www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z zagonom Windows 10

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.08
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 2:45 pm    Naslov sporočila:  Težave z zagonom Windows 10 Odgovori s citatom

Imam namizni HP računalnik in vsakokrat pri zagonu zahteva da pritisnem tipko F1 da se potem naloži Windows. Kako bi se to dalo uredit, da bi zagon potekal nemoteno ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1845
Aktiv.: 12.80
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HP zagotovo javi neko napako in čaka potrditev z F1.
Odpravi napako ali vsaj napiši kaj se izpiše. Lahko pripneš tudi sliko.
Nekateri biosi imajo v nastavitvah možnost, da se F1 čakanje preskoči, vendar je veliko boljše odpraviti napako.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.08
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izpiše:

Failing

1720-SMART HARD DRIVE detects
imminent failure
Failing Drive: SATA 2
Failing Atribute: # 05

Računalnik je imel najprej en klasični disk, potem pa so mi na servisu dodali SSD disk, na tem so Windowsi, ki se zeli hitro naložijo.
Kaj je narobe ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1845
Aktiv.: 12.80
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer se PONAVLJAŠ, če pa sam ne veš kaj si že spraševal in nič naredil glede tega pa je to moj zadnji odgovor.

Če je SATA2 disk ta SSD potem ima težave.
Dal sliko s.m.a.r.t podatkov tega ssd!!!

Imam podoben primer SSD diska (HP javi smart ID=AD), ki ga imam zgolj za test kdaj bo odpovedal in ga občasno štartam.

Tvoj javlja smart ID=05

ID 05 = Reallocated Sectors Count
število slabih sektorjev, ki so bili najdeni in prerazporejeni.

Čitaj
https://en.wikipedia.org/wiki/Self-Monitoring,_Analysis_and_Reporting_Technology
Jaz bi reklamiral disk. Še prej pa naredil varnostno kopijo podatkov brez katerih ti živeti ni.



SSD error 1720.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  721.03 KB
 Pogledana:  11 krat

SSD error 1720.jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.08
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2023 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da se ponavljam je možno, tudi pričakovano, ko se enkrat povspenjaš čez sedemdeset let starosti. Tudi nikoli nisem bil računalničar, je pa res da v moji generaciji je bolj malo takih, ki obvladajo kaj več o tem.
Da se vrnem temi, res je da sem opazil že nekaj časa imam problem dostopa do klasičnega diska, odpiranje map poteka izredno počasi. Ugotovil sem, da ponovni zagon računalnika takoj vzpostavi normalne dostope do obeh diskov. Dejansko se težave pojavijo po daljšem delovanju računalnika.
Sedaj sem pričel z kopiranjem vsega z tega 2TB diska na varno. Zanimivo, da nobenih težav ne opažam pri ssd disku na katerem je operacijski sistem. Zanima me ali je možno da dodatni vgrajeni disk lahko povzroča težave pri zagonu Windows 10 ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1845
Aktiv.: 12.80
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2023 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predvidevam, da je disk 1 novi SSD disk na katerem so Win10, disk 2 pa stari 2TB disk s podatki.
Ti pa povej, če je to res.
Če je, ti torej sistem javlja napako smart ID=05 na disku 2 (Failing drive: SATA 2), ker se počasi poslavlja.
In pripni sliko s.m.a.r.t podatkov tega diska !

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 490
Aktiv.: 5.52

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo. Meni je tudi en Intenso SSD izdihnil mesec nazaj. Je bilo prav zanimivo pogledat v zaslon monitorja. "S.M.A.R.T is bad" naprej pa ni več sploh spustilo, adijo podatki in disk. Je pa problem, ker se verjetno ne moreš nobenemu več iti jokat kadar poide garancija. Niti ne vem, koliko jo imajo Intenso SSDji.

Pomlad, najbolje bi bilo zamenjati disk, tako kot pri meni.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2124
Aktiv.: 10.69
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gigabyte drive podobna veselica.
Disk je dobil x in v kanto pa ni star pol leta.
K sreči vedno naredim klon in ni bilo izgube podatkov.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.08
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 5:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Zanimivo. Meni je tudi en Intenso SSD izdihnil mesec nazaj. Je bilo prav zanimivo pogledat v zaslon monitorja. "S.M.A.R.T is bad" naprej pa ni več sploh spustilo, adijo podatki in disk. Je pa problem, ker se verjetno ne moreš nobenemu več iti jokat kadar poide garancija. Niti ne vem, koliko jo imajo Intenso SSDji.

Pomlad, najbolje bi bilo zamenjati disk, tako kot pri meni.


Ni problem zamenjava diska na katerem so podatki, če pa bo treba menjat ta malega pa bo veselica. Tam so WINDOWSI.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.08
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Predvidevam, da je disk 1 novi SSD disk na katerem so Win10, disk 2 pa stari 2TB disk s podatki.
Ti pa povej, če je to res.
Če je, ti torej sistem javlja napako smart ID=05 na disku 2 (Failing drive: SATA 2), ker se počasi poslavlja.
In pripni sliko s.m.a.r.t podatkov tega diska !


Oba diska sta stara okoli tri leta, če se poslavlja ta velik ne bo nič hudega, če pa tamali pa bo velik problem in sicer nova instalacija Windows, pa novega tako hitrega si ne bom mogel privoščiti. Kje vidim smart podatke diska ?

Hvala,pozdrav !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1845
Aktiv.: 12.80
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pomlad je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
Predvidevam, da je disk 1 novi SSD disk na katerem so Win10, disk 2 pa stari 2TB disk s podatki.
Ti pa povej, če je to res.
Če je, ti torej sistem javlja napako smart ID=05 na disku 2 (Failing drive: SATA 2), ker se počasi poslavlja.
In pripni sliko s.m.a.r.t podatkov tega diska !

Oba diska sta stara okoli tri leta, če se poslavlja ta velik ne bo nič hudega, če pa tamali pa bo velik problem in sicer nova instalacija Windows, pa novega tako hitrega si ne bom mogel privoščiti. Kje vidim smart podatke diska ?
Hvala,pozdrav !

Daj, prosim, beri odgovore!!!
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=50923

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 490
Aktiv.: 5.52

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pomlad je napisal/a:
brezimenko je napisal/a:
Zanimivo. Meni je tudi en Intenso SSD izdihnil mesec nazaj. Je bilo prav zanimivo pogledat v zaslon monitorja. "S.M.A.R.T is bad" naprej pa ni več sploh spustilo, adijo podatki in disk. Je pa problem, ker se verjetno ne moreš nobenemu več iti jokat kadar poide garancija. Niti ne vem, koliko jo imajo Intenso SSDji.

Pomlad, najbolje bi bilo zamenjati disk, tako kot pri meni.


Ni problem zamenjava diska na katerem so podatki, če pa bo treba menjat ta malega pa bo veselica. Tam so WINDOWSI.

Čakaj ti imaš dva diska. Mali je sigurno SSD veliki bi lahko bil navaden. Če veš, da so na malem windovsi odstrani velikega, ki ga imaš za ostale podatke, da boš videl ali je hin taveliki.

DusanK, včasih sploh ne moreš priti zdaven diska. Mojega ustrajno zavrača pri formatiranju in inštalaciji tako, da ga najbrž lahko dam samo še v kanto.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.08
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2023 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno tako bom naredil, sedaj kopiram filme na druge diske, ko bo to končano pa vržem ta velik disk ven in štartam Windows. Če bo zagon ok, pa vstavim drugi 1TB disk.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 224 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group