www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

IPTV preko brezžičnega mostu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 5:55 pm    Naslov sporočila:  IPTV preko brezžičnega mostu Odgovori s citatom

Dva Vlan-a, od katerih bi preko enega vozil IPTV bi rad spravil preko brezžičnega mostu. Za most bi na obeh straneh uporabil MikroTik RouterBOARD hAP (Lite). Razdalja ni velika, tako da s kvaliteto signala ne bi smelo biti problema. Napravi pa bosta montirani zunaj (verjetno zaprti v kako plastično ohišje).

Zanima me, ali lahko pričakujem kak problem z IPTV streamom? Je tole primerno, ali obstaja kakšna boljša rešitev (približno v cenovnem okviru MikroTikov)?

Lp, frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri T2 gre lahko kar po obstoječem LAN omrežju... brezžični most se praviloma obnaša kot kabel.
Kako je pri drugih ponudnikih ne vem , niso prišli v ožji izbor.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Shocked Kaj si hotel povedati z zgoraj napisanim? To, da gre prenos IPTV streama po omrežju mi je jasno - mimo njega bo šlo težko - ne glede na to, za katerega komercialnega ponudnika ali pa v končni fazi v primeru CCTV gre.

Brezžični most bi se zelo posplošeno gledano lahko obnašal kot kabelska povezava. Hudič je pa v detajlih. In ti me v danem primeru skrbijo. Varianta je seveda kupit dve škatlici in poskusit, bi bilo pa enostavneje, če mi kdo, ki je to že počel napiše, da to dela, ali pa s tem hardware-om ne dela sploh.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3223
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preizkušeno deluje preko dveh SXTsq Lite2. Morda je to boljša izbira za zunaj, je pa cenovno nekoliko višje.

Naredil sem bridge po teh navodilih:
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Bridging_Networks_with_SXT

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do nedavnega, npr pri Telekomu, za IPTV je izhod na modemu konfiguriran kot "video" oziroma nekaj takega.

No, pri T2 pa imaš lahko IPTV na enak način kot pri konkurenci, lahko pa je protokol (če temu lahko tako rečem) lahko tudi tak, da gre kar po "data" LAN omrežju, torej ne rabiš vlečt svojega kabla ali povezave ločeno od LAN za računalnike. V tem primeru ni nobenih posebnih nastavitev in komplikacij.

Na začetku leta sem bil v dilemi naj menjam ponudnika storitev ali ne... no, ko sem pretehtal vse, sem ostal na kablu, nisem šel na optiko, 20 eur mesečno je pa tudi nekaj ane, če bi šel na Telekom pa celo 40eur mesečno prihranka, tako da sem ostal pri Telesmehu, čeprav nas imajo občasno za norce, ampak storitve delajo v redu,...
Torej, takrat sem se pri ponudnikih zanimal kako je s televizijo po obstoječem LAN omrežju, recimo, da imam en televizor pri sosedu... in da dela na moj paket poleg interneta...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mosqito hvala za jedrnat odgovor. Drastične razlike v ceni ni, verjetno se bom res odločil za takšno outdoor varianto. Napišem, ko bom spravil v življenje.

Vili, kako naj ti na enostaven način dopovem, da me v tej temi res ne zanima, katerega ponudnika internetnega dostopa imaš in koliko si/boš prišparal. Moje vprašanje je bilo dovolj specificirano, da se je dalo razumeti, kaj me muči. Iz svojih izkušenj vem, da se uporabnega mostu z uporabo poceni TP-Link-ov za ta namen ne da postaviti, ker je hardware tako podhranjen, da IPTV kocka takoj, ko pogoji niso povsem idealni. Pa je povsem vseeno, ali dostop ponuja T2, Telekom, Amis, ali pa lastni CCTV sistem. Ker to enostavno nima prav nobene zveze s problematiko odprte teme.

Če pa je tvoj namen na vsak način zasmetit temo, ... Shame on you
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bosta mikrotika blizu problemov nebi smelo biti, samo ne pozabit na wifi multicast forwarding.

Stream rabi po spominu nekje 12MB/s za HD kanale, SD so nekje 4 do 5 zdaj to je bilo eno leto nazaj morda so zdaj kaj večji.

Če imaš optiko, pol pričakuj da bodo večji, kot pa na DSL-u.
Ker je različno kodiranje.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3223
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 12:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SXTsq na razdalji slabih 3km pravi takole:

Koda:

[admin@xxxxx - xxxxxxx] > /interface wireless registration-table print stats
 0 interface=wlan1 radio-name="xxxxxxx" mac-address=xxxxxxxxx ap=yes wds=no bridge=yes
   rx-rate="162Mbps-40MHz/2S" tx-rate="120Mbps-40MHz/2S/SGI" packets=2850,3710 bytes=2028503,1631337 frames=2678,3418
   frame-bytes=2029498,1633333 uptime=21h50m50s last-activity=0ms signal-strength=-65dBm signal-to-noise=45dB
   signal-strength-ch0=-67dBm signal-strength-ch1=-70dBm tx-signal-strength-ch0=-75dBm tx-signal-strength-ch1=-73dBm
   strength-at-rates=-65dBm@6Mbps 0ms,-65dBm@9Mbps 3h18m36s260ms,-65dBm@12Mbps 38m31s950ms,-65dBm@18Mbps 38m41s210ms,-
                  65dBm@24Mbps 38m19s880ms,-66dBm@36Mbps 5h40m56s980ms,-67dBm@48Mbps 5h59m32s790ms,-68dBm@54Mbps
                  6h33m7s690ms,-65dBm@HT20-0 56s900ms,-65dBm@HT20-1 44s200ms,-65dBm@HT20-2 44s140ms,-65dBm@HT20-3 290ms,-
                  65dBm@HT20-4 270ms,-66dBm@HT20-5 210ms,-68dBm@HT20-6 460ms,-70dBm@HT20-7 330ms,-69dBm@HT40-0 3m42s570ms,-
                  69dBm@HT40-1 110ms,-69dBm@HT40-2 10ms,-69dBm@HT40-3 660ms,-69dBm@HT40-4 110ms,-69dBm@HT40-5 550ms,-
                  71dBm@HT40-6 750ms,-72dBm@HT40-7 700ms
   tx-signal-strength=-71dBm tx-ccq=56% rx-ccq=61% distance=3 routeros-version="xxxx" last-ip=xxxx
   encryption=aes-ccm group-encryption=aes-ccm tx-rate-set="OFDM:6-54 BW:1x-2x SGI:1x-2x HT:0-15" tdma-timing-offset=15
   tdma-tx-size=1008 tdma-rx-size=1008 tdma-retx=51 tdma-winfull=0 




Mislim, da Frenki na krajši razdalji nebi smel imeti težav.

Prilagam kopijo iz GUI, kjer se lepše vidi....[/quote]



mikrotikreg.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  30.97 KB
 Pogledana:  18 krat

mikrotikreg.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na 2.2km sem hkrati predvajal 4 Mpeg2 HD streame 15-20mb po kanalu se pravi cca. 75mb. Sedaj so hitrosti zaradi Mpeg4 dosti manjše.
Jaz sem iz modema speljal direktno na SXT in na drugi strani iz SXT na Mikrotika, kjer sem bridgal en port ta IP-TV. Nobenih vlan-ov,...
Če boš spravljal T-2 linijo ti lahko STB nastavijo na OTT sistem in boš imel še manj problemov kot z multicastom Wink
Multicast je ku..a, ker se vidi in sliši vsak izgubljen bit Rolling Eyes
Ta dva SXT 5ghz sta še vedno na strehi - če te zanima ZS (točne oznake moram pogledati).

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2018 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In zakaj so se pri T-2 potem odločili za multicast, če bi lahko že takoj v začetku izbrali HLS?

Meni je še vedno to bolj primeren tip, kot pa HLS. HLS je za d..k štukat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
A.B.
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jan 2009 14:50
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2018 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če lahko kar v tej temi..

Se ravno ubadam s prenosom IPTV preko Wifi. Ko sem priklopil TV box (T2) mi je update za BOX preneslo, nato pa napisalo, kot da je lahko naprava lahko samo v lastnem T2 omrežju.

Shema povezave:

T2 Router --LAN-->Router1 -- WDS --> Router2 --LAN--> TV BOX

Router1:
DHCP Server
Mode: Gateway
Wireless mode WDS
Vkloplen Multicast forwarding

Skratka, internet preko WDS dela normalno, IPTV pač ne. Vse je na istem subnetu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group