www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kupujem novo spajkalno postajo
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.95
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2019 9:12 pm    Naslov sporočila:  Kupujem novo spajkalno postajo Odgovori s citatom

Moja stara Ersa RDS-80 je postala neaktivna, ker se mi je do konca uničila konica, ki sem jo pred leti modificiral na silikonski kabel. Pa sem se odločil, da bom namesto 60 EUR za novo konico raje nabavil kar novo postajo. Želel sem vprašati katero priporočate, pa sem po kratkem iskanju ugotovil, da velika večina prisega na Ersa I-CON. Sem gledal različne verzije in našel cel kup proizvodov pod tem imenom. Če prav razumem, je razlika med I-CON1 in I-CON2 v tem, da lahko na I-CON2 priklopiš dve spajkalni konici. Iščem enokanalno, zato bo I-CON1 verjetno prava. Ima kdo kakšno priporočilo kje zadevo kupiti? Na Farnell-u jo imajo za čez 400 EUR, kar se mi zdi nekam veliko.

Kakšna je razlika med Erso i-CON 1 in i-CON 1V?

lp

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2019 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povprašaj pri slovenskem zastopniku za erso, to je belmet.
Ti bodo vse odgovorili in ti dali tudi najbrž bolj ugodno ponudbo, kot v tujini.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Saran
Pišeš o spajkalni ročki, vendar v besedilu si uporabil besedo "konica", malo nas zavajaš z informacijami Shame on you

Tako kot je napisal qwertz, povprašaj v Belmet, kjer ti bodo razložili, seveda bi bilo lepo, da potem odgovor napišeš tudi tukaj, da ne bomo vsak posebej spraševali tja... ker mogoče še koga zanima, mene zanima. Mislim si, da verzija V podpira vario orodja, kaj je razlika? hmm, spet nekaj novega, bo treba malce pogledat.

Tudi sam imam raje verzijo 1, torej postajo za eno orodje, imam 2 i-CON 1 postaji, še čisto prve generacije. Večinoma uporabljam eno, seveda, saj imam za delo premalo rok, pa vseeno včasih uporabim kar obe, v vsako roko eno spajkalno ročko... to uporabljam pri odspajkovanju SMD komponent Wink gre zelo fajn, npr odstranjevanje FET tranzistorjev iz PC matičnih plošč, v izdelavi imam tudi video, ki bo kmalu na voljo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.95
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Pišeš o spajkalni ročki, vendar v besedilu si uporabil besedo "konica", malo nas zavajaš z informacijami Shame on you
Se opravičujem, tole sem napisal, ko sem brskal po spletu o spajkalnih postajah in v glavi imel kup angleških izrazov. Slovensko je res spajkalna ročka, ne pa konica, ki se lahko enostavno menja.

Vredu, bom danes pisal tja, pa da vidimo kaj dobrega bodo povedali. Objavim odgovor, ko bo.

lp

EDIT: Oooooh!!! Ravnokar se mi je tič dvignil!
Zgleda, da tale i-CON Vario resda podpira še druga orodja, med njimi tudi t.i. Power tool. In kaj je tako posebnega glede tega? Orodje podpira enake vrste konic, kot moja stara Ersa RDS-80, tako, da bom tudi na i-CON lahko uporabljal svoje stare konice! Very Happy Applause

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitja1955
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Feb 2014 12:54
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.11
Kraj: Sentjernej

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakon za kvalitetno spajkanje so JBC postaje.
Seveda imajo tudi svojo ceno!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.aoyue.si/

niti niso slabe za svoj denar , predvsem tiste za brezsvinčno spajkanje , ki imajo podoben sistem kot $$$ JBC.

https://www.aoyue.si/aoyue-int2900-spajkalna-postaja-brez-svinca

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 6:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si ze sam ugotovil, iCon1 podpira samk iTool, torej spajkalno rocko in nic drugega.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.95
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eto, tole so mi odgovorili iz Belmeta:

i-CON1 (0IC1100A) - 280 eur+ddv
i-CON1V (0IC1100V) - Redna cena: 430 eur+ddv, Prodajna 390 eur+ddv

Vsebina v obeh kompletih:
  • Regulacijska enota
  • i-TOOL spajkalna ročica s konico 0102CDLF16 (1,6 mm)
  • Podstavek
  • Gobica
  • Držalo spajkalnih konic
  • Napajalni kabel

Rok dobave 10-14 dni.


Cena za VARIO je pa uff... 475 eur za fizično osebo.

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, torej v Belmetu še ne vedo, ne poznajo razlike med i-CON1 in i-CON1V

Postaja i-CON1 naj bi podpirala vsa i-tool orodja tiste generacije, ne samo spajkalno ročko... naj bi podpirala CHIP TOOL in X-TOOL in verjetno še kaj iz tiste generacije... vsaj takrat so delali tako reklamo, zdaj pa, ja itak da verzija VARIO podpira več orodij.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, to ni res!
V "starih casih" si imel iCon (1 kanal, podpira vsa orodja), iCon1 (1 kanal, podpira samo iTool) in iCon2 (dvokanalna, levi kanal podpira vse, desni samo iTool).
Verjemi, imam vse 3 v delavnici. Ce ne verjames, se oglasi mimo s svojo postajo, pa lahko poskusis priklopiti Xtool ali ChipTool ...

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.95
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čakaj, i-CON in i-CON1 sta različni zadevi?
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je! No, je bilo. Zdaj, če prav gledam, je "zamenjava" za iCon iCon1V.
Na zunaj enaki, navznoter pa iCon1 omogoča priklop samo iToola, iCon pa vse "šare".

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgleda da je res različno. Jaz imam še i-CON, kupil daleč pred izidom i-CON2. Prvo sem kupil oziroma naročil še preden so bile dobavljive pri nas, drugo kmalu po tem. Ne vidim nobenega smisla, zakaj razlika, očitno so nekaj poenostavili ali pa se gre za denar. No, ta "pametna" orodja so lahko sprogramirana tudi tako, da so "neumna" Evil or Very Mad

Glede aoyue pa ... to je čisto druga kategorija in podoben sistem je v resnici daleč od podobnosti Shame on you

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.95
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mucek, imaš morda kake informacine kako je s hardware-om v notranjosti teh postaj? Npr. če je katera izmed i-CON, i-CON1 in i-CON1V identična kateri drugi.
Če je hardware enak, bi se dalo i-CON1 spremeniti v i-CON1V s firmware updatom? Dvomim ampak vseeno vprašam.

EDIT: Očitno ne, ker ima drug hardware.
https://xdevs.com/review/ersa_icon/
http://www.eevblog.com/forum/repair/ersa-i-con-1-teardown-and-repair-(success)/

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 2:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz prisegam na Weller. Če so ga imeli na space shuttle je zadovoljiv:
https://www.ebay.de/itm/Weller-WE-1010-Professional-Lotstation-Digital-70W-230V-NEU-mit-Garantieschein/163472435242?hash=item260fb7682a:g:TMEAAOSwAopcRD0X:rk:14:pf:0
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group