www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Telefon BV5900 polnjenje?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 10:52 am    Naslov sporočila:  Telefon BV5900 polnjenje? Odgovori s citatom

Telefon je star slabo leto. Zadnji čas opažam, da se zelo dolgo polni. Prej se je napolnil v 2-3h, sedaj se ne napolni niti čez noč. Ko je poln, pa ne opazim nekega pešanja baterije. Priložen je 2A polnilec. Prej se je pri polnjenju kar dobro segrel, segrel se je tudi telefon. Sedaj je vse hladno. Zdi se mi, da je prej ob vklopu celo napisal "hitro polnjenje". Telefon že iz navade ne dopolnjujem ampak ga redno polnim (alarm prazen -> do 100%) Zadnji čas sicer nekajkrat ni prišel na 100%, ker se čez noč ni napolnil.
Kje bi lahko bil vzrok? Softwerski ali hardwerski (baterija - polnilec) ?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.52
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi rekel, da je baterija.
Sicer pa poizkusi isti polnilec na drugem telefonu.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z metodo izločanja ugotovi, ali je to telefon (z baterijo), kabel ali napajalnik.
Sem že imel primer, ko je bil defekten micro-USB kabel.

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko so prekinjene podatkovne žice v kablu in omeji tok na manj kot 500mA.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale blackview ima konektor nekje v luknji. Posledično je tisti plrhek daljši. Meni so se redno lomili. Posledica so bili problemi s polnenjem.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1021
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko da si pomotoma izklopil fast charging, kar bi lahko imelo kaj takega za posledico kot opisuješ...

Spodaj najdeš navodila za android.

lp



fast_charging.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  330.92 KB
 Pogledana:  12 krat

fast_charging.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebastjan.kamensek je napisal/a:
Lahko da si pomotoma izklopil fast charging, kar bi lahko imelo kaj takega za posledico kot opisuješ...

Spodaj najdeš navodila za android.

lp


Tega menuja na mojem telefonu ni.
Ravnokar sem si sposodil kabel. % polnjenja se sedaj vidno dvigajo. Napisan je tudi predviden čas do konca polnjenja. (40 min na 60%) Tega prej ni bilo. Tako da je velika verjetnost, da je bil okvarjen kabel. Bom videl čez 40 minut Mr. Green

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Telefon se je napolnil v predvidenem času. Torej je kriv kabel ali bolj verjnetno tisti adapter - nekoliko podaljšan USB priključek (bil je orginalno priložen telefonu) Zaradi zaščitnega pokrovčka je priključek ca 2mm bolj globoko. Sposojen kabel ima tanjši zunanji del tako da nisem rabil adapterja.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitja320
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Mar 2010 21:24
Prispevkov: 74
Aktiv.: 0.43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 09, 2021 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem imel podoben problem z BV telefonom. Original kabel je imel ročno zalotan daljši micro USB konektor. Eden od podatkovnih kablov je bil zaradi površnosti prilotan še na +. Občasno sem imel podobne težave kot Silvo, počasno polnjenje in pregrevanje. Dokler nisem priklopil fast charge polnilca in je šla matična plošča. Jaz bi vprašljiv kabel sedaj takoj vrgel stran.

Najboljše izkušnje sem imel z pobrušenimi Samsungovimi polnilniki. Neznane znamke ali poceni kabli so dali od sebe samo 500mA. Za hitro polnjenje je pomemben tudi standard ki ga podpira procesor. Takrat sem iskal polnilnike, ki so podpirali tudi MediaTekov Pump Express+.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group