www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Panasonic klima napaka F95

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2021 6:20 pm    Naslov sporočila:  Panasonic klima napaka F95 Odgovori s citatom

V največji vročini. Brick wall

Senzor na zunanji enoti sem očistil, sicer je videti OK ... nisem pa ga odklapljal. Predpostavljam, da je težava z motorjem ventilatorja. Ne spelje ... če pa ga pahnem na roke, potem se vrti ...

Se je že kdo ukvarjal s podobnim problemom?



cue7gke.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  cue7gke.pdf
 Velikost datoteke:  13.26 MB
 Downloadano:  12 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2021 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iščem nekaj takšnega ...


Motor_Panasonic.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  110.76 KB
 Pogledana:  15 krat

Motor_Panasonic.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.29
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2021 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po načrtu vidim da je napajan z DC, to bo že bldc motor.


V tem primeru je na podobnem menjal ležaje,

https://www.youtube.com/watch?v=dthIZdf4ROs

Če ga pa po občutku ne grabi,se ne čuti z roko da bi ga pri vretnju blokiralo, bo pa okvara nekje na elektroniki v motorju, kakšen hallov zanič, slab stik ali pa kaj drugega.

Vidim, da je glajenje na glavni plošči narejeno z C315, mogoče je ta zanič in ne dobi lepe DC napetosti.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2021 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimam občutka, da bi ga karkoli mehansko oviralo. Sem pa ugotovil, da se kar konkretno segreje.

Rplinker ti si verjetno gledal motor notranje enote ... ye..be me motor ventilatorja na zunanji.

Kaj dosti ne bi eksperimentiral, ker to pomeni viseti skozi okno, pa še fino bi bilo, da mi tole vsaj za nekaj časa spelje čimprej. Zdajle dobit klima serviserja je praktično misija nemogoče. Termini za montažo nove so pa trenutno tudi blizu enega meseca. Tako da ...

Če uspem kje dobit nadomestni motor ... bi bila verjetno najoptimalnejša opcija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2021 11:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se po pomaganju z roko vrti normalno je najverjetneje "skuhalo" kondenzator C-FM (datasheet stran 19).
Če imaš toliko dostopa lahko vežeš nadomestnega med rdečo in modro ventilatorja.
Morda bi poizkusil z 0,47uF/400V Think

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 27, 2021 8:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam podobno elektroniko, zna biti, da od močnejše klime. Tam je 2uF 440Vac.
Kondenzator CF-M je narisan na PCB na strani 22, na desni, najnižja črna kocka.
Po mojem ga ni skuhalo, ni elektrolitski. Pač degradira, tudi če ni ogrevan.


Nazadnje urejal/a bostjang Ned Jun 27, 2021 11:35 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 27, 2021 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V tale kondenzator sem včeraj tudi jaz posumil, ampak vse skupaj je na tako nerodnem mestu, da je težko karkoli čarat okrog, pa še temno je bilo zvečer.

Danes sem razkopal toliko, da sem prišel do žic motorja in gor obesil 0,47uF (to kar je bilo doma v predalu). Motor je startal in zdajle že kaki dve uri lepo pelje. Dancing

Upam, da bo vzdržala vsaj toliko časa, da v miru uredim. V naslednjih dneh je še napovedana peklenska vročina.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 27, 2021 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
...Upam, da bo vzdržala vsaj toliko časa, da v miru uredim....

Jest mam tudi staro Panasonic on-of (no inverter) klimo in sodeč po sliki je izmenično napajanje venta podobne moči in voltaže kot pri moji Exclamation ...

Tudi pri meni se je podobno zgodilo in na srečo sem zagledal z balkona "plavkast dim" in stekel izklopit ... sem jo rešil Exclamation zadnji moment (ti si uspel prej!). Pri meni je bil kriv spoj žice zag.kondenzatorja na konektor v klimi ... WD-40 in klešče ter šraufciger za znet dol pokrove in stisnit na novo konektor je rešile zadevo Dancing ...

Prej sem počakal, da se je mašina malo shladila, na hitro zalaufal in zagnal z roko z "ražnjičič" palčko skozi rešetko lopatico na hitro in tako videl, da je vent malo z osmojenim navitjem preživel Mr. Green .. Pri meni je kondi 2,7 mi F (se ne spomnim voltaže, verjetno najmanj 400V~) ...

IMHO, tvoj za tvojo naj bi bil enih 2,2 mi F ... si imel pa srečo Wink ..

=======================================================================
OT info za tiste s kraškega roba, ki razumete zahodne sosede in imate "TV na anteno" oz. @-ITA Web : https://social.byoblu.com/about ;
Byoblu-TV_ch.55_Uhf-746MHz DVB-T Monte Belvedere (TS) ; http://alturl.com/7bfr2 -Classic-OL oz. https://www.genyt.net/search.php?q=Byoblu.com - kar še ni sCenzurirano na YT Confused ...

OT-2 info ... za one, ki imajo kakšne težave z ogledom social.omrežij (proxy) : pa bi radi vseeno kaj pogledali kdaj, tudi če le-teh ne j* 2% ala jest ...
Soc.Med™.Un-Lock = www.zalmos.com
---------------------------------------------------
Rolling Eyes "Brez Klime Mi Živeti Ni" Exclamation ... tudi meni ...
*
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.29
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2021 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff vidim, da je bil problem v zunanjem delu, po sliki mi je zgledalo kot notranji motor d'oh! .

Važno, da zopet hladi.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group