www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Fleksarca->"motorna" žaga
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2018 4:40 pm    Naslov sporočila:  Fleksarca->"motorna" žaga Odgovori s citatom

Je mogoče že kdo nabavil kaj takega?

Mnenje, izkušnje...?

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2018 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi nabavil kaj takega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2018 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa raje kaj takega.

http://www.luen.si/slo//zaga-1
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2018 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@qwertz, če nebi že prej nekaj drugega nabavil, bi to iz tvojega predloga. Zaradi zadnjega stavka v predstavitvi - slovensko.. Zadnje meni znane slovenske so bile tomosove...

Kar se pa teme tiče, flex je flex, žaga pa žaga. Če nekaj predelaš v nekaj drugega, je to igrača. bolj kot ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2018 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
@qwertz, če nebi že prej nekaj drugega nabavil, bi to iz tvojega predloga. Zaradi zadnjega stavka v predstavitvi - slovensko.. Zadnje meni znane slovenske so bile tomosove...

Kar se pa teme tiče, flex je flex, žaga pa žaga. Če nekaj predelaš v nekaj drugega, je to igrača. bolj kot ne.


In to po licenci Husqvarne. Imam takšno doma, kjer je samo nalepka Tomos. Ima tudi ogrevane ročaje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 7:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam Tomos Huso. Dela, dela, dela.

In da ne bo pomote, tole je kitajski proizvod vendar so bili Slovenci zraven, ko so učili Kitajce delat motorke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

enako - Huso old school 650 , brez amortiziranih ročajev:

od očeta sem jo dal serviserju ni mogel verjet kako dobro je ohranjena

dobro da sem dobil vzdrževalna navodila od JNA da jo bom mogoče tudi sam kdaj znal nastavit


iz fleksarce na motorno žago - v vsakem primeru moraš nekaj nabavit celo od daleč
( se pravi ni neka improvizacija za trenutek sile na Aljaski ) ; potem je to v vsakem primeru bedarija Brick wall

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za mnenja.

Sem dolžan pojasnilo, zakaj sploh to gledam, zakaj takšna izvedba.
Načrtujem izdelavo ležečega cepilca-električnega. Osnovo za samogradnjo sem pred kratkim dobil po ugodni ceni. Ker je na dvorišču tudi gozdarsko dvigalo, iščem možnost povezave tudi v tem smislu, da bi bila vmes neka odlagalna miza in na tej mizi pričvrščena električna žaga za razrez hlodovine na polena.
Imam neko staro Husqvarno, če se ne motim CD 340 ali nekaj podobnega, ampak brez amortizerjev. Bila bi idealna za ta namen, ampak me moti njeno dretje-hrup, potem vžig, vibracije,...
Tole ohišje se mi zdi idealno za predelavo: dokaj enostavno pritrditev, ima rešeno mazanje, meč in veriga bi se zamenjala za daljšega, kot kaže prstan verige se da tudi lepo namontirat na osnovo od fleksa (glede na to, da so postali 2kW cenovno ugodni) bi najprej poskusil zadevo gnati na ta način.
Sem že razmišljal o asinhroncih, ampak so problem obrati, oziroma obodna hitrost zoba-ker postane zadeva prepočasna.
Sem gledal tudi hidravlično zadevo, pa je predrago. Hidravlična osnova v startu stane nekje 1200$ + carina + davek. Zadeva se zakomplicira-podraži še s preostalo hidravlično navlako (rezervoar, olje, lajtunge, ventili, črpalka,...).

Ampak še vedno je vse samo ideja.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
enako - Huso old school 650 , brez amortiziranih ročajev:

od očeta sem jo dal serviserju ni mogel verjet kako dobro je ohranjena

dobro da sem dobil vzdrževalna navodila od JNA da jo bom mogoče tudi sam kdaj znal nastavit


iz fleksarce na motorno žago - v vsakem primeru moraš nekaj nabavit celo od daleč
( se pravi ni neka improvizacija za trenutek sile na Aljaski ) ; potem je to v vsakem primeru bedarija Brick wall


Ja, tudi moja nima amortiziranih ročajev. Motor je na ohišje pritrjen z 8 gumastimi amortizerji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pajo je napisal/a:
Sem gledal tudi hidravlično zadevo, pa je predrago. Hidravlična osnova v startu stane nekje 1200$ + carina + davek. Zadeva se zakomplicira-podraži še s preostalo hidravlično navlako (rezervoar, olje, lajtunge, ventili, črpalka,...).

Kakšno zadevo? Lahko kakšen link?

Drugače pa imam mešane občutke ob tem, se mi zdi, da so to vse igrače, ki so bolj za "kokoši strašit", kot kakšno bolj resno delo. Pa ima taka žaga na fleksarci sploh dovolj navora, da prereže poleno? Jaz bi na tvojem mestu vseeno uporabil staro huso.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:

Kakšno zadevo? Lahko kakšen link?

Drugače pa imam mešane občutke ob tem, se mi zdi, da so to vse igrače, ki so bolj za "kokoši strašit", kot kakšno bolj resno delo. Pa ima taka žaga na fleksarci sploh dovolj navora, da prereže poleno? Jaz bi na tvojem mestu vseeno uporabil staro huso.


Gledal sem nekaj podobnega.
Ali pa kaj takega.


Drugače se pa strinjam s tabo, da je to bolj "repa" zadeva in ni za kaj resnega.

Sem pa danes slučajno našel tole.
Ampak še vedno ostajajo problem obrati in s tem povezana hitrost žage.

Huso ? d'oh! d'oh!

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če boš delal hidravlično, imajo tukaj precej ugodne hidravlične komponente.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Če boš delal hidravlično, imajo tukaj precej ugodne hidravlične komponente.

Hvala.
Poznam dobro to trgovino. V pozitivnem smislu.
Še vedno so problem sorazmerno majhni obrati, glede na obrate HUSO-jev.
Hidromotor kot tak, je sorazmerno poceni. Hudič se začne s komandami, fitingi, cevmi, ... v trenutku gre kakšen k€. Pa na daleč ni nič videti...

Samo za orientacijo, preverjeno: hidravlične komponente za pokončni cepilec, hoda 1150mm in 14~15 ton: cca 800€ z DDV.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2018 11:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Jaz pa raje kaj takega.

http://www.luen.si/slo//zaga-1

Kakšna povratna informacija? Jo gledam že nekaj časa pa ne vem ali bi bilo vredno tisti denar vršt stran za to. Z huskvarno bi bil zadovoljen, če bi le ta po spraznjenem rezervarju goriva še hotela povleči gorivo v uplinjač, pa ga segreta noče.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tom_II
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Dec 2007 14:08
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.36
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2018 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pajo
a to bo kakšen rezalno cepilni?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group