www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Polnilec Pb akumulatorjev 12/24V

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2022 11:19 am    Naslov sporočila:  Polnilec Pb akumulatorjev 12/24V Odgovori s citatom

Malce hitrejši polnilec akumulatorjev bi si omislil. Zaenkrat uporabljam tole na sliki, ampak polnjenje s tistimi 7-8A se zna kar malo razvleči. Kak predlog za preizkušeno zadevo bi bil dobrodošel.

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2022 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz v ta namen uporabljam domače narejenega varjak + trafo (trafo je od prenosne 24V luči) "Ročna" nastavitev brez kake avtomatike.
Kot je bil iskrin legendarni delavniški usmernik


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.88
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2022 12:13 pm    Naslov sporočila:  Re: Polnilec Pb akumulatorjev 12/24V Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Malce hitrejši polnilec akumulatorjev bi si omislil. Zaenkrat uporabljam tole na sliki, ampak polnjenje s tistimi 7-8A se zna kar malo razvleči. Kak predlog za preizkušeno zadevo bi bil dobrodošel.



V kolikor je potreba po hitrem zagonu - ni časa, da se aku napolni z 8A ponilcem - potem je najbolje imeti nekaj kar lahko pomaga direktno pri zagonu. mogoćče kaj takega, sicer ga nisem še sprobal, mogoče se kdo javi in pove kaj več. Še slika in link.
https://www.lidl.de/p/ultimate-speed-kfz-ladegerat-mit-starthilfefunktion-ulg-17-a1/p100337915
To je prodajal tudi Slovenski Lidl.
Tudi Hofer je imel nekaj podobnega.
lp Jože



polnilec.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  193.69 KB
 Pogledana:  7 krat

polnilec.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.82
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2022 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pred pol leta nabavil to in me je že nekajkrat rešilo, ko mi traktor ni startal. Traktor ( Tomo Vinkovič) res le občasno uporabljam in se seveda akumulator izprazni. Ko orig akumulator zaganjača niti ne obrne več priključim to vzporedno in seveda pali. Kar uporabna zadeva . Ima gor tudi USB konektor in uporabnao svetilko. Baterija ima 18Ah in startni tok do 800A - tako piše( ne vem sicer od kje taka mala zadeva cca 16cm x 8cmm in debeline 3cmm). Mislim da sem dal cca 35€.

LP Brane



20221010_163533.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.17 MB
 Pogledana:  10 krat

20221010_163533.jpg



20221010_163819.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.46 MB
 Pogledana:  8 krat

20221010_163819.jpg



_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 9:35 pm    Naslov sporočila:  Re: Polnilec Pb akumulatorjev 12/24V Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Malce hitrejši polnilec akumulatorjev bi si omislil.
pri elektronskih polnilcih bi jaz bil pozoren na obnašanje pri izpadu toka oziroma ko tok spet pride. Npr. daš zvečer filat aku in greš spat, pride do izpada za npr. nekaj minut za katerega niti ne veš, polnilec namesto da bi nadaljeval s polnjenjem gre v pripravljenost in zjutraj je aku prazen prav tako kot zvečer ko si ga dal filat. Imam Lidlovega in dela točno tako. Ctek pa menda nadaljujejo polnenje ko pride tok nazaj.
Citiram:
V kolikor je potreba po hitrem zagonu - ni časa, da se aku napolni z 8A ponilcem - potem je najbolje imeti nekaj kar lahko pomaga direktno pri zagonu. mogoćče kaj takega, sicer ga nisem še sprobal, mogoče se kdo javi in pove kaj več
tudi sam si že (pre)dolgo ogledujem nekaj takega in zdaj sem na Youtube slučajno naletel na kriterij po katerem bom nekaj nabavil: zagnati mora avto tudi če je aku odklopljen. Tukaj je Einhell ki tega ne zmore; tukaj pa Topdon in Gooloo ki to zmoreta.
Še primer raznih medsebojnih primerjav: link

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.88
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
"tudi sam si že (pre)dolgo ogledujem nekaj takega in zdaj sem na Youtube slučajno naletel na kriterij po katerem bom nekaj nabavil: zagnati mora avto tudi če je aku odklopljen."

Jaz se ne bi igral z zagonom avta, takrat ko je akumulator odklopljen.
Nekateri alternatorji ne regulirajo dobro napetosti, če ni akumulatorja, jim ne dela več regulacija napetosti in jim napetost zelo naraste. Sem imel problem enkrat s traktorjem Štore, je odletela 50A varovalka za alternator, takrat so pregorele vse žarnice, ki so bile takrat prižgane voznik pa je ostal na cesti v temi.
Kaj bi se zgodilo z elektroniko v avtu, raje preventivno ne bi ugotavljal!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.36
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jozede je napisal/a:
Citiram:
"tudi sam si že (pre)dolgo ogledujem nekaj takega in zdaj sem na Youtube slučajno naletel na kriterij po katerem bom nekaj nabavil: zagnati mora avto tudi če je aku odklopljen."

Jaz se ne bi igral z zagonom avta, takrat ko je akumulator odklopljen.
Nekateri alternatorji ne regulirajo dobro napetosti, če ni akumulatorja, jim ne dela več regulacija napetosti in jim napetost zelo naraste. Sem imel problem enkrat s traktorjem Štore, je odletela 50A varovalka za alternator, takrat so pregorele vse žarnice, ki so bile takrat prižgane voznik pa je ostal na cesti v temi.
Kaj bi se zgodilo z elektroniko v avtu, raje preventivno ne bi ugotavljal!

Točno tako Jože! Najprej bo crknila vsa elektronika v avtu nato pa še alternator.
To ti je kao Vojvođanska banka... Hahaha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 7:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ok, potem bom pač verjel kar vidim v videih in sam ne bom tega preizkušal razen če ne bo res nujno potrebno, kot se mi je že zgodilo: ukraden akumulator, pozimi, nekje okoli 8-ih zvečer.
Trenutni kandidat je rumen Gooloo GP4000 . Oranžni je 23€ dražji, pa ne vidim zakaj.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

evo, dobil "igračko". Bom raje verjel da je ni za preizkušati z odklopljenim akumulatorjem kot pa da kaj skurim. Kako jo torej preizkusiti? Pustiti prižgane dolge luči tako dolgo da napetost na akumulatorju pade na 10,5V ?
Nisem še preštudiral navodil - čemu služi 9V in 12V izhod na USB priključku?
Kabli so kriminalno kratki. Razumem da je baker drag, ampak ali se iz aluminija dajo delati samo energetski kabli, ti navadni, "hišni", pa ne?
USB-polnilec prav nemarno brenči tako da sem najprej preveril če je res delan za 230V/50Hz.



1666543952306_p.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  88.9 KB
 Pogledana:  3 krat

1666543952306_p.jpg



1666543952324_p.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.45 KB
 Pogledana:  1 krat

1666543952324_p.jpg



_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.79
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eyra.
https://www.eyra-elektronika.si/polnilniki.html#ap17
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group