www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

AVR za agregat - podatki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
usimoncic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Mar 2020 11:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.77

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2024 3:50 am    Naslov sporočila:  AVR za agregat - podatki Odgovori s citatom

Popravljam en trifazni generator, ki ima tale AVR KI-DAVR-50S3. Zanima me kje bi lahko dobil podatke o tem AVR-ju. Kaj se priklopi na posamezen konektor? Predvsem mi ni jasno, kaj je na teh dveh konektorjih.

Kakšen AVR sploh je to? Trifazni ali enofazni? Mimogrede, kaj pomeni trifazni AVR? Da v povprečju zregulira na željeno napetost, še vedno pa je odstopanje napetosti na posamezni fazi, če je obremenitev neenakomerna?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1617
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z nečim podobnim smo se ukvarjali tukaj: https://elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=9941&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
usimoncic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Mar 2020 11:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.77

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, tisto sem prebral, a mi ne pomaga. Moj osnovni problem je v tem, da popravljam/predelujem generator Kipor KDE6700TAO3, ki je trifazen generator z avtomatskim preklopom na omrežje. Vergla, a motor ne vžge. Kolikor sem meril, ni napetosti na solenoidu za gorivo. Prejšnji lastnik pravi, da je delal, ugasnil in ni več vžgal.

Vse te fancy elektronike in preklopa na omrežje ne rabim zato ga bom predelal na enostavno krmiljenje (voltmeter, stikala, ...). Skoraj vse sem že ugotovil kaj je kaj, edino pri tem AVR-ju ne uspem ugotoviti kaj so omenjeni signali. Predvsem me muči kaj je na konekorju s črno in rumeno žico. Bil je priklopljen na elektroniko, pa ne morem ugotoviti za kaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.29
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predvidevam, da je dizelski generator?

Je težava, da se dizelski motor ne da zagnati ali kaj druga ?

Daj ventilu zunanje napajanje, da odpre nafto in zagotovi da pride do črpalke.

Regulatorjev princip je enak za trofazni in enofazni generator.

Če napetosti niso simetrične, navitje ni dobro navito.

Poskusi dobiti kakšen Service manual z načrti za ta agregat, bo veliko bolj jasno zakaj je kateri kabel oziroma konektor.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
usimoncic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Mar 2020 11:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.77

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, dizel generator. Po mojih meritvah je problem v tem, da solenoid na črpalki za vbrizg ne dobi toka, kar pomeni, da ne odpre goriva. Kje v elektroniki nastane ta signal - who knows. Tista solata s kabli je res obilna, ker ima generator avtomatski preklop. Zato sem se odločil, da vse to odstranim in naredim najbolj osnovno varianto, katero lahko kadarkoli sam popravim, če crkne. To je to, kar rabim. avtomatskega preklopa ne rabim.

Ima pa ta AVR nek signal, ki je bil priklopljen na elektroniko in ne vem zakaj; kaj je vloga tega signala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.29
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Velikokrat ima agregat za polnejnje akumulatorja posebej regulator in posebej navitje. Na vztrajniku motorja.

Če je tako se ventil vklaplja z 12VDC z akumulatorja.

Če priključiš kar imaš konektorjev od regulatorja tako kot naj bi bili na stator in krtačke ter zaženeš agregat je velika verjetnost, da bodo na fazah že prave napetosti.

Poleg tega lahko pogledaš tip regulatorja za preklope in dobiš njegove podatke če kaj piše na njem. Tam bo točno pisalo zakaj je kateri vhod/izhod.

V glavnem prvo zagon diesel motorja.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
usimoncic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Mar 2020 11:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.77

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En prodajalec tega AVR ima neko shemo (priponka); sicer za 1F varianto, ampak tisto, kar me najbolj zanima, je najbrž isto. To je konektor za na transformator (rumena in črna žica).

Manual za agregat tudi ima neke sheme (priponki). Ne sicer za čisto isto generator, pač pa za poenostavljeno varianto, brez preklopa na mrežo. Tam je (domnevno) ista stvar enkrat imenovana Vice Winding, drugič Secondary Winding.

Kaj bi to bilo?



KI-DAVR-50S_2_003.jpg
 Opis:
KI-DAVR-50S
 Velikost datoteke:  113.74 KB
 Pogledana:  6 krat

KI-DAVR-50S_2_003.jpg



slika1.png
 Opis:
Shema 1
 Velikost datoteke:  44.4 KB
 Pogledana:  10 krat

slika1.png



slika2.png
 Opis:
Shema 2
 Velikost datoteke:  132.99 KB
 Pogledana:  6 krat

slika2.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 311
Aktiv.: 2.60
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko žic ima AVR?
Po shemi jih mora imeti 8. Toliko jih mora imeti tudi generator.
4 žice so priklopljene na U,W,V,N. Uporablja se za referenčno napetost- merjena vrednost izhodne napetosti generatorja.
2 žici greta na vzbujalno navitje (rotor) +,-,
2 žici greta na sekundarno navitje (vice). To je samostojno eno fazno navitje iz katerega dobiva napetost za vzbujanje, da je čim manjši vpliv porabnikov na napetost vzbujanja. V kolikor bi bila napetost za vzbujanje vzeta iz tri faznega navitja, bi pri vklopu porabnikov prišlo do padca napetosti na navitju in bi se to poznalo pri vzbujalni napetosti kar bi povzročilo nestabilno napetost na sponkah generatorja v obliki utripanja (flicker).
l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.


Nazadnje urejal/a ecobra Tor Feb 06, 2024 7:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2067
Aktiv.: 9.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AVR regulator rabi napajanje.
Imaš navitje, ali navitja na katerem AVR tipa izhodno napetost.
Izhod za vzbujanje.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
usimoncic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Mar 2020 11:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.77

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi se mi jasni situacija, čeprav ni še vse jasno... Našel sem en opis mojega AVR-ja. Pri meni je situacija sledeča (dodajam v opis):

4 wires in one connector (3 yellow + 1 blue) - pri meni so tri rumene in črna, gredo v generator, verjetno je to tipanje izhodne napetosti generatorja 3F+N.

2 wires in one connector (1 black + 1 yellow) - barvi enaki, to je ta konektor, za katerega ne vem kaj je. Originalno je bil priključen nekam v elektroniko generatorja.

2 wires in one connector (2 blue) - barvi enaki, gresta v generator, verjetno je to vzbujanje AVR-ja.

4 wires in one connector (3 white + 1 black) - barve enake, originalno ta konektor ni bil nikamor priključen. Sumim, da je to over-voltage, over-current, overload and short-circuit output protection.

1 red wire (negative) + 1 white wire (positive +) - to je gotovo vzbujanje rotorja, gre v generator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group