www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kitajski napajalnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 6:47 pm    Naslov sporočila:  Kitajski napajalnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Imam (prvi) Arduino board, prej sem sam ustvarjal podobne zadeve.

Nanj imam priključenih nekaj DS senzorjev (ki mi delajo težave)

Problem je v tem, da ga napajam s poceni in malim kitajskim napajalnikom za 2E, tisti drobni, ploščati, z USB vtičnico. Deluje sicer vse, vendar... Motnje, ki jih ta "zastonj" svitcher proizvaja, motijo komunikacijo z DS senzorji in dobim velikokrat zelo napačne odčitke. Če je Arduino napajan preko računalnika, s katerim ga programiram, motenj v bistvu ni, prav tako ne, če ga napajam s klasičnim linearnim napajalnikom.

Ali obstoji en enostaven filter za na izhod tega poceni kitajskega svičerja? (samogradnja)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
me2d
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Sep 2009 11:10
Prispevkov: 291
Aktiv.: 1.64

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo enostavneje in ceneje če si kupiš boljši napajalnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napajaš senzor parazitno?
Če ne, prispajkaj neposredno na napajalne pine senzorja 100n kondezator. To bi moralo težave rešiti.

DS je senzor, ki ga ne maram - če prav sem z njim mnogo let nazaj razvil eno industrijsko aplikacijo, ki se trži še danes. Moram povedati, da sem imel pri tem kar obilo težav. Dostikrat so namreč težavni sami senzorji. Nekoč se mi je zgodilo to, da se je senzor sam od sebe začel segrevati, dokler iz njega ni ušel dim. Poleg tega je senzor zelo počasen. Edina pozitivna stvar je, da jih lahko na vodilo vežeš več.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2020 8:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja saj res, ker sem to pot vse naredil iz kupljenih modulov, morebiti ni kondenzatorjev na napajanju. Jaz jih vedno dodam. Na vsako ploščico.

DSji so pač taki kot so. Imajo hibe in imajo prednosti. Ker jih imam v tem sistemu devet, je to kar nekaj prednosti. Uporabljen je samo en pin za vse. Pa kalibracije ni treba. Pa majhni so.
Kaj pa je tebe pri njih zmotilo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group