www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Predelava starinskega radia kosmaj 49 POMOČ!

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ticki94
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Jan 2020 10:46
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2020 9:19 pm    Naslov sporočila:  Predelava starinskega radia kosmaj 49 POMOČ! Odgovori s citatom

Zdravo!

Potreboval bi vašo pomoč in sicer v lasti imam star radio znamke kosmaj 49. Radio ima notranjost več ali manj uničeno tako da se mi zdi da bi bilo to nesmiselno obnavljat je pa ohišje zelo lepo očuvano. Rad bi radijo nekako predelal oz preuredil tako da bi bili gumbi funkcjonalni vsaj prižig in menjava postaj in pa seveda da bi radijo deloval in normalno lovil nove postaje in ne več kratke, srednje, dolge valove. Ali je to mogoče predelati, pozna mogoče kdo koga ki se z takšnimi stvarmi igra ali pa je kje že zasledil takšno predelavo? Vsaka pomoč mi bo prišla prav.
Hvala in pa lep pozdrav vsem skupaj!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2020 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko daš noter digitalni sprejemnik za radio
https://www.banggood.com/Geekcreit-DSP-PLL-Digital-Stereo-FM-Radio-Receiver-Module-87-108MHz-With-Serial-Control-p-1004778.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

in zvežeš potenciometre od radia namesto tistih na modulu

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2020 6:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vem za enega radioamaterja , ki obnavlja stare radie, prav sedaj je rekel, da je uredil tudi Kosmaja, ter da nima na mizi nobenega, ker so se zaprli boljšjaki,
_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56vha
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 14:33
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.84
Kraj: Kamnik, Preserje pri Radomljah

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2020 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem enega predelal. Isto uničen zadaj in znotraj, tako da se mi ni dalo popravljat.

Najprej pobrusil in polakiral ohišje, očistil medenino, ...

Vgradil Raspberry Pi 3, na katerem poganjam MPD (Music Player Daemon), napajalnik in avdio ojačevalnik 10W. Predvajam lahko mp3 in internet radio.
Nobenih displayev in novih gumbov, uporabljeni le obstoječi.

Slike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.09

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 9:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Lahko daš noter digitalni sprejemnik za radio
https://www.banggood.com/Geekcreit-DSP-PLL-Digital-Stereo-FM-Radio-Receiver-Module-87-108MHz-With-Serial-Control-p-1004778.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

in zvežeš potenciometre od radia namesto tistih na modulu


Dvomim, da sta na tem vezju analogna potenciometra. Po moje je vrtljivi enkoder, tako da bi lahko uporabil zgolj gumbe od radia.
Ena možnist je tudi kakšen karadio z ESP-jem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group