www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako optimalno sestaviti Battery pack za podaljšanje dosega
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2019 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Ali pa če kdo ozna kako ugodno varianto za 18 celični BMS?
lp

Kaj je zate ugodno, ne vem. Imaš pa na voljo slovenskega proizvajalca BMS-jev. 18 celični sicer ni v redni ponudbi, lahko pa dva vežeš v serijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2019 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem malo preračunaval izkoristke sem prišel do zaključka, da bom večino energije dveh celi izgubil pri pretvarjanju, tako da sem na istem, če uporabim predlog od mucka - 18 celic. Ker pa je moj sedanji BMS narejen za 20 celic, bi z malim izoliranim DC/DC simuliral manjkajoče dve celici, da bi sedanji BMS deloval in ščitil preostale celice brezhibno.
Zdaj, a bi uprabil dva po 5V in za vsako celico nastavil posebej cca 3,9V ali pa bom uporabil en mali DCDC 12V in potem simuliral 3,9 in 7,8V bom pa še videl, kaj bom imel pri roki.

lp

Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2019 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj razumem. Mali DC/DC je za to, da bo BMS zadovoljen.
Pazi na napajanje BMS-a, ki je verjetno iz skrajnih priključkov. V tem primeru predlagam npr. 12V DC/DC in zener zaporedno. Za naslednji pin dva dva enaka upora kot delilnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako je uspel projekt podaljševalnik dometa Smile
_________________
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je uspel. Odstranil sem dve celici, tako da imam sedaj 18 kom Li-Ion. Ko jih napolnim imam 73V (4.05V/celico - več mi ne da od sebe polnilec). Ker mi kontroler dovoljuje max 69V, imam prvih nekaj kilometrov ta dodatni paket odklopljen, nakar ga vklopim ( preko cca 5m dolgih povezav Cu 16mm2) in mi v prvem hipu steče cca 100A v glavno baterijo, a se napetosti dokaj hitro ujameta. Med vožnjo se energija pretaka malo sem malo tja Smile. Proti koncu pa se bolj praznijo glavne baterije, a ko se ustavim, se le ta napolni iz dodatne.

Glede kapacitete pa tako. Glavne so imele kot nove cca 215Ah (nazivna je 200Ah), sedaj, po prevoženih 95kkm imajo še cca 180Ah. Z dodatnim paketom dobim skupaj približno 230Ah, torej je 50Ah iz dodatnega paketa. Sicer so celice 90Ah, kje se je teh 40Ah izgubilo pa ne vem, ker naj bi bile zelo malo rabljene. Nekaj je zagotovo v tem, ker jih praznim do cca 3.3V in polnim do 4.05, a ne verjamem da toliko. Čakam sedaj en tester za velike baterije, da jih bom lahko točno izmeril z 1C, pa da vidim realno sliko .

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 9:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tiste 2, ki so ti ostale lahko stestiraš za kapaciteto, če imaš kakšen merilec baterije.

Kakšen motor imaš v avtu, Že nekaj časa razmišljam da bi moj stari traktor imt 542 predelal na elektriko, gledam motorje od devimotion:10 kw
http://www.devi-motion.com/webshop/bldc-motor/p-1/D1000244.html
in 20 kw
http://www.devi-motion.com/webshop/bldc-motor/p-1/D1000819.html

že prvi ima potrebno moč, skrbi me samo premalo navor, ima namreč 5 x manjši navor pri 1400 obratih kot dizel, seveda lahko enostavno prestavim v nižjo prestavo, problem nastane pri uporabi pogonske gredi.
Drugi pa je malce drag Sad
kontroler bi uporabil kelly, kaj takšnega:
https://www.kellycontrollers.eu/kls72601-8080i
Baterije imamo 16 x 200 Ah lifepo4 rabljene.
Gledal pa sem tudi te, so precej ugodne le kvaliteta je vprašljiva.
https://my.aliexpress.com/wishlist/wish_list_product_list.htm?spm=a2g0o.productlist.1000001.26.626f68227HUcuT

piše tudi mo tax in eu ?

...

_________________
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pirpy je napisal/a:
...
Gledal pa sem tudi te, so precej ugodne le kvaliteta je vprašljiva.
https://my.aliexpress.com/wishlist/wish_list_product_list.htm?spm=a2g0o.productlist.1000001.26.626f68227HUcuT

piše tudi mo tax in eu ?
Če daš link na tvoj "Wishlist", ostali ne vidimo nič. Dodaj še tvoje uporabniško ime in geslo, pa bomo lahko videli. Smile
In kaj pomeni: "mo tax in eu"?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem
Ta bo pravi link:
https://www.aliexpress.com/item/4000108447273.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.27c82e0eEsxI1G

mo= no
no tax in eu
ali EU US TAX FREE ???

_________________
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group