www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

IC - U 200 T

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 10:26 am    Naslov sporočila:  IC - U 200 T Odgovori s citatom

Zanima me ,če ima kdo to postajo, kot vidim je v osnovi za 450 - 470 MHz.
http://www.radiomanual.info/schemi/Surplus_Civil/Icom_IC-U200T_serv.pdf
Se je že kdo ukvarjal , da jo spravi na RA frekvence. Mogoče je še komu znano katere službe so jih imele v uporabi?
http://f5jtz.free.fr/pjacquet/radiotel-icom.htm

Hvala za kakšno morebitno informacijo.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.51
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

jaz sem to že delal, na VHF in UHF postajah. Večinoma je dovolj zamenjava EPROM_a, se pravi da moraš imeti orodje za brisanje in pisanje UV EPROM_a. HEX datoteko sem pobral iz navedene Francozove strani. Pri nekaterih sem moral dodatno napraviti še dve povezavi med dvema nogicama procesorja z EPROM_om. Na eni pa je bil enkrat vstavljen drugačen kristal v oscilator, katerega sem moral menjati, da so po tem frekvence ustrezale.
Neki drugi posegi niso bili potrebni. Od kod pa izhajajo te postaje pa ne vem, morale so jih uporabljati neke profesionalne službe. Mogoče železnica?

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TNX Janko
sem bral, da si bil aktiven že okrog tega, saj ni tako nujno , bo že počakalo kakšno priliko, sicer ne pričakujem neke hude aktivnosti tukaj okoli ( izven CW-SSB na 70 cm ) mogoče samo za RX ( mikrofona nimam ) Na prvi laičen-pogled bi lahko delovala ? nisem se pa bolj podrobno poglobil v delovanje ? ( ker je izven QRG )
bolj zanimivo je na 23 cm ,se slišimo.
73

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj imaš nekaj v italijanščini okoli programiranja te postaje, če je to to?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka hvala.
_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group