www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Električno kolo mnenje?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 6:53 pm    Naslov sporočila: icon_question Električno kolo mnenje? Odgovori s citatom

Že dalj časa kupujem elketrično kolo. Vmes je bila kriza in kolesa niso bila dobavljiva. Danes sem bil na celjskem sejmu. V oči mi je padlo tole kolo. Sejemska cena je še nekoliko nižja. Naj bi veljala še sledeč teden. Mnenje?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.34
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://bajk.si/elektricna-kolesa/treking-elektricna-kolesa/malaguti-novo-e-kolo-carezza-trt-4-0-z-24-m-garancije_i20746

https://www.bigbang.si/elektricno-kolo-malaguti-carezza-trt-4-izdelek-506219/

https://www.mimovrste.com/elektricna-kolesa/malaguti-elektricno-kolo-carezza-tr-40-100119537498

https://www.kupikolo.si/details.php?id=7351

Hmmm, cena nič posebnega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter123 je napisal/a:
.....

Hmmm, cena nič posebnega.


Sejemska cena...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 10:30 pm    Naslov sporočila: icon_question Re: Električno kolo mnenje? Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
V oči mi je padlo tole kolo.


Opis dometa je katastrofa, kot da bi podatke nekdo kar stresel skupaj.
Enkrat piše 90-110km, potem omenjajo domet do 110km, spet na isti strani domet do 130km in spet na isti strani "več kot 130 prevoženih km".

Baterija je 500Wh, danes to velja za male baterije in v glavnem nihče več ne vgrajuje take male baterije, tako da gre tole očitno za staro zalogo, staro je najmanj eno leto, verjetno celo dve leti.

Za nezahtevnega kolesarja in za vožnjo v glavnem po cesti je tole več kot dovolj, sploh če si zadovoljen z dometom 100km.

500Wh je preverjeno dovolj za 130km, izide se relacija Bled-Vršič-Most na Soči 128km, seveda pod pogojem, da žena ki to (Yamaha) vozi, skozi celo Posočje vozi v zavetrju, sicer pa nobenega problema Bled-Vršič-Bled ali Bled-Jezersko-Bled.

Cena, kaj pa vem, 2K5 je še vedno kar precej, to, da je Bosch, še ne pomeni da je vreden te cene, ampak zadnje čase so cene podivjale, tako da... če kupuješ novo, zelo težka da bo šlo nižje, lahko počakaš še kakšen mesec in če bo še zaloga, se greš pogajat še za dodatnih vsaj 10%. Sejemska cena Liar klasična trgovska fora in nateg, popolnoma normalno jesensko znižanje.

Mimogrede, moja sestrična je pred tednom dni kupila novo kolo Torpado za 1K5, je bil znižan iz 2K2, kar fletno kolo, nekakšen no-name sredinski motor, nisem prepričan če ima senzor navora (Bosch ga zagotovo ima), za asfalt je zelo v redu, za makedam pogojno, če so gume precej gladke in niso široke, je na pesku treba pazit ali menjat gume...

Če ti je kolo všeč in si ga probal in če dobro paše pod rit, pod 2K ni pogojev da dobiš spodobno kolo.

Komponente: SRAM menjalnik je boljši od Shimano, sploh če primerjam enak razred. Zavore Tektro so en "ta pocen" Shimano, vilice Suntour so srednja žalost, tako da očitno so nametali opremo z vseh vetrov.
Teža 25kg je ogromno, glede na to, da zadnjega vzmetenja sploh nima. Če primerjam polnovzmeteno gorsko kolo od moje žene, ima samo 23kg, s tem da so gume 2.8 širine, obroči 44mm dvostenski, vzmetenje 160mm/150mm
OK, tale ima prtljažnik, tačko, blatnike, ... nekaj se nabere.

Aja, za po cesti, sploh za po asfaltu in če so pretežno ravnine in manjši klanci, teža niti nima vpliva, zagotovo pa bodo zavore strošek, menjava ploščic vsako leto sigurno, teža kolesa in še to ker je elektro, pa kolesar najbrž tudi ni lahek... Menjaj pravočasno, da ne zdrajsaš še disk, če ploščice zrabiš do železa.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2023 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vili hvala za tole.
Lahko rečem, da bom kolesar "začetnik". Kmalu bo "penzion", pa si pripravljam teren. Torej kaka "popoldanska tura" do bližnih kolegov namesto z avtom s kolesom. Od začetka sigurno ne več kot kakih 10km. Kolesarke so pri nas še kar urejene. Je pa teren še kar razgiban.
Glede na to, da imaš izkušnje kak tvoj predlog do 3k€ ?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.59
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2023 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
... lahko rečem, da bom kolesar "začetnik". Kmalu bo "penzion", pa si pripravljam teren...

Sva že dva ... Smile

Pri Jagru imajo kolesa Superior. Menda so češka. Za prbl. 3k je kar dobro opremljen bicikel. Polnovzmeten. Mogoče ima kdo kaj izkušenj s temi bicikli ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2023 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za "popoldanske" kolesarje in sploh v primeru 90% asvalt je polnovzmeteno kolo nepotrebno ali celo moteče.
Jaz sem za našo gospo kupil pri extrem vital pred par meseci dal za giant kolo z mogoče malo boljšo opremo 2.5k
Je pa tudi njeno kar težko. Zna biti celo težje od mojega polno vzmetenega.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2023 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je boljši “trdak” z boljšo opremo kot slabši polnovzmeteni s slabšo. Moja je imela sprednje vilice suntour, ki sem jih ob prvi priliki zamenjal za boljše in se pozna kot noč in dan. Tudi pri zavorah ni za špart. Električni “trdaki” v 2,5k€ rangu so že kar solidni, kljub nekaj kompromisom. Parametrov imaš več. Če izbereš poljubne tri, bosta vedno dva izključevala tretjega. Primer: cena/teža/vzdržljivost. Kolo, ki je lahko in vzdržljivo, ne more biti poceni (ali je pa kaj narobe pri podajanju lastnosti).
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2023 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolo "po akcijski ceni" je doma. Prve občutke kot kolesar začetnik napišem čez kak teden Wink
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2023 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Kolo "po akcijski ceni" je doma. Prve občutke kot kolesar začetnik napišem čez kak teden Wink


"Dolžan" sem mnenje. Torej, do sedaj sem naredil 180km (toliko verjetno marsikdo naredi dnevno) Nočem pisat v stilu "vsak svoje konje hvali", ker nisem poskusil kakega drugega kolesa recimo višjega cenovnega razreda.
Večinoma 70% sem vozil v EKO načinu 20% TOUR 10% SPORT. Moje ture so bile od 5 - 30km. Cesta 60% asfalt ostalo makadam. Ravno sem ga tretjič priklopil. Na prikazovalniku sta bili še dve črtici. Tudi prejšnje polnjenje ni bilo z nule. Poraba se nekako sklada z napisanimi podatki. Verjetno bi bilo možno prevoziti vsaj 100km V EKO načinu.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2023 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi boš obseg vožnje povečal, dobil veselje in boš kolesaril več. Pomembno je, da tebi ustreza in da se lahko voziš brez posebnega napora, če ti ni do naporov. Za malo vožnje draga kolesa niso potrebna, za osnovno bo verjetno več kot zadoščalo kolo, ki ga imaš. Če se na kolesu počutiš udobno in brez prisiljene drže, da te po vožnji nič ne boli, potem je vse v redu. Če kar koli ne ustreza, manjše prilagoditve so vedno možne in če ti mogoče drža slučajno ne ustreza, ukrepaj takoj.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2023 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Počasi boš obseg vožnje povečal, dobil veselje in boš kolesaril več. Pomembno je, da tebi ustreza in da se lahko voziš brez posebnega napora, če ti ni do naporov. Za malo vožnje draga kolesa niso potrebna, za osnovno bo verjetno več kot zadoščalo kolo, ki ga imaš. Če se na kolesu počutiš udobno in brez prisiljene drže, da te po vožnji nič ne boli, potem je vse v redu. Če kar koli ne ustreza, manjše prilagoditve so vedno možne in če ti mogoče drža slučajno ne ustreza, ukrepaj takoj.


Strinjam se s vsem napisanim. Vsak dan po služi se vsedem na kolo. Dobro vpliva na moje počutje, kati zadnji čas preživim pol službenega časa v vozilu. Si bi ga moral nabavit že davno. Res je v planu bil že pred korono, a takrat je bila kriza z dobavljivostjo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group