www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava RAM-a

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 4:10 pm    Naslov sporočila:  Menjava RAM-a Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

mogoče bo moje vprašanje za poznavalce malo smešno, jaz pa o nabavi žal nimam pojma.
Imam PC z matično https://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-DGS%20R2.0/index.asp in procesorjem https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/77490/intel-core-i3-4170-processor-3m-cache-3-70-ghz.html. Trenutno je RAM-a 2x2Gb.

Ker so mi WIN10 64bit začeli nekaj stokati, da se pojavlja težava v memoriji, pa začel se je pojavljat modri ekrani in reseti računalnika, sem se odločil, da zamenjam RAM.
Ali bi tale ustrezal https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne-racunalnike/kingston-pomnilnik-ram-kingston-ddr3-8-gb-1600-mhz-kvr16n118#tabs ? Je bolje 2x4 ali 1x8?


Za vsak nasvet se vam že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi se najprej prepričal, če te res heca spomin. Stestiraj najprej enega po enega npr. z enim od Memtest programov, ki deluje neodvisno od op.sistema.

Naj naredi vsaj 10 zank in če najde napake potem šele menjaj spomin.
Kupi 1x8GB. Tako imaš še eno spominsko režo prosto, ko boš imel €€ za drugi, obvezno enak ram.
Še prej si oglej kompatibilno listo preizkušenih spominskih modulov za tvojo plato in kupi s tako oznako, ki je na spisku.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 7:19 am    Naslov sporočila:  Error Odgovori s citatom

Hvala za nasvet. Sem pognal memtest. V 2 krogih je našel 29 napak, vedno na istem mestu, samo ena je bila drugje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StormDavid
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 16 Apr 2020 15:16
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2020 3:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,
tudi jaz imam eno vprašanje glede menjave oz dodajanja rama. Trenutno imam 2x4GB DDR3 1600mgh pa bi rad dodal. Vprašanje pa je, ali bi bil problem če dam v drugi dve reži 2x8GB 1600mgh ali je bolje da so vsi 4-je isti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2020 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej v dokumentacijo tvoje neznane osnovne plošče kakšne kombinacije in kakšne vrste spominov podpira.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StormDavid
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 16 Apr 2020 15:16
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2020 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Matična je Asrock Fatal1ty B85 Killer. Kar sem uspel razvbrat je to da podpira do 32gb rama, ima možnost dual slot. Ima 4 reže. Nisem pa uspel najti ali je lahko v dveh modrih režah 2x4 GB RAM v dveh rdečih pa 2x8 GB rama enake frekvence.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2020 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za Dual Channel rabiš par ali dva para enakih po kapaciteti, hitrosti, tipu, proizvajalcu. Če je drug par različen od prvega para potem največkrat dual channel ne bo deloval. So what, bi rekel P.
Če so vsi spomini, ki jih imaš pred seboj na QVL spisku spominov, ki so bili na tej plati stestirani s strani proizvajalca, potem ne boš imel težav, morebiti samo dual channel-a ne.

Torej vstavi enak par v črna slota, drug enak par pa v rdeča slota.
Pa obvezno imel 230V~ napajalni kabel izštekan iz vtičnice, da ne boš dajal spominov v reže, ko je plata v standby, čeprav je PC kao ugasnjen.
Načeloma bi moral bios prepoznati tako 24GB spomina.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group