www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Servo ojačevalnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2020 9:19 pm    Naslov sporočila:  Servo ojačevalnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Imam en starejši Siemensov servo ojačevalnik za BLDC motor, vendar pa nimam dokumentacije, zato sem želel razbrat iz vezja kako deluje in s kakšnim signalom ga krmilit.

Gledam vezje, ampak mi ni jasno: Pričakoval sem, da bo narejen tako, da bosta na vhodu potrebna dva signala - dve napetosti, ki sta sorazmerni s tokom v dveh fazah fazi. Vendar ne zgleda tako. Če gledam vezje na kontrolerju prideta iz kartice dva analogna signala vendar iz različnih tipov operacijskih ojačevanikov (eden je LM301, drugi pa UA714). Če bi se krmililo dva tokova skozi faze, bi pričakoval identična.

Drugo pa je, da je na servo ojačevalniku meritev toka narejena s tokovnim pretvornikom (current transducer) skozi katerega sta oviti dve fazi motorja v nasprotni smeri. Se pravi meri razliko tokov v dveh fazah, kar je enako negativen tok skozi tretjo fazo.

Mogoče kdo pozna kakšna vezava bi to bila in kako deluje? Če krmilna signala nista tokova, ali sta potem amplituda toka skozi fazo in fazni kot - ali obstajajo taki servo ojačevalniki?

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.73

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2020 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razlika napetosti na izhodih teh dveh OPjev, daje podatek inverterju o željeni napetosti/toku in smeri vrtenja serviča.
Če že ker bolj izkušen nič ne pove.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2020 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali lahko mogoče še kak stavek več napišeš. Ni mi povsem jasno. Če bi bila pomembna samo razlika med signaloma, potem bi bil dovolj en sam signal. A za komutacijo skrbi ojačevalnik sam?
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.73

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2020 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težko. Pri hitrem prebiranju sem nekako v glavo dobil sliko, da gre za avtomobilsko eps enoto. Brick wall Tam cpu z dvema PWM signaloma(DA pretvorba) daje podatke inverterju.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group