www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iscem resitve za posodobitev SIEMES panelov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 9:47 am    Naslov sporočila:  Iscem resitve za posodobitev SIEMES panelov Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

na mizo sem dobil zame neobicajen problem. V proizvodnji imamo nekaj prastarih SIEMENS panelov, ki bi jih radi posodobili, ker je problem z rezervnimi deli. Trenutno delajo na RS232, idelano bi bilo, ce se posodobi se to. Software nekje imamo. Smile

Paneli so SIEMENS Operator Panel OP27 Mono 6AV3627-1JK00-0AX0 in SIEMENS Operator Panel OP27 Mono 6AV3525-1EA01-0AX0

Ce je kdo posodabljal te zadeve in pozna kaksno enostavno pot za prenos na novejsi sitem, bi bil zelo vesel, ce me lahko potisne v pravo smer. Morda se ocena, koliko je dela pri prenasanju na novejski sistem. Lahko tudi kdo ponudi storitev v smislu, da nam jih pripravi, ce lahko izstavi racun. Smile

Hvala za nasvete...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je pisano v Pro Tool-u ali WinCCju?
Koliko tagov/screenov?
A S7manager projekt imaš?
A krmilnik ostane isti ali se menja?


Glede rezervnih delov,...Z obnovo starih panelov se ukvarja kar nekaj firm. Menjajo ohišja, plošče,... (so v tujini, imajo pa slo "zbiratelje"). Npr: Sinronics. .
Prekopirajo ti tudi projekt....

Ali pa staro za staro(obnovljeno z garancijo) PLC Sweden..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menda Pro Toll, zaradi tega se raje izogibam. PLC projekt menda imamo, ampak ne vem v cem. Verjetno Proworx. Naceloma mi je OK, ce ostane RS232.

Krmilnik ostane isti, lahko zamenjamo, da ni RS232.

Screnov je kar nekaj. Smile

Kaj tale Sinronics zna projekt "prenesti" na nov krmilnik in ga enostavno poslje? Imas kaj izkusenj z njimi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 8:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Popravili (oz menjali staro za staro) so mi več panel (MP270...).
Program tudi prekopirajo.
Pri manjših panelih (oz. manj obsežnih) ni bilo računice. Sem raje vzel nov panel, ter zastavil na novo.

Če želiš imam direkten kontakt od Sintronicsa. Tudi sami pridejo iskat.



Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce sem nasel prav, je mozno konvertirat z WinCC SP2, kasneje ne, menda zaradi 64bit. Morda komu pride prav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi pri nas večkrat koristimo usluge podjetja Sintronic. Sem dal že več stvari v servis in so uredili b.p.
Če rabiš kontakt javi.
Lp

_________________
Zakaj ljudje verjemejo, da je na nebu nešteto zvezd, ne da bi jih šteli,
če pa na klopi piše "sveže pleskano" pa morajo preverit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group