www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kupujem novo spajkalno postajo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 7:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=8itTKH5tj3s
https://www.youtube.com/watch?v=XUtj-bWHeKY
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 9:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni samo FW, je se elektronika za termoclen in par malenkoati, ker iTool ima to ze v sebi in samo digitalno komunikacijo.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 10:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne bi vtikal 120V napravo v 240V, bi mu delal pa 40 let, kot meni WECP. Ali ima tvoj sesalec za prah varovalko na primarju. Res bi pa lahko termovarovalko vgradili.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
A.B.
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jan 2009 14:50
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 1:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam se odločam o nakupu nove postaje. Odločam se med Ersa pico in Hakko FX-888D. Katero vi priporočate?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imam erso rds80, v službi erso icon2 (+en kup dodatne opreme). Zelo zadovoljen z vsem.
Vendar pa: doma uporabljam več različnih konic. Vsako za svoj namen. Po nekaj letih uporabe je potreba po zamenjavi z novimi. 8 različnih konic za erso rds80, stane za moje pojme kar precej denarja.
Trenutno sem si omislil hakko 936 ponaredek, ki deluje presenetljivo vredu. Cena je smešna:
spajkalna ročka - 2,65$
12 različnih spajkalnih konic - 3,28$
hakko 936 kontroler - 5,99$
3 rezervni grelci - 4,72$
-------------------------------
skupaj: 16,64$ (toliko približno stane tudi ena od ersinih spajkalnih konic!)

Iz domače zaloge sem uporabil 24V/80W trafo, ter zamenjal kabel na spajkalni ročki. Čaka me še vgraditev v primerno ohišje.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čisto preveč pozornosti se daje temu, kakšne firme spajkalnik se bo bohotil na delovni mizi. Bolje bi bilo izhajati iz namena uporabe (če seveda pri tem ne gre za prestiž).

Če kupuješ za proizvodni obrat, kjer bo nekaj deset spajkalnikov v uporabi 24/7, potem se dogovori za testiranje, pa bo hitro jasno, kako je z uporabnostjo in stroški uporabe skozi ceno potrošnega materiala, rezervnih delov in podobno.

Če pa gre za domačo polprofesionalno/hobi uporabo, potem pa nekako ne vidim nekih bistvenih prednosti, ki bi jih lahko pripisal Ersi/Wellerju/JBC/Hakko, ... Skoraj prepričan sem, da so si v istem cenovnem razredu zelo podobni. Edino pri dražjih bo čez čas glava bolela ob ceni nadomestnih delov in potrošnega materiala.

Ule-tova pot je za domačo uporabo zagotovo razmisleka vredna. Če se mu bo kasneje izkazalo, da je to opcijo prerastel, se za kako "zverino" še vedno lahko odloči.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimive so tele sestavljanke Think za malo denarja se da dobiti povsem spodobno spajkalno postajo. Da o cenah konic in ostalega materiala niti ne govorim.


T12.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  83.39 KB
 Pogledana:  2 krat

T12.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki. Tele kitajske postaje so pač take, kakršne so. In niti niso poceni, če primerjamo z neko na primer RDS80 ali kako drugo, ne tako drago postajo.

Taka Ersa postaja dela leta brez težav. In skozi leta se tudi poplača. Če ti dela 10 let, ali je 100 eur kakšen denar? V tem hobiju lahko sfučkaš 100 eur kot keks.

Poplača se tudi varnost. Menim, da je mnogo manjša verjetnost, da gre kaj narobe. Pri kitajski postaji ti lahko gre samo 1x nekaj narobe in če ostaneš živ ter imaš še vedno premoženje, potem si lahko srečen.

Orodja so danes poceni. Zelo poceni. Vendar tudi multimetra se ne kupuje pod cca. 60 eur, samo varovalka je malo manj, kot 10 eur, ne more biti cel inštrument 20-30 eur! Pa veš, da niti slučajno ne izpostavljam karkoli od ponudbe, ki jo imam, da bi kaj služil. Neke minimalne zahteve in neka meja mora biti.

Evo, kaj se ti zgodi pri kitajski postaji.
https://www.youtube.com/watch?v=tUFW5teeRBM
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 12:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti sem imel Aoyue postajo s spajkalno ročko in ročko za vroč zrak, ki sem jo prinesel iz Pordenone. Ne vem, kateri model je bila ta postaja, ampak to je zmazek. Mislim, da je prej kot v tedni šla na oglas, prodal sem jo naprej nekomu, ki mu ni mar...

Tukaj ne gre za znamko postaje, pač pa za vsaj nekaj spodobne kvalitete. Spajkalnik je zelo pomembno orodje vsakega elektronika, zato menim, da se pri tem ne sme sklepati preveč kompromisov.

Kdor je zadovoljen z vročim žebljem, naj mu ga Bog požegna, enako velja za vse, ki so zadovoljni s poceni kitajskim spajkalnikom, ki je popolnoma zadovoljiv, če je potreba le za nekaj spojev letno.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 6:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Quertz je kar prav, da se je debata razvila tudi v to smer. Mogoče imam srečo. Moj prvi Iskrin spajkalnik se je stopil na podoben način, kot tista postaja na posnetku katerega povezavo si pripel. Pa sem šel na Erso, ki je šla po zelo kratkem času v kot, ker je bila za moj okus neuporabna. Od takrat naprej sem na Wellerju. Kljub temu, da robantim čez nekvalitetne konice (kupljene pri uradnem zastopniku), pa pregorele grelce in zapikane magnastat releje, ki imajo za posledico še pregrevanje, to pa v končni fazi odnese tudi grelec - rezultat je pa spet podoben tistemu na tvojem posnetku. Twisted Evil Ja, cena Wellerjevega nadomestnega grelca je pa višja od cene postaje na sliki zgoraj. Govoriva o Wellerjih tipa WTCP in WECP, katerih cene se še vedno gibljejo v rangu 200€+

Pred kakimi 10 leti sem nabavil kitajca - Aoyue 968. Priloženega spajkalnika ne uporabljam, uporabljam pa vroči zrak. V tem času z njo nisem imel še nikakršnih problemov. Vse napisano velja za moje spajkalnike v domači uporabi, ki so nekatere dneve ves čas izključeni, kak vikend pa prižgani brez premora. Zaključke prepuščam tebi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ko si dal ravno hakko ročko

https://www.eevblog.com/forum/reviews/genuine-vs-fake-hakko-solder-tip/

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spajkalne konice so bakrene v notranjosti?
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pssssst..., če "zbiralci kovin" izvejo.... Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davorin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Okt 2006 16:28
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2019 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem naročil dober teden nazaj.
Povezava
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2019 11:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem gledal Frenkijev spajkalnik KSGER in njihovo uradno štacuno ki jo imajo na AliExpress

https://www.aliexpress.com/store/all-wholesale-products/1486111.html?spm=a2g1y.12024536.pcShopHead_6041349.1

tudi na YT je precej pozitivnih komentarjev na samo izdelavo (konstrukcijo ) spajkalnika. Sprednje plošče so precej masivne in lepe , mogoče pa so tudi najrazličnejše kombinacije.

Je pa trik kot ga je omenil QWERZ , suma sumarum glede na opcije ki si jih privoščiš na koncu postaja niti ni niti tako poceni .

- neke močne garancije nimaš , če pride kakšen sestaven del slab
- imaš nekaj ( dejansko skoraj brez imena ) če lahko pogrešaš stroške (OK) če ne
pa ni tako OK.
- imam malo starokopitno mnenje da se pač nekaterih stvari ne izumlja na novo če
obstaja že nekaj kar deluje dobro ( sploh če je cena podobna )
- in seveda KISS princip
-je pa KSGER zanimiv za dopolnitev in razširitev osnove ( seveda če jo sploh
potrebujete ) in imate odvečen čas

----------------------------------------------
drugače mi je zanimiva kombinacija Mark Reps na YT s JBC+arudino nano (brez PIDa)

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group