www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LPC2138 nepričakovano obnašanje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2023 6:25 pm    Naslov sporočila:  LPC2138 nepričakovano obnašanje Odgovori s citatom

Pred kar nekaj leti sem se lotil sestavit tole Vidmarjevo igračo. Takrat stvari nisem dokončal in je obležala v predalu. Nisem niti prepričan, ali je takrat speljala. Zdaj sem pa prišel do tega, ko bi mi kaj takšnega prišlo prav za neka igranja. Povezal sem skupaj in priključil. Kontroler (sprogramiran je bil takrat, ko sem sestavljal) se zbudi, tudi LCD zaslon in tipkovnica oživi, zanimivo je pa to, kako šofira DDS. Uspe preklopit vrsto izhoda, pri nastavitvi frekvence ga pa precej naključno pihne mimo. Nastavim 10MHz, izhod je pa enkrat 2,65 MHz, drugič 950 KHz, tretjič ... skratka kar nekaj.

DDS platka je OK, ker jo z RPi-jem brez problema šofiram po pričakovanjih. Podobno čudno se obnaša kitajski DDS, če ga povežem z omenjeno kontroler platko. Na sami tiskanini ni videti, da bi bilo kaj narobe. Kakšna ideja, kaj bi še lahko na hitro pogledal, predno zabrišem stran? Predno bom spet sestavil okolje za LPC-je bo vzelo več časa, kot če sestavim alternativno rešitev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2023 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ponovno (ali bolje 2x) preveri, če si pravilno ožičil povezave med LPC2138 in PLL tiskanino, in morebitne stike okoli flat kabla.
_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2023 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj nekaj ostrih slik, mogoče se najde kaka napakica.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2023 12:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A boš oživljal kako "NBP" starino?

To še živi? Če na hitro pogledam, se ni ravno "prijelo". Številčno stanje šleparjev je tako kot pred 10 leti Smile Tam nekje v okolici "pohajanja" glavnih akterjev (Med Go, Div. in LJ).



NiBašPokrito.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  408.51 KB
 Pogledana:  44 krat

NiBašPokrito.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2023 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, tole sem "rešil". Pospajkal sem ponovno upore ob letvi na kontroler plati, ki povezuje DDS. Očitno nekje nekaj mrzlega. Zdaj je nastavitev ponovljiva, čeprav je rezultat še vedno zanimiv. Spodaj sta izhoda ob nastavitvi 8,6MHz in 10MHz na kontrolerju. Kako pa ta offset popravim?




mosqito je napisal/a:
A boš oživljal kako "NBP" starino?

To še živi? Če na hitro pogledam, se ni ravno "prijelo". Številčno stanje šleparjev je tako kot pred 10 leti Smile Tam nekje v okolici "pohajanja" glavnih akterjev (Med Go, Div. in LJ).

Laughing Zagotovo ne. Nekje mi še prah nabira nekaj tiste krame, ampak nimam izpita za šleparja. Za kakšne seanse s tistimi akterji pa tudi nimam niti najmanjše želje. Imam neke druge ideje, za to probavat bi mi pa en tak enostaven DDS prav prišel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2023 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno je slavni avtor še kako medfrekvenco dodal, tako da je mogoče dejanska frekvenca premaknjena.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group