www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Motor pralnega stroja gorenje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
primozb2005
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Dec 2005 23:20
Prispevkov: 46
Aktiv.: 0.21
Kraj: vransko-ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 29, 2019 7:05 am    Naslov sporočila:  Motor pralnega stroja gorenje Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Na pralnem stroju gorenje moram zamenjati motor. Iščem nadomestek, zato me zanima na kaj moram biti pozoren. Namreč na spletu sem našel novi motor, ki po ohišju in po proizvajalcu ustreza. Na starem motorju imam oznako.

SELNI U2.55.02.P08 NR , 58 75 51
na spletu pa sem našel motor

SELNI U2.55.01.P17

Zanima me če zna kdo razvozlati te oznake, oziroma ali lahko takšen motor vgradim v pralni stroj. Vsi imajo nazivno moč 250W, razlika je v hitrosti.

LP Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2019 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo bi pomagal Art.No. pralnega stroja. Aparati imajo namreč upravljalne enote, ki se jih da konfigurirati glede na tip motorja. Pri motorju pa je najpomembnejši podatek hitrost in velikost jermenice. Seveda pod pogojem, da ustreza mehanski in električni priklop.
_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 12, 2019 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

po mojih izkušnjah so rezervni deli v Gorenje Servis dovolj poceni da se ne splača iskati nekih nadomestkov
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group