www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nastavitev diskov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 242
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 7:04 pm    Naslov sporočila:  Nastavitev diskov Odgovori s citatom

V računalnik sem dodal SSD. Iz HDD sem s programom "easeus todo backup" cloniral windows 7 na SSD. V BIOSu sem nastavil zagonski SSD. Particije na HDD mi še vedno kažejo kot primarne. Verjeno še moram kaj spremenit (slika v prilogi).


diski.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  301.37 KB
 Pogledana:  31 krat

diski.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne razumem problema, oz. še bolj verjetno ti ne razumeš particij.
Če imaš največ 4 particije, ni potrebe po razširjenih particijah. Tega nima smisla spreminjati. Mogoče bi želel, da particija ni aktivna (bootabilna), kar označuje prvi bajt particijskega vnosa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič ni treba spremeniti saj si kloniral sistemsko particijo iz 1TB diska (Disk 1) na 240 GB SSD disk (Disk 0), ki je v biosu nastavljen kot prvi boot disk. S tega SSD diska ti zdaj štartajo Win7, kar je prav.
Disk1 mora po kloniranju njegove sistemske particije ostati nedotaknjen.
Preizkusi, če je vse ok, tako, da fizično izklopiš 1TB disk in vidiš, če SSD štarta samostojno, brez kake boot napake ob zagonu. Vsaj glede na sliko DiskManagementa bi naj bilo vse v redu.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 242
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Deluje tudi samo na SSD. Moti me še opis strojne opreme. Na vseh particijah kaže enako in se ne da spremenit(slika v prilogi). V BIOSu imam nastavljeno "sata mode selection" na IDE. Če spremenim v AHCI se mi windowsi ne zaženejo. Tudi če dam BIOS na Load Optimized Defaul mi vrže na IDE. SSD, HDD in DVD imam priklopljeno na SATA.


disk2.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  238.61 KB
 Pogledana:  7 krat

disk2.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če SSD boota samostojno je to OK.

Da imaš v biosu nastavljen sata mode na IDE namesto AHCI ti je ostalo še od prejšnje inštalacije Win7. Že takrat bi moral v biosu spremeniti sata način v AHCI/Raid, da Win7 inštalirajo ustrezne gonilnike in bi zadeva bila optimalno hitra glede na onboard SATA kontroler. Tako je SATA kontroler deloval v IDE kompatibilnem načinu.

TUKAJ sta opisani dve metodi, s posegom v register (regedit) ali druga alternativna metoda v varnem zagonu (safe mode).

Mislim, da je odveč povedati, da najprej naredi backup podatkov brez katerih ti živeti ni, če slučajno kaj zaštrikaš.
Najprej večkrat preberi in nato točno sledi navodilom.

Preizkusi najprej drugo, alternativno metodo:
V Win7 poženi program MSCONFIG, v zavihku Boot odkljukaj Safe Mode, shrani in restartaj pc, ter takoj pojdi v Bios nastavitve. Tam spremeni sata mode iz IDE na AHCI, shrani, restartaj in pusti, da pc štarta v varnem zagonu. Naj bi.*
Nato v varnem zagonu zopet poženi program MSCONFIG in odstrani kljukico pri Safe Mode, shrani, ponovno restartaj pc in pusti, da Win7 štarta. Morebiti bo še poinštaliral sata gonilnike in zahteval ponoven restart.

Če ne dela preizkusi še prvo metodo s posegom v register.

Poročaj.

*Če fašeš BSOD in neko STOP 0x000000x napako, jo napiši tukaj, morebiti se najde rešitev.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BSoD

Ko si meni govoril o tem, nisem imel pojma kaj je to, oz kaj pomeni, čeprav sem to doživel tisočkrat. Whistle Danes vem, zahvaljujoč tebi. Dancing

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group