www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Predvojni radio Hornyphone E131 SuperPrinz W36.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za obrazložitev. Sedaj mi bo veliko lažje, kar se tice menjave kondenzatorjev. Glede osciloskopa bom pa rabil enkrat nekoga, da me spet mal nauci, ker sem enostavno pozabil delat na njega Confused Bom pa poizkusil to z še enim radijem👍 Pray Think
_________________
Kakor svobodni galebi nad vodo, takšni so padli za našo svobodo. Slava njim!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 525
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 3:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Popravek:

... delujoč radio zraven in ga nastaviš nekje 128 kHz nad ali pod...

Namreč sem zdaj pregledal shemo in piše, da je MF frekvenca radia 128 kHz (kar so uporabljali nekateri predvojni radii).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 7:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok. Preverim danes in sporocim. Hvala
_________________
Kakor svobodni galebi nad vodo, takšni so padli za našo svobodo. Slava njim!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako, sem preizkusil in mislim da glede na zvoke v tranzistorju potem deluje oscilator? Saj ko na starem radiju spreminjam frekvenco, izredno zelo moti frekvenco na tranzistorju in je veliko "piska". Skoraj tako, kot da bi z tem starim radijem spreminjal frekvenco na tranz. A je to, TO, kar ste imeli v mislih? Sem mislil prilozit video v objavo, pa zal ne gre Think
_________________
Kakor svobodni galebi nad vodo, takšni so padli za našo svobodo. Slava njim!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7774
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Partizan je napisal/a:
...Sem mislil prilozit video v objavo, pa zal ne gre Think
Saj lahko objaviš na Youtube in daš tukaj link na video.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako, pa mi je uspelo naložit video. Upam, da sem vsaj malo blizje v cem je tezava? Upor sem vsak odlotal, zmeril in vse potrebne menjave zamenjal. Do kondenzatorjev pa še pridem.

https://vimeo.com/531190727

_________________
Kakor svobodni galebi nad vodo, takšni so padli za našo svobodo. Slava njim!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 2:57 pm    Naslov sporočila:  Re: Predvojni radio Hornyphone E131 SuperPrinz W36. Odgovori s citatom

Partizan je napisal/a:
Ne morem pa ugotovit, zakaj ne deluje frekvencno obmocje.

Kaj pa to pomeni? Imaš šum ali je čista tišina?

Partizan je napisal/a:
Do kondenzatorjev pa še pridem.

Če si, kot je predlagal mitchW dobil pravo frekvenco lokalnega oscilatorja, nima smisla meriti njegovih kondenzatorjev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 525
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj če imaš pravo frekvenco lokalnega oscilatorja, potem MF signal ne pride skozi MF oz. se ne demodulira na diodi v E444.

Preveri napetosti na lampah AK2 (anodna in napetost na šesti oz. tretji mrežici) in E444 (anodna in napetost na drugi mrežici).

Če bi imel generator signala, bi lahko injeciral 128 kHz signal po stopnjah, od detektorja nazaj in preverjal, če slišiš pisk (da se signal demodulira).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 525
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Do kondenzatorjev pa še pridem.


Tole sem pa spregledal. Lahko, da je ravno v tem problem, recimo kak prebit kondenzator ki ti čisto ubije napetost na eni izmed stopenj... Vse kar ima gor več kot nekaj voltov in gre proti masi, je nujno potrebno menjave. Upori redko, da so problematični.

Na sliki šasije je videti velik rjavo-črn blok kondenzatorjev - tudi ta potrebuje obnovo, najbolje, da ga odlotaš, odstraniš notranjost in notri vgradiš nove.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2021 6:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bostjang... Iz zvocnika se sicer slisi tihi konstantnen šum ampak se ob premikanju skale ta sum nic kaj ne spremeni, samo obcasno kaksno prasketanje, ki kaj hitro mine. Ja, mislim, da mi je uspelo nastavit vsaj na priblizno teh 128kHz. Zal nisem strokovnjak za te zadeve, bi se pa rad vsaj nekaj naucil. Zato sem se tudi obrnil na vas in vaso pomoc.

mitchW...preverim ob priliki napetosti na elektronkah. Kondenzatorje moram preverit v vsakem primeru, saj jih je 95% vgrajenih še originalnih. Je 110% kateri odsluzil svoje in je potreben menjave. Samo nisem še nič menjaval, ker nimam doma nobenih primernih, vsaj ne za take visoke napetosti.

Hvala vsem za pomoc!

_________________
Kakor svobodni galebi nad vodo, takšni so padli za našo svobodo. Slava njim!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group