www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo mikrotik SXT - odtrgana ethernet vtičnica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 31, 2023 7:17 pm    Naslov sporočila:  Popravilo mikrotik SXT - odtrgana ethernet vtičnica Odgovori s citatom

Bil sem malo preveč bikast pri iztikanju kabla in odtrgal celo vtičnico.

Sem lepo očistil, pospajkal nazaj (k sreči linije niso bile poškodovane) in dodal nosilec.

Kos je 3D printan z dvema M3 vložkoma. Vse skupaj je nalepljeno na tiskanino. Samega konektorja nisem želel lepit, če bi ga bilo treba še kdaj menjat slučajno.

Prilagam 3D model in par fotografij pacienta.



mikro tick.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.73 MB
 Pogledana:  65 krat

mikro tick.jpg



mikrotik.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  mikrotik.zip
 Velikost datoteke:  119.06 KB
 Downloadano:  6 krat


_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fricky
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Sep 2003 15:37
Prispevkov: 258
Aktiv.: 1.16
Kraj: Ribniško Pohorje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 31, 2023 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opažam da proizvajalci precej šparajo pri nosilnih padih in je marsikdaj treba vsaj dodatno pocinit kak USB konektor že vnaprej

Pri tebi zdaj močna roka ne bo več problem Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2024 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi smo imeli v prejšnji službi strašne probleme glede spajkanja RJ45 vtičnic in posledično obilo ročnega dela ( kar pa kitajci verjetno ne delajo )

problema sta bila 2 :

1. Pad za spajkalni pin od ohišje je bil prevelik in spajko ni moglo lepo potegnit in zaliti
( naročniku pa se ga ni dalo popravit Silenced )

2. moral je biti nek del procesa galvanizacije/obdelave da se pin komponente ni hotel omočiti



E.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.81 MB
 Pogledana:  21 krat

E.PNG



_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tista galvanizacija (sploh na cenenih konektorjih) je nekaj kontaminirana in jo spajka res slabo moči.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spet v funkciji…

Sem pa sproti še zvito alu nosilno cev od linka poravnal. Malo plezanja po drevesu, cev je dolga 12m (dva kosa po 6m). Ena je do vrha krošnje, druga pa gleda nad krošnjo. Kar zabavna telovadba. Sploh ko pade matica na tla, pa moraš po drevesu kot opica gor in dol.

Ima kdo kakšen predlog, kako napeljati nosilne vrvi na palico nad krošnjo, da se ne zapletejo v veje? Bom poslikal. Danes sem že po temi plezal.



B0A715B9-05B5-4941-84A9-924A1301187A.jpeg
 Opis:
 Velikost datoteke:  207.59 KB
 Pogledana:  7 krat

B0A715B9-05B5-4941-84A9-924A1301187A.jpeg



8EEA3DB1-1EC3-49F9-B08C-C9D25D59F045.jpeg
 Opis:
 Velikost datoteke:  47.32 KB
 Pogledana:  1 krat

8EEA3DB1-1EC3-49F9-B08C-C9D25D59F045.jpeg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

si ravno ne predstavljam , lahko pa bi uporabil načine za jambore ( tudi vpenjala )

( zaradi prostora se vpenjajo predvsem navzol in z vinči ) - v vojski smo imeli podoben princip z radiorelejnim stebrom pa je bil tam nekje 10m

glej https://www.google.com/search?q=the+mast+rope+rig+types&tbm=isch&ved

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
... ( zaradi prostora se vpenjajo predvsem navzol in z vinči ) - v vojski smo imeli podoben princip z radiorelejnim stebrom pa je bil tam nekje 10m ...

Če si delal (tako kot jaz) na RRS200 ... ta je imel v kompletu zanimiv antenski stolp. Z uporabo trojnega škripca se ga je elegantno dvignilo in fiksiralo brez nekega napora.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, zanimiv stolp. Nekaj podobnega sem imel postavljeno, ko sem bil še aktiven v ARON ekipi. Žal so prišli novi časi, ko je pomembno da si “njihov”, ne pa da bi rad naredil kaj za dobro vseh.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja Frenki to postajo in stolp smo imeli . Stolp je bil narejen res praktično perfektno

Enkrat sem ga celo zasledil v nekem oglasu

PS: super stran ta ''Radista'' !

_________________
Moments before detonation ,....... TT


Nazadnje urejal/a lucca brassi Čet Jan 04, 2024 11:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 916
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Hm, zanimiv stolp. Nekaj podobnega sem imel postavljeno, ko sem bil še aktiven v ARON ekipi. Žal so prišli novi časi, ko je pomembno da si “njihov”, ne pa da bi rad naredil kaj za dobro vseh.


Mare, to si pa zadel, če nisi "njihov". Imeli smo DMR repetitor na Mirni gori ampak si ga je en zaželel kot otrok liziko in sedaj je nameščen v gasislkem domu v Novem Mestu.
Belokranjci si ga ne zaslužimo, sklicujejo se "tisti", da ni WiFi povezave kar pa ni res. Repetiror pa lahko deluje tudi brez WiFi-ja na TS 2.

Kordinator za repetitorje S5 se na ZS ne odvziva.

To je OF teme, mogoče bo pa kdo prebral.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group