www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Uvoz solarnih panelov smiseln? JA, iščem projektanta za PZI
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon_bagola
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Dec 2015 8:03
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.48
Kraj: Korovci

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 7:29 pm    Naslov sporočila:  Uvoz solarnih panelov smiseln? JA, iščem projektanta za PZI Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Iščem neke opcije za postavitev solarne naprave za samooskrbo - net metering.
Poleg pridobljenih ponudb doma sem pogledal malce tudi preko "luže" in npr. na Kitajskemnašel/tudi pridobil izredno konkurenčne ponudbe panelov, da te kap...

Da ne bo pomote, preverjene proizvajalce (BLUESUN,...) sem preveril pri močni firmi v ZDA, ki vgrajuje hude površine in tudi ti lahko ponudijo mono panele 350w z "evropskim" izkoristkom tudi za z 50% nižjimi cenami... dobeseno šokiran sem bil nad razliko... Seveda kar nekaj pomaga tudi odnos $/€

Vem, da je EU leta 2013 vpeljal do 50% carine na tovrstne module -- tedaj za 5 letno obdobje. Ima slučajno kdo kakšno informacijo, ali tovrstne omejitve(carine) še vedno veljajo ali več ne? če še vedno, potem je kalkulacija seveda nekaj slabša....

_________________
Simon Bagola


Nazadnje urejal/a simon_bagola Tor Jan 08, 2019 4:22 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon_bagola
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Dec 2015 8:03
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.48
Kraj: Korovci

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da sem našel... Smile

http://madb.europa.eu/madb/euTariffs.htm?productCode=85414090&country=CN

carina: 0%

_________________
Simon Bagola
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon_bagola
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Dec 2015 8:03
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.48
Kraj: Korovci

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni...

Takole, malce raziskal: uvozne dajatve definitvno 0%.

Naslednji korak: IŠČEM projektanta, ki bi mi izdelal PZI za net-metering sončno elektrarno...

V info: trenutna kalkulacija mi izgleda, da za 8kw sončno elektrarno rabim cca. 4.000€ za material (uvoz iz Kitajske paneli in inverter)... tukaj moramo odšteti še 180€/kW nepovratne s strani države + prišteti stroške papirologije itd. Montaža bo popolnoma v moji domeni

Imate slučajno kateri kontakt, ki bi ga zanimala tovrstna stvar (izdelava PZI)?

_________________
Simon Bagola
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene bi zanimala soinvesticija pri naročilu, oziroma nakup panelov, če je količina večja, bi mogoče imel boljšo ceno, mogoče se pridruži še kdo.

Zaenkrat se net-metering še ne bom šel, imam v načrtu drugačne zadeve, še vedno pa elektrika za lastno rabo.

Na moji spletni strani boš našel moj e-mail in telefon, da se dogovoriva, če te zanima ponudba.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zeitgeist100
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 29 Okt 2017 21:38
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Krog

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menej tudi zanima, dovolj mi je 7kw. Idemo v akcijo? Preverjam za PZI.[/u]
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.izs.si/imeniki-seznami/imenik-pooblascenih-inzenirjev/vpogled-v-imenik-pooblascenih-inzenirjev-z-aktivnim-poklicnim-nazivom/

Za montažo moraš biti kvalificiran. In nekdo ti mora pregledati zadeve ter opraviti meritve. Drugače ti ne bodo pustili priklopa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem zainteresiran za cca 8kW. Bom spremljal temo, in če se bo šlo v skupinsko nabavo, bom verjetno zraven.

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za standalone sistem je ok, če bi pa želel priklapljati na omrežje, pa najprej preveri, če je to na tvoji lokaciji sploh mogoče: imajo namreč omejeno "kvoto" moči, ki jo omrežje na dani trafo postaji lahko sprejme. (konkretno to vem iz primera v Depali vasi)

Mogoče bo malci kaj več vedel povedati ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 12:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej je potrebno pridobiti soglasje za priključitev SE. Na El. Lj je za to potrebna enotna vloga in taksa cca 34€. Kako naprej pa se bom pozanimal. Za primer, da je bila ovira za izdajo soglasje že dosežena kvota ne vem, mi je pa znan primer, ko je moral investitor za priklop 67kW SE ojačati 700m prosto zračnega voda ( to je bilo pred cca 10 leti).

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon_bagola
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Dec 2015 8:03
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.48
Kraj: Korovci

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se bom pozanimal, hvala za predloge....

V info pa trenutne ponudbe ki jih imam:
- 350w solar paneli 1956x990 36V . - 90USD/kos
- 3 fazni on-grid inverter (vhod max. 7.500, izhod max 8.400W - 890USD
- PV Combiner box (2 vhoda, 2 izhoda) - 190USD

-- ob uvozu je tem cenam seveda potrebno dodati DDV (22% od nabavne vrednosti)
- transport po mojih podatkih nekih 250USD

---izbiral sem samo proizvajalce z CE izjavami/certifikati

Kot rečeno, za panele je carina 0%

_________________
Simon Bagola
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mjanez
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 14 Maj 2018 20:01
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem zainteresiran za cca 10kW.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon_bagola
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Dec 2015 8:03
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.48
Kraj: Korovci

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Najprej je potrebno pridobiti soglasje za priključitev SE. Na El. Lj je za to potrebna enotna vloga in taksa cca 34€. Kako naprej pa se bom pozanimal. Za primer, da je bila ovira za izdajo soglasje že dosežena kvota ne vem, mi je pa znan primer, ko je moral investitor za priklop 67kW SE ojačati 700m prosto zračnega voda ( to je bilo pred cca 10 leti).

lp
Uroš


Zanimivo se odvija debata Wink

No, jaz sem sosed trafo postaje, tako da mislim načeloma nebi smel biti problem... Pa tudi če se bo urejal net-metering, se teoretično v bistvu obremenitev potem ne poveča, ali?

Še vedno pa iščem nekoga, ki bi mi vseeno uredil dokumentacijo...

_________________
Simon Bagola
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na elektru Ljubljana je obrazec enotna vloga , kjer pa je potrebno vnesti že kar konkretne podatke o SE, ki jih verjetno dobiš v PZI, tako da ja, najprej pridobiti načrt potem pa dalje.

lp

Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za pridobitev 180€/kW subvencij je potrebno potrdilo o plačilu računa za izgradnjo, to pomeni najmanj +22%....

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 10:37 pm    Naslov sporočila:  Re: Uvoz solarnih panelov smiseln? JA, iščem projektanta za Odgovori s citatom

Mi smo doma za net metering vzeli pri GENi za 7 let z vzdrževanjem na lizing(aka plačuješ lizing namesto elektrike).
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group