www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

FeriX GNU/Linux

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DrRogla
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2005 18:00
Prispevkov: 336
Aktiv.: 1.51
Kraj: Hrastnik, Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2006 2:05 pm    Naslov sporočila:  FeriX GNU/Linux Odgovori s citatom

Nova distribucija Linuxa, ki se zažene brez namestitve direktno z DVDja in vsebuje
veliko uporabnih programov (tudi na področju elektrotehnike).

http://ferix.uni-mb.si/

Download LINK

_________________
LP, Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
mipax
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Jun 2005 22:35
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 06, 2006 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo zanimiva distribucija za splošno ter tehnično rabo in dobro, ker je vse prevedeno.
Me pa zanima, če kdo ve, kako bi to distribucijo poganjal iz USB ključa Kako namestiti nanj. Imam ključ 1 GB torej bi moral nekaj programov spustiti.
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.07

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 07, 2006 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce ne drugace lahko vsako distribucijo poganjas z DOS loaderjem (loadlin), le nekaj zongliranja je potrebnega s konfiguracijo root medija (npr. loopback overlay cez initrd).

Najlazje je seveda kar uporabiti distribucijo, ki je tocno temu namenjena: PuppyLinux npr., ki je za povrh se bistveno manjsi in tece v celoti v RAMu, zato je zelooooo hiter, ima pa tudi opcijo za instalacijo na USB kljuc ali CD-R/W oz. DVD+-R/W, kamor shranjuje tudi podatke ("vse svoje nosim s seboj" Wink ).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.13
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 07, 2006 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Ali se je mogoče kdo kaj poigral z nastavitvijo f*p, html in mail serverja in ostalimi mrežnimi zadevami.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Mar 2004 20:13
Prispevkov: 224
Aktiv.: 1.01
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 08, 2006 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Mislim da je to precej uporabna stvar-vsaj po opisu sodeč. Imam pa problem pri downloadu. Datoteka se mi namreč ne prenese v celoti (nad 200MB še ni nikoli prišlo) in prenos se ustavi. Ali je imel še kdo podobne težave? Kako ste jih rešili?

LP B. Kranjc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 08, 2006 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se je lepo naložilo , nisem pa še "zapekel" na DVD in preizkusil
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektronik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Dec 2006 2:17
Prispevkov: 290
Aktiv.: 1.37
Kraj: postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2007 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem preizkusil zadevo, moram pa povedat da sem imel z njo en kup težav.
Če sem jo uporabljal v live varianti je blo vse ok. Celo dostop do ntfs diskov.
Potem, ko sem jo naložil nisem mogel priti na ntfs diske, čeprav je ikona bila še vedno na namizju, ni mi zaznalo cd in dvd in še nekaj zadev ki sem jih pozabil.
Drugače pa se mi zdi zelo v redu zadeva, sam jo moram zaganjat z dvd-ja v live varianti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group