www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Varnostna letev - industrijska rolo vrata

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 7:55 pm    Naslov sporočila:  Varnostna letev - industrijska rolo vrata Odgovori s citatom

Gre za pogon TS971. Glede na to, da mi je pokurilo že najmanj pet elektronik, sem se odločil za predelavo na klasiko. Predelane imam že 3 kom vrat. Za spuščanje za enkrat nimam varnosti razen končno stikalo spodnji položaj. Seveda je zapiranje ročno - dokler se drži tipka na omarici, ki je neposredno zraven vrat, tako da praktično ni nevarnosti, da bi se kaj priprlo. Vseeno bi rad usposobil varnostno letev. Zadeva je optična. Nekaj podobnega kot tole. S priklopa na elektroniki sem ugotovil kje je napajanje. Vezje je napajano 12V. Če letev stisnem se prižge kontrolka na koncu letve, tako da stvar očitno dela. Ni mi pa najbolj jasno, kak je izhod. Napetost na izhodu je nekaj manj kot 12V pri prosti letvi ter naraste na napajalno, ko jo stisneš. (prekineš žarek) (izhod ni ne PNP niti NPN) Če merim proti + je pri odprti letvi napetost okrog 1.5V in pade na 0 pri zaprti. Delalo bi verjetno, če bi dal vmes optokopler.
Mogoče kdo ve kak naj bi bil izhod?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko si pa izhod letve obremenil? Poskusi izhod nekoliko obremenit, pa potem pomeri stanja Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gor sem dal ledico s preduporom. Recimo kakih 5mA pri 12V. Proti masi sveti stalno med + in izhodom ugasne, ko je letev stisnjena. Napetost ca 1.5V oz 0V.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 11:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te optični senzorji so živ drek. Saj to imaš še vedno tista vrata od B L T, kajne? Vsaka pajčevina ali kaka druga motnja jih spravi iz tira.

Jaz sem to takrat kar ugasnil.

Zakaj ti kuri toliko elektronik? Meni jo je odneslo zaradi strele, kaj je pri tebi vzrok?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Optični senzorji so v gumi letvi, tako da če ni raztrgana, ni noter pajčevine (poglej slike na linku katerega je pripel silvo). Imamo v firmi kar nekaj teh zadev in delujejo brez problemov. Če pa so takšni senzorji uporabljeni kot fotocelica, pa zna prihajat do težav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je pokurilo pet elektronik. "Ubije" v glavnem napajalnik. Prvi dve je odneslo istočasno na dveh različnih lokacijah. Ob izpadu električne napetosti - takrat ko je bi vetrolom. Takrat sem tudi zmontiral prenapetosnte odvodnike na obeh lokacijah. Po tem je odletela še ena - čez vikend ob lepem vremenu. kasneje pa še dve - napetostni sunek - izpad napetosti ter ponovni vklop.
Vzrok ? Ja po moje "blesava" konstrukcija napajalnika. Ne vem zakaj switcher napajajo medfazno Shocked .
Izhod iz switcherja je 24V ter 8V s skupno maso. Sem poskusil na dve plošči dati zunanji napajalnik. Zadeva je oživela. Ker ga nisem priklopil na vrata javlja, napako DES-a (komunikacija med elektroniko, ki je na samem pogonu - pozicija vrat)
V funkciji imam še tri vrata. Ko bo skurilo naslednje bom probal zamenjat to elektroniko z zunanjim napajalnikom.



qwertz je napisal/a:
Te optični senzorji so živ drek. Saj to imaš še vedno tista vrata od B L T, kajne? Vsaka pajčevina ali kaka druga motnja jih spravi iz tira.

Jaz sem to takrat kar ugasnil.

Zakaj ti kuri toliko elektronik? Meni jo je odneslo zaradi strele, kaj je pri tebi vzrok?


Senzor dela. Rad bi naredil lastno elektroniko zato me zanima kak je izhod. Zakaj me zanima - beri prvo sporočilo Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roby
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Avg 2003 15:29
Prispevkov: 233
Aktiv.: 1.05

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zunanje fotocelice uporabljajo vse modulacijo, verjetno je pri optični letvi isto.
Več proizvajalcev demodulacijo prestavi na elektroniko vrat zaradi €.
Verjetno je pri tvoji isto.
Obesi upor na - in poglej kaj dobiš na izhodu, po vsej verjetnosti kvadrat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2019 12:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolega je kupil motor, zobnik in reduktor ter si sešvasal lična vrata. Ker so šibarce, sem mu projektiral mini elektroniko pogona v sam stebriček. Osnova je bila 24V M&W switcher napajalnik 250W, priklopil pa sem radijsko voden vklop, s petimi daljinci, po dve tipki, obe smeri in zaščitno, tokovno krmiljenje. Vgradil sem varnost za otroke, pešce in ščenete v obliki Omron fotocelice z odsevnikom do 4m. Torej nobenih končnih stikal, nobenih dratov po tleh, omejevalci vrata ustavijo, motor poveča tok odjema in v hipu ga releji vržejo ven. Vsaka ovira ustavi vrata, ker je varnost seveda prva. Pa vse skupaj za par €.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group