www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prekinitev polnjeja E-avta ( Dacia spring)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.87

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2024 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, zdaj pa že malo pretiravaš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1007
Aktiv.: 4.51
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2024 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:


Nekoč sem popravljal bateriski sesalec. Iz baterije ni bilo nič pa sem izvajal meritve po tisti kontrolni elektroniki. Potem sem naredil bedarijo. Sumil sem, da je na vezju en element varovalka katerega sem prebrikal s pinceto. Pa se je zgodilo - iz baterije se je začelo kaditi - Komaj sem jo spravil iz pisarne.


Meni se je enkrat zgodlo podobno. Sem izvajal maritve na elektroniki take baterije in na enkrat je nekaj "zasikalo" in se začelo kadit iz baterije. Ne vem ali sem naredil kratek stik ali mije konica sonde nekam zdrsnila ali kaj se je zgodilo Sem na hitro pograbil in nesel pred hišo in vrgel v sneg. Se je še kake pol ure ali več kadilo it tega. Me je bilo kar malo "ogrelo". Prej si nisem mislil, da se to lahko zgodi na tak način.. Whistle

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.46
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Silvo
Ti si človek z dolgoletnimi izkušnjami okoli elektrike, in ljudje verjamejo tvoji besedi, zato namesto "baterij se bojim kot hudič križa" napiši kako pravilno ravnmati z baterijskimi napravami, ljudje namreč še vedno polnijo telefone pod polštri.

Tudi EV je nevaren glede tega, sicer je vžigov manj a ko so, so težko obvladljivi, na nas je, da zlobiramo postopkle ob požarih ev baterij, ena dobra ideja je, da ima vsak avto zapečateno odrtino direktno do celic kamor lahko gasilec pritrdi cev za vodo in na tak način ohladi baterijo, na prvi pogleda izgleda noro a če pomisliš je to najboljši način da pogasiš požar pregrete baterije.
Voda bo v bateriji vrela, izpraznila baterijo in hladila celice.
Spodaj še statistika požarov avtomobilov.



0-02-05-c80d0beba7a8488296c86ed89fabe740600aa6ddec12762914231aa3935386d8_194d9b933946f0a.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  166.66 KB
 Pogledana:  4 krat

0-02-05-c80d0beba7a8488296c86ed89fabe740600aa6ddec12762914231aa3935386d8_194d9b933946f0a.png



_________________
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4055
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v tabeli imaš požar na 100.000 vozil zato ker enači količino proizvodnje.... po moje ta tabela ni ustrezna ( pač zavarovalnice LOL)

tabela bi morala biti narejena na procent narejenih vozil , potem pa bi morala bit precej drugačna Dancing

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.87

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene bolj zanima vir te tabele, če je sploh točna.

Ne vem pa kaj bi spremenilo, če bi bila narejena na % narejenih vozil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.53
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po tejle tabeli se vžge vsak šestdeseti ICE avto in vsak trideseti hibrid, v kar močno dvomim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.87

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj zato me zanima vir, ker to preprosto ni mogoče.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 793
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj je vir:

Priporočam ogled celega videa, a vir tabele je približno na 2:30 in na 2:50 (dva vira, Amerika in Švedska)

https://youtu.be/F7AgARIvQSE?si=bhzPu8SZ84g1fkcd&t=140

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.46
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

na 2.05 se vidi, da ima dacia pod sedežem narejeno, da lahko gasilec zalije baterijo z vodo, (podobno koz zoe) vendar preden gasilec pride je lahko avto že v plamenih in potem ni več mogoče šariti v notranjosti, odprtina bi morala biti dosegljiva od zunaj.
_________________
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1793
Aktiv.: 8.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 1:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepše pri vžigu eAvta je to, da ti poleg njega zgori še bajta Mr. Green

eAvto je še en nateg kako plebejce na lep način prepričat, da potovanja niso za njih.
Svoboda gibanja, kot jo poznamo sedaj, bo z njimi za vekomaj umrla.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.87

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj že bo svoboda gibanja umrla z EV?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1793
Aktiv.: 8.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor K je napisal/a:
Zakaj že bo svoboda gibanja umrla z EV?

Lahko greva na en Road Trip izven AC, pa boš hitro izvedel.
Sem to s Teslo naredil samo enkrat pa nikoli več. Za eno "tankanje" sredi vukojebine se mi je pot podaljšala skoraj za cel dan.

Pa to je sedaj še super, ker jih je malo, ko bo cifra narasla bo pa tole:
https://www.foxbusiness.com/politics/switzerland-could-ban-electric-vehicle-use-during-energy-crisis-reports
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1793
Aktiv.: 8.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
P.s. elektro avti so prišli do trde ovire, ki jo nekateri ne (nočete) vidite.

Še posebej nemški so že trčili v betonski zid konkurence.

Tisto podrtijo od VW ID.3 lahko prodajajo samo še najhujšim fanatikom "ljudskih vozil".
Na kitajskem ni vreden nič, tam jih še zastonj nočejo.

https://www.zurnal24.si/avto/na-strom/elektricni-vw-id-3-na-kitajskem-25-000-evrov-cenejsi-ga-lahko-uvozim-408912
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.87

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa saj gibanje ni samo road trip do Albanije. Bil sem, pa seveda ne z EV, ker tam infrastruktura še ni razvita.
Z lahkoto pa greš kamorkoli v Zahodni Evropi samo več časa boš porabil.

Sicer pa 90% poti naredim v SLO in to brez stroška goriva, vožnja pa je neprimerno boljša kot s klasiko.

Nimam občutka, da sem gibalno omejen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1793
Aktiv.: 8.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor K je napisal/a:
vožnja pa je neprimerno boljša kot s klasiko.

Če uživaš v tem, da se ves čas sekiraš, kje boš "tankal" in ali bo tam gužva ali pa bo polnilnica sploh delala, potem super. Če uživaš v posedanju po bencinskih pumpah in iskanju delujoče polnilnice izven AC, pa razne kartice za tankanje po različnih državah so tudi loterija. Če ti to zaj... predstavlja užitek...

Ko se voziš z Dieselom misliš na vse drugo razen na avto in temu jaz rečem užitek v vožnji.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 80 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group