www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zamenjava starega analognega termostata z digitalnim
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2019 3:37 pm    Naslov sporočila:  wifi smart termostat Odgovori s citatom

Na tole temo se bom navezal s svojim problemom. Na vikendu smo zamenjali termostat z novim wifi termostatom za daljinsko krmiljenje. Na priloženi fotki se vidi, kako deluje naša kurjava. V odsotnosti dela električni grelec (PANTERM), povezan s termostatom. Ko oranžni cevni termostat zazna nastavljeno temperaturo, ki jo povzroči kurjenje drv(ob naši prisotnosti), se modro stikalo(puščica na njem) obrne s PANTERMA in kaže na desno, kjer prihaja voda iz cevi nad kuriščem in kjer je nameščen cevni termostat. Vse to je prej funkcioniralo v redu, po odhodu električarja, ki je menjal termostat pa sem opazil, da zadeva skupaj z daljinskim krmiljenjem deluje v redu v primeru, ko deluje panterm, takoj, ko pa se zaradi signala cevnega termostata stikalo obrne na desno(kurjenje drv), se termostat v celoti izključi in seveda od doma ne morem več spremljati temperature na vikendu(takrat ko so na vikendu drugi ljudje)Električar mi problema ne zna rešiti, jaz pa si laično predstavljam, da termostat ne bi smel na noben način izgubiti toka. Kako bi se dalo rešiti problem? Prilagam tudi fotko sheme priključitve novega termostata.
Hvala za vsako pomoč.



20191030_070459.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.68 MB
 Pogledana:  10 krat

20191030_070459.jpg



20191124_134818.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.65 MB
 Pogledana:  1 krat

20191124_134818.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M13
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 21 Nov 2019 20:17
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.09
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2019 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantje ne bit takoj napadalni, vse je vredu Smile

Zadevo sem rešil z 4 preklopnim relejem in ustreznim ohišjem za njega. Kupil sem ga v Schracku in rele ima oznako PT570730 če vam to kaj pomaga.

Da obnovim moj problem... Star termostat je vklopil in izklopill mešalni ventil na centralni. Sam termostat je imel 3 žice COM,NC,NO. Com je bila faza in ob vklopu oz. izklopu jo je menjaval na NC ali NO (Vklopi/Izklop mešalnega ventila).
Nov wifi termostat,ki je mišljen za talno gretje in podobno pa ima samo N1 in L1 izhod in to je mene zmedlo,ker sem pač šloser in ne električar in vseeno nisem tolk doma v elektriki.... Po malo googlanja in posvetu z prijateljem električarjem sem šel v nabavo tega releja. Strošek celih 8 evrov Smile Kar pa je najbolše je pa to,da na ohišju releja so označeni COM NC NO in sem samo stare tri žice povezal na svoje mesto, L1 in N1 iz novega termostata pa pravtako vezal na rele in to služi vklopu/izklopu....Ob vklopu novega termostata (gretje) le ta vklopi rele oz. izklopi in je to,to. Nisem rabil posegat v neke nove vezave na centralni...Zadeva se je hitro,poceni in elegantno rešila Smile


Nazadnje urejal/a M13 Pon Nov 25, 2019 12:54 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2019 12:42 pm    Naslov sporočila:  ???? Odgovori s citatom

Očitno se je tukaj nekaj dogajalo že prej; če je bila napadalnost usmerjena name, vam povem, da resnično malo vem o elektriki, a normalno razvito logiko imam, vsaj toliko, da dobromisleče znalce vzpodbudim k razmišljanju. SANCTA SIMPLICITAS za vse, ki na tak način rešujejo dialoge. Če je tale zadnji odgovor namenjen meni, ga v resnici ne razumem dosti, veselilo pa me bo, če ga bo razumel električar. HVALA M13
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M13
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 21 Nov 2019 20:17
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.09
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2019 12:58 pm    Naslov sporočila:  Re: ???? Odgovori s citatom

tiptop je napisal/a:
Očitno se je tukaj nekaj dogajalo že prej; če je bila napadalnost usmerjena name, vam povem, da resnično malo vem o elektriki, a normalno razvito logiko imam, vsaj toliko, da dobromisleče znalce vzpodbudim k razmišljanju. SANCTA SIMPLICITAS za vse, ki na tak način rešujejo dialoge. Če je tale zadnji odgovor namenjen meni, ga v resnici ne razumem dosti, veselilo pa me bo, če ga bo razumel električar. HVALA M13


Ne razumem kaj mi hočeš poveat? Jaz sem samo zdaj opisal kako sem rešil problem,ker jih je zanimalo...

Ko sma že pri tebi. Kak termostat si imel prej? In koliko žic je potreboval,da je delal oz. krmilil mešalnalnega/peč? Ker iz slike vidim,da imaš "podoben" kitajski termostat kot jaz zdaj ;D
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2019 1:26 pm    Naslov sporočila:  termostat Odgovori s citatom

Prej sem imel EMOS T091, za žice pa bom moral pogledati, ko bom na vikendu. Mislim pa, da je bilo zelo običajno: termostat je aktiviral PANTERM, ki ima svoj nastavljivi termostat, črpalki, ki sta na fotki spodaj, pa vseskozi delata(ena črpalka je za radiatorje, druga za sanitarno vodo v toplotni črpalki.)

Pri mojem komentarju pa gre verjetno za nesporazum: dobil sem obvestilo, da je prišel odgovor na moje vprašanje, pa je bil prazen in sem mislil, da ga je moderator skenslal zaradi kakega neumestnega napada name kot nepoznavalca. Se pardoniram, še vedno pa ne vem, ali je odgovor M13 bil namenjen meni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2019 1:28 pm    Naslov sporočila:  termostat Odgovori s citatom

Ja, imam pa kitajski termostat, mislim, da je KETOTEK in zaenkrat deluje zelo spodbudno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2019 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

M13 je napisal/a:
.........Star termostat je vklopil in izklopill mešalni ventil na centralni. Sam termostat je imel 3 žice COM,NC,NO......

1. Če bi tako napisal na samem začetku, ne bi spraševali, kaj je stari termostat preklapljal (ja preklapljal!),
2. nihče ni napadalen, vendar, že mnogokrat se je zgodilo, da je nekdo potreboval odgovor na neki problem, ko ga je dobil pa ni bilo povratne informacije.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2019 8:58 pm    Naslov sporočila:  novi wifi termostat Odgovori s citatom

Še vedno pa ne razumem, če sem s tem že dobil odgovor na moje vprašanje, kaj mi je storiti, da bo termostat aktiven tudi takrat, ko ne ogrevamo s PANTERMOM(električnim grelcem za radiatorsko vodo)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2019 12:24 am    Naslov sporočila:  Re: novi wifi termostat Odgovori s citatom

tiptop je napisal/a:
Še vedno pa ne razumem, če sem s tem že dobil odgovor na moje vprašanje, kaj mi je storiti, da bo termostat aktiven tudi takrat, ko ne ogrevamo s PANTERMOM(električnim grelcem za radiatorsko vodo)
Kot vidim, še nisi dobil odgovora, toda, težko je odgovarjat, če ne vemo niti kakšen je bil prejšnji termostat.
Je pa tale tvoj električar tudi MČ (malo čuden), da ne ve, kaj bi bilo narobe.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2019 11:49 am    Naslov sporočila:  termostat Odgovori s citatom

Med potekom odgovorov sem napisal, da je bil prejšnji termostat EMOS T091
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group