www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako popraviti praznične lučke na nitko

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
veso266
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 12:52
Prispevkov: 31
Aktiv.: 1.04
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 29, 2023 2:33 pm    Naslov sporočila:  Kako popraviti praznične lučke na nitko Odgovori s citatom

Dober dan, tole so še moje edine božične lučke na nitko

Slikce:
https://i.imgur.com/xwC8nvV.jpg
https://i.imgur.com/MMksKfU.jpg
https://i.imgur.com/Otf2Ixs.jpg

Zdej če bi blo to 15let nazaj, bi pač vrgu stran, pa novo kupu

Sam kaj k nemorem, ker tega zarad nevem kakšnega bednega razloga (prekleta EU pa njene prepovedi) noben več neprodaja (dobiš 120V ja na amazonu, 220V pa nikjer, pa sem iskal
https://slo-tech.com/forum/t809572
https://www.reddit.com/r/christmas/comments/zp6kht/where_can_i_get_220v_blue_incondecent_christmas/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Pa nič najdu

Zdej če bi sam žarnice za pobarvat ble, bi jih pač nazaj na modro pobarval (sej v fabrki so jih tud, zato pa je šla barva dol z leti)

Sam kaj k sta 2 žarnici fuč

A se da to kako zamenjat, te žarnice? (Mislm učas se je stvari dal laži popravt kt zdej)

Vem da je čudno sam kaj pa nej? Al te lučke, alpa ta svinjarija na stikalni napajalnik (da pol nemorem radija poslušat če lučke gorijo) k jo zdej prodajajo

Sej vem tud tihe led lučke na transformer so ble, ampak zdej že te začenjajo crkavat, novih pa dobiš ne, sam še swichmode sranje

Tle na nitko ljudje saj na približno vejo kaj bi hočeš, če jim pa rečeš, lučke na transformer s bridge rectifiejrjem, pa nobenmu nič jasno

Mislm grozn je, ker učas si lahko šel v trgovino, dal denar in dobil kar si hotel, zdej pa še denar ni več dober, ko noben ne prodaja to kar hočeš

Tako, če ma kdo kakšno idejo kako žarnico zamenjat (sej sta samo 2 fuč) se priporočam, alpa še bolš, kje lahko kupim druge (na nitko, ne na stikalni napajalnik hvala Smile)

Lep pozdrav in Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 6.98
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 29, 2023 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Zdej če bi blo to 15let nazaj, bi pač vrgu stran, pa novo kupu"

Kar tole upoštevaj. Pa vsaj približno slovensko lahko napišeš, ker tole je mučno brati.

Drugače pa išči lučke/ledice za zunanjo uporabo. Imajo še vedno transformator za napajanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7778
Aktiv.: 34.78
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 29, 2023 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ule je napisal/a:
... Pa vsaj približno slovensko lahko napišeš, ker tole je mučno brati. ...
To ni prvi njegov tak prispevek in tudi slike ne daje na forum. Bo treba ukrepati?!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veso266
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 12:52
Prispevkov: 31
Aktiv.: 1.04
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 29, 2023 5:20 pm    Naslov sporočila: icon_fight  Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
ule je napisal/a:
... Pa vsaj približno slovensko lahko napišeš, ker tole je mučno brati. ...
To ni prvi njegov tak prispevek in tudi slike ne daje na forum. Bo treba ukrepati?!


Zanimivo da se angleži povečini ne pritožujejo nad slovnico tako kot se tu, pa se trudim koker lahjo, ampak že s sporočanjem kar mislim imam dovolj težav, kaj šele s slovnico (tam napak niti opazim ne)

Kaj pa je s slikami narobe?
Če pogledaš to temo: https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=52280&highlight=

Boš videl, da sem jih včasih dajal. Pa so bile prevelike, zato sedaj raje dajem povezavo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4604
Aktiv.: 20.58
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2023 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ej, ne se sekirat. Nekateri so obsedeni z slovniko, drugi pa samo da nekaj pišejo. Očitno pa nobeden od njih ne zna pomagati.

Torej: Jaz sem to rešil, da sem enostavno "prebrikal" pregorele žarnice in zalil luknjo z vročim lepilom

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veso266
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 12:52
Prispevkov: 31
Aktiv.: 1.04
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2023 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Ej, ne se sekirat. Nekateri so obsedeni z slovniko, drugi pa samo da nekaj pišejo. Očitno pa nobeden od njih ne zna pomagati.

Torej: Jaz sem to rešil, da sem enostavno "prebrikal" pregorele žarnice in zalil luknjo z vročim lepilom


Thanks, ja nekateri res zelo radi preverjajo slovnico
Sej pri meni ni tako, da bi cela vrsta crknila zaradi ene žarnice (verjetno so lučno dobro narejene), samo sem pač misili, da so narejene tako, da se da zamenjat žarnico, pa so izgleda lučke narejene v času ko so delali stvari za kratek čas, brez možnosti popravila

No sej, sedaj je pa z popravilom doma še huje Smile, ko vsi hočejo da novo kupiš (vse lepo in prav, dokler stvar ki ti je všeč še prodajajo. Kaj pa ko jo nehajo prodajat Sad )
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Avg 2022 18:31
Prispevkov: 148
Aktiv.: 6.85
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 03, 2023 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pri teh ne moreš žarnice samo potegnit ven?
Ali pa malo zasukat in potem potegnit ven?

Mislim da je tašča imela take, kjer je bilo par nedelujočih in celo škatlo rezervnih, pa sem jih pač zamenjal.

Imajo pa žarnice plastično podožje.
Ali pa tole probaj:Popravilo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veso266
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 12:52
Prispevkov: 31
Aktiv.: 1.04
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 15, 2023 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mateik je napisal/a:
Kaj pri teh ne moreš žarnice samo potegnit ven?
Ali pa malo zasukat in potem potegnit ven?

Mislim da je tašča imela take, kjer je bilo par nedelujočih in celo škatlo rezervnih, pa sem jih pač zamenjal.

Imajo pa žarnice plastično podožje.
Ali pa tole probaj:Popravilo?


Ne žal se pri teh tega ne da narediti, lučke izgledajo podobno kot led lučke, le da je notri nitka, ne izgledajo kot standardne




Pri meni je samo ena žarnica (ali pa 2) pokvarjena, ni cela veriga. metoda od ElectroBooma je uporabna samo takrat, ko cela veriga nedela zaradi ene žarnice

Izgleda so bile te lučke res narejene samo za 1 leto, kar postane velik problem, takrat ko enakega izdelka ne moreš več kupiti
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Avg 2022 18:31
Prispevkov: 148
Aktiv.: 6.85
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 15, 2023 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno mislim da se jih da zamenjati.
Probaj z tankim izvijačem pod tisti obroček na katerem je žarnica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3190
Aktiv.: 14.27
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 5:40 pm    Naslov sporočila:  Re: Kako popraviti praznične lučke na nitko Odgovori s citatom

veso266 je napisal/a:
dobiš 120V ja na amazonu, 220V pa nikjer

Namig: 120V x2 = ca. 220V
Sicer pa je v okolici Ljubljane nazivna omrežna napetost 230V, kar je še boljši približek.

SimonS je napisal/a:
Jaz sem to rešil, da sem enostavno "prebrikal" pregorele žarnice

Ostale potem pregorijo hitreje, ker si delijo napetost premoščenih. Sicer pa sem vajen, da se te žarnice same premostijo, ko pregorijo.

Pri enih lučkah, kjer je nekaj pregorjenih, imamo rešeno tako, da sem namesto ene priklopil kondenzator. Tako ostale niso preobremenjene. Sicer pa imam za te lučke plan, da bi jih nadgradil na LEDice s kondenzatorskim napajalnikom. Žice LEDic so sicer debelejše, mogoče pa bi kljub temu šle v podnožje.

mateik je napisal/a:
Še vedno mislim da se jih da zamenjati.

Tudi jaz. Saj v obratnem vrstem redu so jih morali sestaviti. Res pa, da bi lahko bil notri močan zatič.

ule je napisal/a:
Pa vsaj približno slovensko lahko napišeš, ker tole je mučno brati.

Še dobro, da mi ni potrebno vsega brati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3190
Aktiv.: 14.27
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Račka pod "christmas replacement mini bulb" navrže skoraj same take žarnice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 96 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group