www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pametna TV na starejši hifi(povezava avdio)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Google ne najde takega modela.

Aha, tipkarska napaka: model je namreč 40swn294b. Ampak navodil pa vseeno ne najdem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na Vox strani navodil za model 40swn294b ni.
Če kaj pomaga, so tukaj navodila za 4k model 40dsw293v.
Seveda ne pričakuj, da je podobnost 100%, primerjaš pa vseeno lahko.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kluki
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Sep 2018 10:06
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.25
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ta navodila imam ,nisem pa pričakoval da je to tako zakomplicirano.Sem namreč generacija ,ki je izdelovala lightshow s pomočjo starterja za neonsko luč .Takrat je ponavadi zadeva delala , če si le imel prave priključke.Hvala za trud.Se naprej bom spremljal to temo.
_________________
Nikakor mi ne uspe povezati pametno TV s starejšim hi ti (technics).Dela mi samo izhod za slušalke,kar pa me moti saj je priklj.zadaj.Imam adap.hdmi na avg, ki ima tudi avdio izh.Ce mi lahko kdo pomaga še mu že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A v navodilih piše kaj o ARC-u? Če ne ti preko HDMI-ja ne bo delovalo.

Sicer pa ali smo štromarji ali ne? Če ja potem odpri TV in nalotaj kakšen dodaten izhod Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kluki
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Sep 2018 10:06
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.25
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Piše, da ARC podpira tako,da je po moje problem samo prenos iz digi.signala na analogni.Bom videl ko ga dobim s Kitajske.Sicer pa sem že imel v rokah izvijač,pa me je žena opozorila,da je TV vendar še v garanciji.Hotel sem enostavno pokvariti stikalo ki ugasne zvočnike na TV ,ko vklopis slušalke.
_________________
Nikakor mi ne uspe povezati pametno TV s starejšim hi ti (technics).Dela mi samo izhod za slušalke,kar pa me moti saj je priklj.zadaj.Imam adap.hdmi na avg, ki ima tudi avdio izh.Ce mi lahko kdo pomaga še mu že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si poskusil adapter z obema HDMI portoma? Morda moraš kje v nastavitvah vključiti ARC mode.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kluki
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Sep 2018 10:06
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.25
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na HDMI izhodu piše zraven v oklepaju še ARC.V nastavitvah pa tega ni posebej.Pise ,da ko vklopis napravo v HDMI mora namesto HDMI pisati pač to kar si vklopil .Pri meni kaže vedno HDMI,pri tem pa izgine slika in na ekranu piše,da ni signala.
_________________
Nikakor mi ne uspe povezati pametno TV s starejšim hi ti (technics).Dela mi samo izhod za slušalke,kar pa me moti saj je priklj.zadaj.Imam adap.hdmi na avg, ki ima tudi avdio izh.Ce mi lahko kdo pomaga še mu že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko slika izgine lahko spet preklopiš nazaj na TV?

Jaz imam na TV priključen receiver, na receiver pa računalnik. In lahko poslušam preko zvočnikov na receiverju zadeve predvajane iz računalnika in TV program.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kluki
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Sep 2018 10:06
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.25
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja lahko preklopim na TV ampak ojačevalec še vedno ne dela.
_________________
Nikakor mi ne uspe povezati pametno TV s starejšim hi ti (technics).Dela mi samo izhod za slušalke,kar pa me moti saj je priklj.zadaj.Imam adap.hdmi na avg, ki ima tudi avdio izh.Ce mi lahko kdo pomaga še mu že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem pa se moje ideje počasi končujejo Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kluki
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Sep 2018 10:06
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.25
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za trud.
_________________
Nikakor mi ne uspe povezati pametno TV s starejšim hi ti (technics).Dela mi samo izhod za slušalke,kar pa me moti saj je priklj.zadaj.Imam adap.hdmi na avg, ki ima tudi avdio izh.Ce mi lahko kdo pomaga še mu že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 7:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
Sicer pa ali smo štromarji ali ne? Če ja potem odpri TV in nalotaj kakšen dodaten izhod :)

To ni nujno tako enostavno. Pri nekaterih novejših TV je zvok v analogni obliki zgolj na zvočnikih. Videl na lastne oči.
Kluki je napisal/a:
Hotel sem enostavno pokvariti stikalo ki ugasne zvočnike na TV ,ko vklopis slušalke.

Čisto mogoče izhod za slušalke ne dobiva signala, ko slušalke niso zaznane.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kluki
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Sep 2018 10:06
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.25
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za opozorilo.Na to tudi slučajno nisem pomislil.
_________________
Nikakor mi ne uspe povezati pametno TV s starejšim hi ti (technics).Dela mi samo izhod za slušalke,kar pa me moti saj je priklj.zadaj.Imam adap.hdmi na avg, ki ima tudi avdio izh.Ce mi lahko kdo pomaga še mu že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne razumem tvoje začetne želje. Moti te, da je izhod za slušalke zadaj. Ampak ali je HDMI spredaj? In ali ni bolje, da so povezave narejene zadaj?

Ne razumem tudi zakaj ne uporabiš izhoda, ki je za to namenjen - SPDIF in siliš v HDMI. Mogoče zaradi potrebnega napajanja za pretvornik?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Heh, tudi HDMI pretvornik na RCA potrebuje napajanje, običajno je to 5V in za to uporabiš kar USB tega televizorja Wink

Mogoče SPDIF izhoda nima, lahko je optični ali RCA, namenjen je za sound bar, hišni kono, ali kako drugo audio napravo s takim vhodom ali z navadnim s pomočjo pretvornika.

Meni na LG televizorju dela preko optičnega izhoda, vendar bi potem za zvok rabil še en daljinc, kar mi ni pasalo, zato sem uporabil izhod za slušalke.

Drugače pa, odpreš televizor in signal suneš iz zvočnikov pa je stvar rešena, mogoče bo malce več popačenja, ker je signal že čez PA (power amp) ampak delalo pa bo in pazi na nivoje.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group