www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

stare diskete za commodore 64

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 7:27 pm    Naslov sporočila:  stare diskete za commodore 64 Odgovori s citatom

Verjetno kdo ve, kakšne diskete gredo v disketnik za Commodore 64. Zanima točna oznaka teh velikih disket. Imam HD, pa ne gre formatirat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S HD (high density) zagotovo ne, te so 1,2 MB, če govorimo o 5,25" formatu disket.
Katero disketno enoto imaš? 1541(c,II), 1570, 1571... ?
1541 je SS (single-side) floppy disk, 1571 je DS (double side), torej boš moral izrudariti ali izbolhariti diskete 360KB DSDD (double side double density).

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj takega bo verjetno treba izbrskat Wink


DSDD.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  197.56 KB
 Pogledana:  15 krat

DSDD.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 11:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
S HD (high density) zagotovo ne, te so 1,2 MB, če govorimo o 5,25" formatu disket.
Katero disketno enoto imaš? 1541(c,II), 1570, 1571... ?
1541 je SS (single-side) floppy disk, 1571 je DS (double side), torej boš moral izrudariti ali izbolhariti diskete 360KB DSDD (double side double density).


Šele sem nabavil COMODORE 128D kovinsko ohišje, ločena tipkovnica in ne vem, kateri disketnik je vgrajen. Pred mnogimi leti sem imel podobnega, v katerem je bil disketnik 1571. Ali obstaja kakšen način, da mi računalnik pove, katera enota je vgrajena ?

HVALA ZA OZNAKO DISKETE.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 11:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki hvala za sliko !

Applause Applause Applause Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 2:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jezus, zakaj potem omenjaš C64, če imaš C128D?
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Jezus, zakaj potem omenjaš C64, če imaš C128D?


V čem je razlika, sicer ko sem ga imel pred leti sem ga koristil vedno v 64 modu. 2hd diskete mi ne delajo, sem probal formatirat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A bereš vse naše odgovore, jih razumeš ali ignoriraš?
Sem ti že povedal, da s HD disketami ne bo šlo in s katerimi (DSDD ali 2S/2D) bo šlo!
@Frenki ti je dal celo sliko!

Med C64 in C128 je velika razlika. Slednji ima v sebi integriran mehki pogon (floppy drive) 1571, ki zna brati poleg disket z zgornje slike (DSDD ali 360KB) tudi starejše diskete polovične kapacitete, ki so bile aktualne pri C64 in njegovi zunanji enoti 1541, ki pa je znal brati samo eno stran diskete, saj je imel zgolj eno bralno glavo. Disketo si lahko nato obrnil okoli in pisal še na drugo stran.

Skratka, še 1x: obišči bolšji trg, izrudari, izgooglaj, izbolhaj diskete 5,25" DSDD (2S2D) t.j. 360KB.
Čitaj!

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2018 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Berem odgovore, ampak me je preseneti odgovor, da nisem omenil 128D. To, da zna brati tudi s spodnje strani pa res ni tako fatalna razlika, disketo pa tudi ročno obrneš pa je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nabavi si SD2IEC (ker ima 128D veliko ohišje) ga lahko zelo enostavno vgradiš. Vzameš 1-2Gb SD kartico in nanjo naložiš ves SW ki se najde. Nekdo naj ti sprogramira na EPROME Jiffy Dos in si zmagal.
Iz SD kartice ti program naloži v nekaj sekundah.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group