www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Testna plošča PIC+LCD
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 02, 2003 7:11 am    Naslov sporočila:  Testna plošča PIC+LCD Odgovori s citatom

V prilogi


e022014.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  e022014.pdf
 Velikost datoteke:  892.14 KB
 Downloadano:  1599 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2003 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem naredil kabel za testno ploščo za povezavo z Dobajevim P16pro
(picallw) Gre za software, ki je namenjen za paralelni programator.
Za 16F84 je software free. (Za testno ploščo je sicer j v orginalu namenjen icprog -paralelni priklop)
Tale p16pro dela vsaj 2 do 3 x hitreje. Če boste primerjali oba načra ne bi smelo biti problemov.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2003 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razpored kabla:


25 polni konektor (na paralelnem portu) 9 polni na testni plošči
3 ------------------------------------------------> 4
5 ------------------------------------------------> 7
9 ------------------------------------------------> 3
10 -----------------------------------------------> 8
18-25 (GND) -----------------------------------> 5

V prilogi še nastavitev softwera

lp
Silvo



seting_p16pro.jpg
 Opis:
Nastavitve softwera PICALLW
 Velikost datoteke:  58.92 KB
 Pogledana:  328 krat

seting_p16pro.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2003 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko ravno teče debata na temo te testne plošče mogoče še tole iz Elektorjevih strani.


010062-11.zip
 Opis:
Programski primeri

Download
 Ime datoteke:  010062-11.zip
 Velikost datoteke:  23.08 KB
 Downloadano:  222 krat


010062-1.zip
 Opis:
Tiskanina

Download
 Ime datoteke:  010062-1.zip
 Velikost datoteke:  106.26 KB
 Downloadano:  238 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, meni tole ne dela. Poskušam prebrati PIC na elektorjevi plošči z winpicprog pa mi prebere samo ničle ali pa 3fff, če v nastavitvah dam na reverse. RB7 in RB6 pa vseeno nekaj utripata. Picall pa javi napako, kot da ne najde HW...

Winpicpro mi dela lepo s p16pro, dočim mi Picall tudi ne dela. Možno, da zaradi tistega LPT gonilnika, ki ga imam naloženega zaradi winpicpro. Picall mi tudi ni pomemben, omenjam ga samo za informacijo.

Lepo (seveda počasi) mi pa dela icprog z elektrjevo ploščo in z JDM.

Torej imam za elektorjevo ploščo icprog, za p16pro pa winpicprog, kar v bistvu pokriva vse potrebe. Ker pa sem naredil ta kabel Evil or Very Mad bi rad vseeno povezal elektorjevo ploščo z winpicprog, ker je hitrejši in ker ima tisto avtomatiko - avtoprogramiranje. Windowsi XP. Ima kdo kako idejo?

lp Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 1:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

odgovarjam sam sebi Smile

Dela! Cool
Silvo, kabel, ki si ga ti predlagal je malo čuden.
Jaz bi/sem pričakoval po neki logiki tak kabel:
25lpt 9com
2---------4
3---------7
5---------3
8---------10
18..25----5

Sicer sem uporabil vseeno tvoj kabel , ker sem ga že zlotal in spremenil nastavitve v winpicprog:
vpp-d7
output-d1
clock-d3
input-ack

lp Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Silvo, kabel, ki si ga ti predlagal je malo čuden.


Takle kabel sem imel ravno narejen Wink Plošča je sicer namenjena za serijski programator. A glede na to da ima p16pro in winpicpro možnost softwerske nastavitve kabel ne predstavlja nobenih problemov. Le da so priklopljeni uporabljeni pini na programatorju. Ostalo itak gre menjat. Wink

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Le da nastavitve za picallw, ki si jih pripel zraven k opisu kabla niso prave in me je zavedlo ... no kakorkoli, zdaj dela.

lpm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MATKO
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 28 Mar 2004 9:02
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2004 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo
Sem niv in upam, da če bom imel kakšne težave z izdelavo, da se lahko nanesem na vs Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2004 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej preberi pravila na forumu. Posti pisani v takem stilu naslednjič letijo v smeti.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2004 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda ti bomo pomagali, vendar se potrudi in napiši lepo razumljivo. Če moraš hiteti zaradi povezave si tekst oblikuj v beležnici in potem samo sem skopiraj.
Pozdrav Branko!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 6:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez,

Tukaj nismo slavističen forum, zato ni problem kaka tipkarska napaka. Nočem pa, da tak način pisanja pride v navado. Pri pisanju posta je spodaj gumb "Predogled" kjer lahko vidiš obliko kakršna bo vidna na forumu preden gre gor. Po potrebi to lahko popraviš (to se da storiti tudi naknadno ko je vsebina že na forumu) Sam koristim oboje.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 7:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično, se popolnoma strinjam. Mislim da bi marsikdo ob uporabi lepe slovenščine prej dobil odgovor.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MATKO
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 28 Mar 2004 9:02
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2004 9:30 pm    Naslov sporočila:  Programator Odgovori s citatom

Šel sem po vaših navodilih in začel izdelovati programator za PIC16F84. Imam načrt za enega takšnih programatorjev s katerimi lahko programiraš samo PIC16F84 in PIC16C84. Ko sem brskal na netu sem našel na naslovu www.jdm.homepage.dk še en načrt za programator, ki pa ima večjo izbiro (mislim na to, da lahko programiraš tudi druge mikrokontrolerje). Tu pa sem naletel na težavo;pri tem programatorju so uporabljena serijska vrata DB25, jaz pa bi rad programator naredil z serijskimi vrati DAP9. Kako naj zvežem ta vrata, da bo prišlo do enakega učinka?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CarpeDiem
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2004 17:24
Prispevkov: 333
Aktiv.: 1.50
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2004 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do pred kratkom sem bil tudi jaz začetnik v teh vodah in lahko povem da mi je na zacetku veliko pomagal programator za PICe, ki sem ga kupil v IC elektronika(Vellemanov KIT kompet). Saj veš da programator dela. Plošča je hkrati tudi testna. Zraven dobiš še CD s programi in primeri. Tako da se na začetku LEDice prizigajo skoraj same. Če ti ni škoda 8000 SIT seveda. Vendar jaz mislim da je zadeva vredna denarja - vsaj za začetnike.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group