www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Trolanje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2018 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Resnićno mi ni jasno, zakaj je potrebno zaradi enostavnega vprašanja tako zameglit temo?
Vprašanje je bilo ali je motor primeren ali ne in odgovori so bili jasni, razen tvojega, Vili.
Začneš trolat o tem, koliko baterij si obnovil(?), koliko biciklov si prenovil, o cenah, o užitkih kolesarjenja, o samem kolesarjenju, o gumah, o znamkah navadnih biciklov (ne električnih), o bla bla bla.
Odpri novo temo o kolesarjenju in trolaj po mili volji.......

Moje mnenje je, da mucek ve kar nekaj o teh stvareh in je ponudil konkretno rešitev, in tudi ostali so podali neka korisrih mnenj o konkretnem motorju, na katerega se je nanašalo vprašanje, torej, zakaj nepotrebna pisarija.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2018 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oh Jaka, ne bi zdaj o trolanju, čeprav ti je pogosto zelo domače...

Jaka, če ne razumeš mojega odgovora ali odgovorov, si preberi še enkrat ali pa to preprosto to ni tvoje področje, ga pač premalo poznaš... tako kot jaz marsikaj ne znam in vem da ti zelo dobro obvladaš, tako pač je.
Moj odgovor je preprost in jasen, tudi svetoval sem optimalno rešitev za končnega uporabnika.
Motorja iz začetka te teme sploh nisem komentiral.
Komentiral sem moč, ki je potrebna ali zadostna za pomoč, ne za pogon.

Problem je, ker stranke pogosto želijo za malo denarja dobiti čudež... ker so večinoma omejene finance (kot pravi malci), želje in pričakovanja pa prevelike.

V primeru omejenih financ je optimalna izbira tako kot sem napisal v prejšnjem odgovoru: nakup rabljenega bicikla in prenova (običajno baterija) ali vgradnja HUB motorja, najlažje v prednje kolo. In ja, prideš skozi pod 500eur (zgoraj omenjen znesek s strani malci).

Jaka, ti moj odgovor še vedno ni jasen? Ne? daj me na ignore pa boš lahko mirno spal.

Mucek res veliko ve, se strinjam, ni pa edini, ki se ukvarja s tem. Pred leti mi je prav on z nasveti odprl pot na to področje. Samo na gorenjskem koncu smo najmanj trije, ki naredimo tudi kaj po meri, poleg običajnega servisiranja ali popravila elektro biciklov. Potem jih poznam še nekaj, ki so elektro bicikle sestavili sami, tudi z mojo pomočjo. Tudi prodajalca baterij imamo na gorenjskem koncu. Če projektov nimamo objavljenih na internetu, še ne pomeni, da ne obstajamo in da nič ne znamo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2018 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ah, bejž no, na žalost te ne morem dati na ignore!

Jaka57 je napisal/a:
Vprašanje je bilo ali je motor primeren ali ne in odgovori so bili jasni, razen tvojega, Vili.
Začneš trolat o tem, koliko baterij si obnovil(?), koliko biciklov si prenovil, o cenah, o užitkih kolesarjenja, o samem kolesarjenju, o gumah, o znamkah navadnih biciklov (ne električnih), o bla bla bla.
Odpri novo temo o kolesarjenju in trolaj po mili volji.......

In ti si prepričan, da vse zgoraj našteto spada pod odgovor na konkretno zastavljeno vprašanje?
Prvi štirje odstavki v prejšnjem odgovoru se nanašajo na temo oz. konkretno vprašanje, vse ostalo, naprej od teh štirih odstavkov je pa blablabla........ oz. kot sem napisal, odpri novo temo o kolesarjenju...........

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2018 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka... trolaš, lahko bi me preprosto ignoriral če ne zastopiš... sedaj pa izbriši tole, da ne smetiva teme po nepotrebnem.

Odgovor na konkretno vprašanje:
malci je napisal/a:
Pozdravljneni

Znanec me je prosil za nasvet, a mu ne znam prav svetovati.Želi predelati žensko kolo na e-bike ( dodatni el. motor za pomoč pri vožnji)

Zanima ga (preden gre v nabavo), če bo ta motor (12V 150W) primeren za njegov namen ?

Nisem prepričan, kakšno moč bo zmogel pri nizkih obratih (nekaj 100),če so nazivni obrati 2400-2700 o/min.


Je že dobil prej in NE ni primeren, lahko pa se igra, če ima znanje, opremo in orodje.

Se še spomnite malih elektro skuterjev z 250W krtačnim motorjem s permanentnimi magneti in 2x 12V 12Ah PB akumulatorjem?
Če že mora biti motor nekaj temu podobnega, bi bil modelarski 3F brezkrtačnik boljši Wink

Takih in drugačnih projektov je na internetu polno, ampak treba je imeti čas (bolje rečeno: preveč časa), znanje, orodje, opremo, ker je treba večino sestavnih delov narediti po meri, gre za unikatne projekte.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group