www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kje kupujete omega 3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašanje je provokativno ja, ampak vseeno. Marketing nas spravlja do položaja kjer si človek misli, da vsa hrana, ki jo zaužije ni več kvalitetna in je potreba po dodatkih.

Splošno velja, je tudi priporočilo zdravnikov, da normalen zdrav človek, ki je raznoliko hrano s tem dobi dovolj hranil za svoje preživetje. Izključno normalen zdrav človek.

Kar se tiče morske hrane (omega 3) tudi ni tako nedolžno. Zadnje raziskave kažejo, da je v morski hrani vse več mikro plastike in človek, ki redno uživa morsko hrano (ribe, rake, školjke,...), zaužije tudi plastiko. Zaenkrat še ni podatka ali natančnih raziskav kakšen vpliv ima ta plastika na človeka.

Na splošno; "strupeno" je vse kar jemo. Vsak se pač po svojih močeh trudi, da je po njegovem zdravo hrano.

Sam sem mnenja, da je najboljše domače (lastna sveža pridelava). Tega ni veliko, kar je pa je dobro in zdravo.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tidra je napisal/a:
...


Zelo relativna tematika. V bistvu imaš prav in po drugi strani je lahko vse kar si napisal nepotrebno oz. nesmiselno.

Žal je, vsaj kolikor sem sam zasledil, ko enkrat pride do tega, neke kronične bolezni ali celo neozdravljive in kasneje predčasna smrt, bolnik tarča markertinga in še tiste svoje zadnje prihranke zmeče za razna "super" živila, ki mu lahko, da sploh ne pripomorejo k lajšanju bolezni kaj šele preprečitvi.
Nikomur nočem slabega in kdor se je lahko samopozdravil s kakšnimi substancami super in naj to deli.
Razjezi pa me, ko nekdo nekaj propagira in nato v ozadju najdeš, da to prodaja oz. je nasploh bistvo članka ali česarkoli marketing.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2018 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ne vem kje vam pomaga tale omega 3 pri kroničnih ter ostalih težavnih boleznih in vam ne znam priporočiti izdelka, jaz bi raje šel v srčiko problema. In ta je, da človeška rasa ne zna sama proizvajat vitamina C, ki je ključen, da potem tudi ostalo funkcionira normalno.
Jaz bi zraven omega tri dal še liposomski vitamin C. Navadnega (za v žilo) zahtevaš le pri svojem zdravniku v obliki injekcij, liposomskega si pa lahko sam narediš doma. Za slednjega potrebuješ nekaj sestavin in orodja za izdelavo. Navodila se najde na internetu.

Zakaj sem prav to izpostavil. Vitamina C ne moreš klasično pojest toliko, da bi se telo lahko začelo samozdraviti v najslabšem primeru ga izločiš kot diarejo.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2018 11:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
...liposomski vitamin C...


Zakaj ne obstaja farmacevtska oblika tega suplementa?

Stvar je izbruhnila iz amerike, sedaj pa že vsak tretji dela to čudežno substanco.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group