www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Satelitska antena

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2019 8:49 pm    Naslov sporočila:  Satelitska antena Odgovori s citatom

Včeraj sem nekaj gledal po allexpress-u in sem našel tole zadevo. Sedaj pa me zanima, če bi to delovalo na 80cm premera satelitski anteni? Koliko satelitov bi lahko imel največ z 80cm anteno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 5:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ha,prodajalci bi marsikaj prodali. Ko si ven iz fokusa teoretično morda ? praktično z kar nekaj telovadbe,pa še to je samo nosilec....... 1.april.
_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem testiral na 80cm satelitski anteni in je tako, da nekako gre nekje v levo, desno (+,-) nekje okoli 10°. Originalni centralni LNB je nastavljeni na Astra 19,2E.

V minus sen dobil Hotbird 13°E. Za Eutelsat 16°E je nemogoče dobiti na ta način, ker sta LNB-ja potem preveč skupaj. Eutelsat 10°E sem sicer poskušal dobiti, ampak je bil signal že preveč šibki.

V plus sem uspel dobiti Astra 23,5°E, ampak tu so samo 3 ali 4 odprti kanali, kar mi je brez veze, Namesto tega sem šel še malo v plus na Astra 28,2°E, ta satelit se mi malce bolj dopade in sem pustil ta satelit. Da bi pa dal LNB vmes med Astra 19,2°E in Astra 28,2°E, potem si pa spet preveč skupaj z LNB-ji. Astra 31.5°E sem pa tudi poskušal, ampak potem je že zelo šibki signal.

Mogoče bi se še kaj dalo dobiti, ampak imamo zelo blizu antene tudi sadno drevje in verjetno je to tudi ovira za signal.

Drugače sem pa to poskusil iz zanimanja in da se kaj tudi naučim. Ker TV bolj malo gledam, tudi je že preveč kanalov.

Glede kvalitete tega kitajskega nosilca je pa zelo bogo. Takšen nosilec si lahko tudi sam narediš doma in uporabiš objemke oz. nosilce za vodovodne cevi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvomim da ga lahko narediš za 5 dolarjev.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

baresi je napisal/a:
Dvomim da ga lahko narediš za 5 dolarjev.


Ne ta nosilec ni samo za 5 dolarjev, ker še zraven piše poštnina. Jaz sem enega drugega, podobnega naročil, kateri je prišel nekje 15 dolarjev, je pa bil brez poštnine.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group