www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Varilni aparat VARSTROJ

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jože
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 23 Mar 2008 14:17
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 16, 2019 9:51 am    Naslov sporočila:  Varilni aparat VARSTROJ Odgovori s citatom

Ali kdo dobro pozna varilni aparat VARMIG 140/160 D21. Uspel sem si ga popraviti do te mere, da po vklopu imam napetost na sekundarju in dela pogon žice (nisem še poskusil varjenja) imam pa še razbit keramični upor ki ga vklopni kontaktor veže vzporedno na štiri kondenzatorje , ki so obešeni na sekundar plus - minus. Na njem je 10R 10% nimam pa podatka za moč. Kakšnega naj nabavim. Kakšna je funkcija tega upora. Kaj se lahko zgodi će poskusim varjenje brez njega oziroma z takim kot je.
Pa tudi elektro sheme ne uspem nikjer najti, če jo mogoče ima kdo. Lp



20190714_101443.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  640.45 KB
 Pogledana:  9 krat

20190714_101443.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
transalp
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 7:08
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 8:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je morda ta upor vezan na kondenzatorsko baterijo preko mirnega kontakta vklopnega kontaktorja? V tem primeru služi za praznjenje kondenzatorske baterije po izklopu aparata ("bleeding").

Moč upora je mogoče dovolj dobro oceniti iz velikosti - dimenzij. Enako velik ali nekoliko večji bo v redu. Torej - kar s starim uporom v trgovino ...

_________________
Življenje je spolno prenosljiva bolezen s stoodstotno smrtnostjo.
Rodimo se goli, mokri in lačni. Nato gre na slabše.
Ko sem začel, nisem imel ničesar. Večino tega imam še danes.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joli
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Feb 2017 22:55
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.58
Kraj: Šoštanj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen

Tovarniško je 9w,seveda je lahko močnejši. Je pa samo za praznenje kondenzatorjev

L.P. JOLI
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jože
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 23 Mar 2008 14:17
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Hvala vam za pomoč. Nabavim upor kot predlagate, Ja, upor je vezan na kondenzatorsko baterijo. Tudi sam sem sklepal, da ima funkcijo praznjenja kondenzatorjev po izklopu, vendar me je zmedlo ko sem po vezavi ugotovil da se vklopi na kondenzatorje z delovnim kontaktom vklopnega kontaktorja, kar se mi je zdelo nemogoče. Ker ne poznam zgodovine aparata, sklepam da je nekdo pri popravilu montiral napačni kontaktor, in je verjetno zaradi tega tudi neslo upor.
In po vsej verjetnosti je sledilo ( se ne splača popravljati...)
Lp



20190717_121637.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.04 MB
 Pogledana:  4 krat

20190717_121637.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group