www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sonoff - flash tasmota

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Boki12
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 15 Feb 2018 3:39
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 4:00 am    Naslov sporočila:  Sonoff - flash tasmota Odgovori s citatom

Pozdrav vsem.

Imam kar nekaj Sonoff wifi relejev, ki tudi merijo porabo in so super zadeve. Pri meni špilajo vrhunsko. Upravljam jih z Ewelink aplikacijo, ki je tovarniški firmware za Sonoff. Zadeva deluje dobro, nimam pripomb.
Zame je zelo pomembno, da imam možnost neomejenih timerjev ( vklop ali izklop naprave ) na dan.
Original Ewelink ima opcijo samo 8, in men to enostavno ne ustreza... [slovenščina je zame španska vas] jih rabim kar dosti več, in nekako sem prišel do zaključka, da edino s flash-om in lokalno kontrolo preko Raspbery Pi lahko to dosežem pri Sonoff-u... Ostalih milijon različnih opcij , ki jih ponujajo firmwari ne rabim. Samo neomejene časovnike, spremljanje trenutne porabe in pa skupno porabo na mesečni bazi.
Sem tudi nabavil vse kar je potrebno za flash ( moduli, kabli ) in pa tudi Raspbery Pi B 3+ najnovejši, ki ima vse živo in mrtvo na sebi. Zraven sem vzel še touch screen s pisalom..... No [slovenščina je zame španska vas] pa je zaštekal..

Neznam flash-at Sonoff-ov in pa da bi vse skupi upravljal lokalno preko Raspbery Pi. Bolj ko berem in gledam youtube, manj mi je jasno.

Ja, enostavno ne dojamem... Pa se da baje delat čuda s temi Raspbery Pi v kombinaciji z Sonoff-i.
Bi pa rad naflashal Sonoff-e z tasmoto, ker gledam po Youtubu, da jih pol lahko uporabljaš lokalno, in ne rabiš kitajskega cloud-a. To je tud uredu varianta, ker potem imam vse lokalno in ne na nekem cloudu ( serverju ) , ki je nevem kje.

Sem pa tudi že našel, da se da do Raspbery Pi dostopat preko aplikacije na Androidu, kar pomen, da lahko na daljavo - z mobitelom - koorigiram, spreminjam, vklapljam, izklapljam vse, kar deluje na Raspbery Pi. V mojem primeru so to Sonoff-i.

Če je kje kdo, ki obvlada tale flash oz. kako se to nardi, pa da se spravi to vse skup na Raspbery in pol še da z aplikacijo upravljam Raspbery, mu bom zelo hvaležen....

Rabim pomoč, če je treba bom tud plaču nekomu, sam da me nauči kako , mi pokaže, kako se flash-a z tasmoto in pa pol kako se nastavlja timer-je in pa da se gleda lahk poraba... Zadostuje, da flash-am samo eno napravo, jo nastavimo in to je to. Ostale naprave bom flashal in dodal sam.

Počasi že obupujem, ker [slovenščina je zame španska vas] naletel že na nekaj ljudi, k so mi rekl : " Znam jaz to, ni panike ... " .
Ko, oa je bilo potrebno preiti od besed, k dejanjem, pa ugotovim, da neznajo.

Odločil sem se da se tukaj obrnem na Vas, in mogoče je med Vami kdo, ki to zna naredit in si je pripravljen vzet nekaj časa, da mi to pokaže. Kot sem že prej omenil, lahko tudi plačam , če je treba.
Naj me kontaktira na zs kdorkoli , ki to zna in se bova zelo hitro dogovorila.

Hvala lepa Vsem za čas, ki ste si ga vzeli, da ste prebrali to temo in pa že vnaprej Vsem hvala za vse Vaše odgovore in predloge.

Lp

Boki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To kar ti potrebuješ je precej enostavno za pognati v kombinaciji s Node-Red + Node-Red Dashboard na rPi3+ in temi tvojimi moduli.
Povej samo iz katerega konca si?

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Boki12
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 15 Feb 2018 3:39
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz Ljubljane.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group