www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

pfod ali kaj podobnega

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
webmaher
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Feb 2014 15:42
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.53
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 1:33 am    Naslov sporočila:  pfod ali kaj podobnega Odgovori s citatom

Z Android telefonom bi rad nadziral obsežno hišno avtomazizacijo izvedeno s parimi Arduinoti Mega na Ethernetu. Med sabo komunicirajo z UDP broadcast sporočili. V sistemu sta tudi dva nadzorna Unota z velikim displejem in daljincem, za spremljanje (lovita broadcast sporočila) in nadziranje in krmiljenje vseh enot.
Trenutno uporabljam Arduino Total Control vendar pogrešam grafe. Za vsak dan se jih generira cca 20. Trenutno se shranjujejo na PC, ki bi se ga rad rešil in bi jih zapisoval na eno SD kartico na Eth šildu na eni od nadzornih enot, kjer bi Uno nadomestil z Mego. Iz WANa zadeva lepo dela, forvardiram port in gre lepo.
Ali je pfod primeren za to. Bi šlo da s tremi drsniki določim datum, z enim kateri graf in se mi graf izriše na fonu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Omenjaš, da trenutno uporabljaš "Arduino Total Control". Kaj pa kakšen " Virtuino ".

Res da total control še nisem uporabljal, a se mi zdi po hitrem pregledu zaslonskih slik programa, da je Virtuino bolj uporaben, vsekakor pa lahko dodajaš tudi grafe. Možnost povezave tudi z IoT (thingspeak)

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmaher
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Feb 2014 15:42
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.53
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 2:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odziv
Moj vtis po par minutah guglanja.
Virtuino je na videz zelo simpel, vendar se grafi omenjajo samo v povezavi s thingspeakom in MQTT protokolom, kar je prezapleteno zame. Če se prav spomnim, mi je bo to že predlagano, a sem raje razvil svoj sistem z UDP broadcast sporočili in serverjem za ArduinoTotalControl in upravljalni enoti z Unotom in IR sprejemnikom.

Imam prek 60 let in premalo energije za vse to & z miško in za compom ne morem veliko delati, rama, vrat me dajeta. Razen, če je vse skupaj tako dodelano, da se mi ni treba pobijati s protokoli oziroma če mi zagusti, da lahko koga pokličem. Oziroma če je dovolj forumske podpore, kar je za pfod ni.
Raje bi dokončal 3 fazni kW meter z limiterjem porabe in krmiljem 6 grelcev v zalogovnimu. Zanimiva reč, z ADjem v Mega bom dosegal ločljivost cirka 0,1W, (meritev toka s 14 biti) pri maksimalnem toku cca 30A. Pa zapis tranzientov, če bo dovolj elana.

Torej ali rabim thingspeak za grafe in kako zapleteno je to.

Sem pa naletel na Blynk, ki se mi zdi še najenostavnejši. Ali poznaš?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group