www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Preprost grelni sistem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2019 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rdeca in crna??? Smile Smile Smile
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Medtem ko čakam rezervne dele sem malce testiral same grelce in bi imel nekaj vprašanj. Torej segrevam navadno plastično škatlo s pokrovom. Optimalno bi bilo, da je zrak v škatli segret med 28 in 30C.

Grelec sem postavil pod škatlo točno na sredino. Tukaj nastaneta 2 problema. Prvi je to, da je toplo samo na sredini, ob straneh pa precej bolj hladno. Ta problem lahko rešim s 3 grelci razporejenimi po celotni površini. Drugi problem pa je bolj zoprn. En senzor sem postavil na dno škatle. Kazal je 35C. Drugi senzor je bil 3 cm v zraku in je kazal 24C. Kako bi lahko poskrbel za bolj enotno temperaturo po celotni površini škatle ? Edino kar mi je padlo na pamet je ventilator, nisem pa prepričan da bi konstantno pihanje dobro vplivalo na prebivalce škatle. Obstaja kakšna bolj elegantna rešitev ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za bolje enakomerno razporeditev daj med grelec in škatlo aluminijasto ploščo. Za enakomernejšo temperaturo brez ventilacije pa izolacija škatle (npr.:stiropor) - malo ob straneh in nekaj več na pokrovu.
_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

uporabiš grelno folijo in jo pritrdiš na steklo ali škatlo in greješ enakomerno po površini


https://www.conrad.si/samolepilna-ogrevalna-folija-12-v/dc,-12-v/ac-35-w-vrsta-zascite-ipx4-(d-x-s)-320-mm-x-137-mm-thermo

http://gatom.si/izdelek/folija-za-talno-ogrevanje-12v/

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole s ploščo pod škatlo sem že probal. Pomagalo je pri temu, da ni grelo samo na sredini ampak po celi dolžini škatle. Ni pa rešilo problema da je razlika med dnom škatle in 3cm v zraku 10C in več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom poskusil še z izolacijo preden se lotim rešitve z ventilatorjem. Zanima me ali bi bila za začetno izolacijo primerna tista pena, ki se uporablja pri polaganju laminata ? Mi jo je nekaj ostalo in je ravno primerne debeline, da škatla ne bo preveč "bulky"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tista pena, ko se segreva spušča neke pline, ki niso glih neškodljivi ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peno bi dal samo ob strani in na vrhu škatle, tam temperatura nikoli ne bo presegla 30C. Je to vseeno problematično ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da ne .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2019 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno bi bila pa izbira npr. 1cm stiroporja še boljša rešitev ? Na sploh mi je čudno da je taka razlika v temperaturi med dnom in 3 cm višine. Vroč zrak se namreč dviguje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel bi preprosto vprašanje. Uporabljam podoben rele temu:

https://www.ebay.com/itm/3V-1-Way-Relay-Module-Interface-Board-Low-Level-Trigger-Optocoupler-Arduino-TR/362862711453?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Torej rele je 3V, torej rabi napajanje preko 3V in GROUND, potem pa imam še 3V kontrolni signal ki ga prožim iz esp8266 boarda. Sem zadevo testiral in deluje. Zanima pa me ali naj to 3V napajanje uporabim kar esp8266 board, ali pa naj preko njega pošiljam le high signal, napajam pa od zunaj. Ne vem namreč koliko toka porabi rele za proženje, sklepam pa da nekaj ga, glede na to da preko 3V tab baterije ne dela (lučka sveti, rele se pa ne proži). Sprobal sem na hitro povezati z esp8266 in je delalo ampak verjetno to ni najbolj pametno, sploh brez upora
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group