www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PCAD 2001 SMD pad

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.88
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 01, 2023 12:18 pm    Naslov sporočila:  PCAD 2001 SMD pad Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Rad bi narisal za v knjižnico Pad, svojo obliko SMD PAD za Top layer.

Kje in kako se to nariše in potem to obliko shraniš?

Oblika Pad-a na sliki, ima pa dva prijemališča za vezice.

Prosim, kakšen je postopek?

Lp,



SMD Pad_PCAD.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  797.43 KB
 Pogledana:  0 krat

SMD Pad_PCAD.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1342
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 01, 2023 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pad take oblike P-CAD mislim da ne podpira. Imam verzijo 2000 in 2006 in ne poznam načina, da bi dosegel take ali podobne oblike. Seveda je možno narediti nekoliko drugače, z zvijačo.

Izbereš pad podobne oblike, najbolje da je čim bolj podobnih dimenzij, te izrastke pa potem narediš s polygonnom, lahko postaviš tudi dva majhna pada. Dodatni padi bi lahko delali nekaj komplikacij ko kreiraš komponento in ko urejaš povezave med symbolom in footprint patern. Izrastke ne moreš shraniti v pad, lahko pa jih shraniš v komponento oziroma patern.

Za svoje potrebe sem naredil svoje simbole in paterne za pcb, ker mi original knjižnice niso bile všeč, želel sem svoj izgled, ki je sicer po standardu, ampak da je drugačen, predvsem velikost padov sem prilagodil potrebam za lastno izdelavo tiskanih vezij. Pogosto sem zadevo rešil po svoje, zato ni nujno da bi rešitev pravilno delovala drugje, če bi dal vezje v izdelavo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.88
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikakor mi ne uspe.

Ti "izrastki" priključki morajo biti spajkalne površine. Ko združim en pad preko drugega in ko hočem potegniti linijo mi ne dovoli, ne potegne do sredine pad-a.

Če pa delam s poligonom, pa ne gre ker poligonu ne morem nastaviti, da je spajkalna površina.

Mogoče je kakšen trik, jaz pa ga ne vem.

Spodaj je slika kako naj bi izgledal element.

Lp,



Zajeta slika PCB.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  11.66 KB
 Pogledana:  890 krat

Zajeta slika PCB.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1342
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne bo šlo drugače, narediš večji pad in komponento potem prispajkaš tako malo "po domače", verjetno ne bo nič narobe, če bo spajkalne površine več. Ne vem na kakšen način nameravaš spajkat in če bo šlo to za kakšno strojno spajkanje in še prej polaganje, tako da rešitve "po domače" ni nujno da sutrezajo.

Moral bi biti kakšen ukaz tudi za polygon, da ostane gol brez potiska oziroma maske, išči v smislu galvanizacije označenih površin, lahko tudi ročnega označevanja odmika maske, da ti ostane več golega bakra.

Zaenkrat je to vse kar vem, opisal si zelo malo podrobnosti, skoraj nič.

.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skreiraj več padov in kompeoneto v kateri boš to združil, kajti tole meni ne izgleda uporabno kot en sam pin ampak kot trije pini!?

Na poligonu lahko narišeš po želji solder mask. Najlažje boš rešil s tem.

Povezave na pin domnevam gredo z nekega poligona, coper pura (pwr ali gnd) in tam lahko v poligon properties nastaviš clearance, širino povezave, način spajanja na pin thermal ali direct, izbereš lahko orthogonal ali tisto navadno, kjer so povezave vedno na 90°... si poskusil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.88
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_S je napisal/a:


Na poligonu lahko narišeš po želji solder mask. Najlažje boš rešil s tem.

Povezave na pin domnevam gredo z nekega poligona, coper pura (pwr ali gnd) in tam lahko v poligon properties nastaviš clearance, širino povezave, način spajanja na pin thermal ali direct, izbereš lahko orthogonal ali tisto navadno, kjer so povezave vedno na 90°... si poskusil?


Kliknem gumb Place Copper Pour, narišem poligon, grem na Properties, da zalije poligon, poligon se obarva rdeče.

nikjer pa ni ukaza SOLDER MASK,

Ne vem kako temu poligonu nastaviti na solder mask. (spajkalna površina)

Če kdo ve naj me usmeri, hvala.

lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2023 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1. V recimo layerju TOP nariši poligon katerega povežeš na nek net, recimo na GND.

2. Nato izberi aktivni LAYER > TOP MASK (ali BOT MASK za spodnjo stran).

3. V vertikalni vrstici orodij izberi PLACE POLYGON in po vrhu prejšnjega poligona GND nariši področje, kjer želiš kasneje polotati. Kjer boš narisal poligon tam ne bo laka.


Enako naredim za kakšne močnejše povezave z relejev in močnostne razvode... kjer imam opravka z večjimi tokovi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 81 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group