priključiš ga v vtičnico, se nanj povežeš z npr. laptopom in ga skonfiguriraš. Nastaviš kot repetitor (lahko ustvariš novo lokalno brezžično omrežje) in imaš poln signal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pigic93 je napisal/a:
Uporabi ojačevalec wi-fi signala........... in imaš poln signal.
In polovično hitrost.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potegni kabel in montiraj še en AP ali priklopi računalnik.

Druga opcija je, da uporabiš PLC in nato nanj priklopiš AP ali pa računalnik.

Vse ostalo je polovičarstvo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priporočam ta router.
Dober signal bo daleč. Ga imam in tudi znanci uporabljajo ta model. Vsi so zadovoljni.
Priklopiš in pozabiš, da ga sploh imaš. Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me predvsem sprejem slabšega signala in ne oddajanje močnejšega signala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 29, 2018 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.wlan-sat.com/strojna-oprema.html?cat=163 ... poglej si Alfa namizne Usb adapterje z antenco npr. na naslednjih straneh Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 29, 2018 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko smo delali prizidek, je ostal modem v starem delu hiše. Ko sem testiral, je bilo signala dovolj, ko pa smo potem v praksi to uporabljali, pa je nonstop prekinjalo, pa reset sem in tja, pa prestavljanje antene,...
Ker še ni fasade, sem potegnil kable in sedaj je mir.
Imam pa dva kosa IMboxa od telekoma. Daš v vtičnico blizu modema, drugega pa v željenem prostoru v vtičnico in lahko povežeš s kablom.
Prodam ugodno....
lp

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ste že slišali za Free Wi-Fi dostopne točke in meni manjka nekaj metrov do te. Torej rabim močnejši sprejemnik, anteno za sprejem, kaj mi v tem primeru priporočate ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Definitovno usmerjeno anteno, primerno za tehnologijo, ki je na oddajni strani. Če je oddajna stran MIMO, potem naj bodo sprejemne antene tudi MIMO. Pri upravljalcu omrežja se je potrebno pozanimat o zem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pomlad je napisal/a:
...Free Wi-Fi dostopne točke in meni manjka nekaj metrov do te...
Samo nekaj metrov? Pa za to je potrebno samo omejit sprejemno hitrost in instalirat klient program od kartice (čipa proizvajalca na njej) na komp ter ne dovolit Win-som, da sami avtomatsko izbirajo priklop, ampak ročno preko tega utility-ja, pa je! Wink

Se nastavi pač samo B/Gmix Only, pa bo takoj bolje lovilo, če pa se omeji hitrost še na npr. bolj detaljno na npr. max.20Mbit/s ali celo manj, pa še bolje. Pa ni treba nekih superduper anten zraven ... Wink Z manjšanjem bitne hitrosti se lahko drastično izboljša sprejemna občutljivost wi-fi naprave.

Pa si sploh pogledal oni link, ki sem ti ga prej dal Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pomlad je napisal/a:
Ste že slišali za Free Wi-Fi dostopne točke in meni manjka nekaj metrov do te. Torej rabim močnejši sprejemnik, anteno za sprejem, kaj mi v tem primeru priporočate ?


V ta namen sem jaz testiral "TL-WN722N" na 3m USB kablu in iskal najboljši signal.
Testirana dostopna točka je cca 400m.
Dodatno sem namestil še namensko Yagi (10dbi), ki pa ni dala dodatnih izboljšav.
FREE-WIFI dostopne imajo omejene hitrosti, zato ni pričakovati kaj veliko od njih.

LP, stursc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group