www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Hladilnik ne hladi - Beko CN228120

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xerces8
Član
Član



Pridružen-a: Sob 14 Feb 2015 18:58
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2020 10:39 pm    Naslov sporočila:  Hladilnik ne hladi - Beko CN228120 Odgovori s citatom

Živjo!

Kombinirani hladilnik Beko CN228120 je po 6 letih začel nagajati.
Za slike in osnovne podatke glej link spodaj.

Torej gre za zadevo, ki ima spodaj zamrzovalni del, zgoraj pa hladilni.

Zgleda, da hladilni del že nekaj dni ne deluje pravilno. Ne hladi. Trenutno je noter 17 stopinj, kar je veliko preveč. (izmerjeno s termometrom)
En simptom, ki sem ga opazil, je slišen klik (kot rele).
To se oglasi, potem pa po 2-3 sekundah spet.
Potem je mir. (dokler se to ne ponovi, recimo čez pol ure)
Kot da bi hotel nekaj zagnati, a ne uspe.

Zamrzovalni del dela (zaenkrat) OK. Živila so zamrznjena in ne kaže, da bi bilo kaj narobe.

Kar me zanima je to, ali gre mogoče za kako preprosto napako?
Stroj žal ni več v garanciji.


Še to: gumb termostata se premika zelo na lahko. Ne vem pa če ni to že od začetka, ker ga pač ne uporabljamo. Je bil enkrat davno nastavljen na eno vrednost in je bilo tako OK. Zdaj smo ga dali na MAX, samo ni videti razlike.

https://www.mimovrste.com/hladilniki/beko-kombinirani-hladilnik-cn228120
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2020 7:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kompresor dela ali ne dela?
Če ne dela? Z inštrumentom pomeri na kompresorju če je prisotno napajanje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2020 7:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti "klik" mi deluje kot da bi kompresor izklapljal bimetal na njem. Torej, moja domneva na daleč je, da ne deluje kompresor. V tem primeru -> kupi nov hladilnik. Saj se da popravit ampak...

Nisem gledal specifikacij, vendar v lažje razumevanje... Ali ima dva kompresorja? Za hladilni in za zamrzovalni del..Če da,je razumljivo, da samo na pol dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xerces8
Član
Član



Pridružen-a: Sob 14 Feb 2015 18:58
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2020 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, a smo se odločili za nakup novega.
Tako imamo delujoči hladilnik prej, kot če bi popravljali.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magma
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Avg 2012 18:59
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.42
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2020 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa si poizkusil popolnoma odtaliti in očistiti zamrzovalnik? Koiikor je videti iz dokumentacije dostopne na spletu ima tvoj hladilnik samo en kompresor in če zamrzovalni del dela normalno verjetno ne gre za kaj večjega. Sicer nisem serviser hladilnikov, moje področje so televizorju ampak predvidevam, da hladinik dobi hladen zrak iz zamrzovalnika, verjetno potiska zrak iz zamrzovalnika s kakšnim ventilatorjem. Možno, da je samo zaledenel kak zračni kanal ali kaj podobnega.
Ni na forumu nikogar, ki bi servisiral Beko hladilnike?

l.p.

_________________
l.p. Dušan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rs84
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2014 16:41
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2021 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z zamrzovalno omaro. Zadnič se je prižgala rdeča lučka in temperatura je rastla...
Potem smo preložili v drugo.
Sedaj pa, ko jo vključim kompresor vključi po parih sekundah in deluje apmak temperatura tudi po parih urah ne pade. Po sistemu se sliši, kar fajn kako se pretaka plin oz. bolj se sliši (vem, da je plin) kot, da se po ceveh pretaka voda tudi še par minut, ko ga izključim.
Je možno, da ni dosti plina, z milnico sem pošprical spoje cevi nikjer ni videti mehurčkov, mogoče je čisto brez plina že. Ko kompresor deluje je moč nekje 40W, kar se mi zdi premalo vsaj še enkrat toliko bi pomoje moglo biti. Je možno če nebi bilo plina, da kompresor deluje s tako malo porabo? Če bi vedu, da ni plina bi namesto tiste cevke, kjer je za polnjeje zmontiral ventilček za polnjenje, napolnil z zrakom in preveril, če kje pušča. Če bi puščalo na spoju, bi zalotal, zvakumiral in napolnil plin. Ima kdo nasvet kaj lahko še pogledam? Znamka je Beko stara je nekje 7 let, je pa zelo malo delovala.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group