www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

WTL TM-1600 inverter DC MMA welder

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
majstr
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Nov 2007 13:37
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2020 1:52 pm    Naslov sporočila:  WTL TM-1600 inverter DC MMA welder Odgovori s citatom

Pozdravljeni forumaši!
Sem nov na temu forumu in imam takoj eno vprašanje za strokovnjake, ki so vešči glede popravil varilnih aparatov. Sam se ukvarjam s popravilom industrijske elktronike, sem pa bolj usmerjen v profesionalne stroje za izdelavo tiskanih vezij (vrtalni, rezkalni stroji, foto stroji, galvanika, itd)....

Sedaj me pa zanima, če kdo ima načrt, ali če kdo ve oznako čipa v stand-by napajalniku v varilnem aparatu....mislim da slike povedo dovolj....lepo prosim za pomoč....



20200911_133750.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.46 MB
 Pogledana:  10 krat

20200911_133750.jpg



20200911_133811.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.67 MB
 Pogledana:  54 krat

20200911_133811.jpg



20200911_133835.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.55 MB
 Pogledana:  3 krat

20200911_133835.jpg



20200911_133800.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.55 MB
 Pogledana:  12 krat

20200911_133800.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, te slike ne povedo dovolj.
Oznako preberi iz čipa samega. Če oznaka ni vidna, daj tako fotko/e, kjer bo videti čip in njegove povezave.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majstr
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Nov 2007 13:37
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 13, 2020 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bi dal oznako čipa, če bi vedel kateri je....iz vezja so štrlele samo nogice....ga je razneslo....dobil sem telefonsko številko od zastopnika-serviserja...bom tam probal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 13, 2020 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj, ko si omenil, da ti je čip odprlo, sem šele opazil, da zgornji del manjka. Smile
Če je bilo ohišje zaprto ob defektu, potem se nekje v notranjosti nahaja zgornji del čipa.
Pod lupo se zagotovo vidi oznaka ali vsaj del nje.
Poglej po vogalih ohišja ali med kablovjem ter vsemi elementi kjer se nahaja zgornji del čipa.
Druga varianta je, da si izrišeš elemente in povezave (osnovni načrt) kam vse so povezane nogice tega čipa.
Iz tega se da v grobem določiti kakšnega tipa je bil čip, morebiti celo točno oznako ali ekvivalent.
Na tej strani lahko na osnovi izrisane sheme določiš pine kam so povezani in kot rezultat dobiš izbor možnih čipov.

Je pa tako, če ti tako odpre čip je bodisi v njem integriran močnostni tranzistor, ki sklepa zaporedno navitje transformatorja, redko pa ga odpre, če v njem ni tranzistorja in je močnostni tranzistor nekje zunaj na hladilniku, čip pa ga samo krmili.
Velikokrat gresta oba v e-nebesa.
Nariši osnovno shemo pa bo bolj jasno.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa sem šele sedaj opazil, da izvijač kaže na manjkajoči čip.
Če prav vidim, gre za DIP-7. Mogoče je Tiny Switch, ki je precej popularen pri šibkih napajalnikih. Težje boš ugotovil kateri konkretno (moč) naj bi bil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majstr
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Nov 2007 13:37
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2020 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uganka rešena...že švasamo!! Da boste vedli, če bo še kdaj kakšen tak problem... TOP244PN in 1,5Mohm upor....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2020 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično!
Kako si prišel do te oznake TIP244PN?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majstr
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Nov 2007 13:37
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2020 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm....klical sem zastopnika...oni so mi dali številko od njihovega serviserja....kratek pogovor...pa je bila rešitev tu. Nimam kaj rečt...prijazen možakar!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group