www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kartica za drsna vrata RIB DE11

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bobek220
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jul 2009 9:21
Prispevkov: 196
Aktiv.: 1.09
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2019 11:20 pm    Naslov sporočila:  Kartica za drsna vrata RIB DE11 Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Prosim za pomoč pri popravilu kartice za drsna vrata proizvajalca RIB iz Italije.
Po spletu sem iskal načrte, ampak brez uspeha.
Ima še kdo kakšno idejo, kje bi se dalo dobiti shemo kartice.
Prilagam še sliko kartice.
Dogaja pa se, ko je hladna neha delat. Ne pritegne relejček 211SE pri konektorju (ne dobi napetosti na tuljavo). Ko pa v tem delu malo z fenom zagrejem, se prebudi in dela kakšno uro. Vklaplja releje za odpiranje in zapiranje. Ko pa se ohladi pa je vse po starem.

Imate kakšne ideje kaj bi lahko bilo.

LP
Bobek



1-RIB-DE11.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.95 MB
 Pogledana:  42 krat

1-RIB-DE11.jpg



_________________
Kak je lepo ko je fajn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.82
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2019 12:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi najprej preveril tista dva elektrolita nad transformatorjem. Verjetno je poleg njh tisti močnostni element napetostni regulator vverjetno 12V. A so releji 12V ? Naj enostavnejše ugotovis če s spajkalno konico pogreješ z vrha ta dva elektrolita. Če začne delati je to to( jih zamenjaj z novimi). Iz mojih izkušenj so v takih primerih posušeni elektroliti (zelo zmanjsana kapaciteta) najpogostejsi vzrok nedelovanja. Pomeri napetost na omenjenem regulatorju .
LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gosha
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Jun 2013 1:19
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.08
Kraj: Nis, Srbija

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2019 2:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://media.ribind.it/pdfProdotti/de11.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobek220
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jul 2009 9:21
Prispevkov: 196
Aktiv.: 1.09
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2019 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom preveril kondenzatorje in javim. Jih bom pa preventivno zamenjal z novimi.
Gosha
To dokumentacijo imam, je samo za priklop na kartico.
Potrebujem pa samo shemo kartice.

Hvala

_________________
Kak je lepo ko je fajn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2019 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na napisano bi rekel - nekje je hladni spoj. Vidim, da so elementi spajkani tudi na vrhu. Je mora tiskanina brez metaliziranih izvrtin? Sicer spajkanje z obeh strani ni preveč dobro, sploh če se tiskanina segreva. Zaradi krčenja in širjenja lahko poči metaliziranja vija. Če si lociral mesto okvare, pospajkaj tiskanino na tem mestu z obeh strani. Pred tem poskusi s spajkalnikom segrevat posamezne elemente na lociranem mestu.
Tisti priklop stikal na faston kontakte z žičkami je narejen sedaj, ko vezje testiraš ali je stalen? Če je to stalen priklop, najprej uredi priklop.

Pred časom sem tudi sam bil bitko z
Nice elektroniko za drsna vrata. Bitka je bila dobljena, a porabil sem kar precej časa. Več v sporočilu v povezavi.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobek220
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jul 2009 9:21
Prispevkov: 196
Aktiv.: 1.09
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2019 6:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Luknjice so metalizirane, kolikor sem videl na določenih pinih, ki niso zaliti do konca. Povezave za stikala so pa narejene samo začasno, ker nisem razdiral originalnega priklopa z konektorji.
Kondenzatorje sem že nabavil. Sedaj pa se moram samo lotiti zamenjave.
Trenutno se pripravljamo na najdaljšo noč.
Vsem želim srečno in uspešno novo leto 2020.

_________________
Kak je lepo ko je fajn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobek220
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jul 2009 9:21
Prispevkov: 196
Aktiv.: 1.09
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2020 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjal sem označen kondenzator. Zadeva trenutno deluje. Kartico sem hladil na zunanji temperaturi cca 1,5 ure in še deluje. Upam, da je to samo to. Stari kondenzator sem izmeril z instrumentom in je kazal samo 7 mikro, moralo bi pa biti 220 mikro.

LP



1-RIB-DE11.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.95 MB
 Pogledana:  18 krat

1-RIB-DE11.jpg



_________________
Kak je lepo ko je fajn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group