www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nov zvok pri pomivalnem stroju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
runothedog
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2015 22:07
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.14
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 2:45 pm    Naslov sporočila:  Nov zvok pri pomivalnem stroju Odgovori s citatom

Ta teden se je na našem pomivalnem stroju Bosch pojavil nov zvok. Bi mogoče kdo vedel, kaj bi lahko bil vzrok za to? Slišati je, kot da bi bilo od pumpe, čeprav stroj zaenkrat zgleda še deluje.

Posnetek zvoka:
https://drive.google.com/file/d/1MbdBBy4ft5LgJ67n62MxRsi7NihyMGdh/view?usp=sharing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4054
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

slišati je kot da bi tulila pumpa v prazno , po drugi strani pa je slišat curek vode v lonec.

Med pranjem odpri in poglej kaj se dogaja v koritu , mogoče imač zamašen kanal v odtoku (odstrani košarico kanal ( lahko se zabije ) gre v impeler pumpe)

Jaz sem ravno pred dvema trema tednoma naredil piz*arijo , ker sem hotel očistit , neko črno sluz med spodnjim tesnilom in vrati.
Vem da so te sluzi lahko nevarne in strupene zato sem v vsak kot dal žlico gel varekine da vse razkuži med tesnili in vrati . Tako sem pustil do naslednjega pranja.
Piz*arija je nastala ker potem je celo noč tekel pomivalni stroj v prazno. Zjutraj sem ga skušal resetirat , dolil sem vode da bi izpral pa nič je kar tekel v prazno. Aquastop je blokiral dotok vode . Korito notri je bilo čisto. Odklopit sem moral prav varovalke.
Sem kontaktiral servis , poskusil sem izvedeti kaj bi lahko bilo narobe , ma mi povejo da neko tesnilo ...WTF saj nikjer ne pušča.

Potem mi serviser ko sem bil v službi pride na dom in pošlje slike kjer je korito polno pene. Zgleda da je pena nekako držala senzorje za polno korito vode in s tem blokirala aqua-stop . Jaz pene nisem videl nastala je po sprostitvi aqua-stopa ( verjetno če ga ne bi imel bi posodo opralo kot da se ni nič zgodilo , mogoče bi pa ostalo enako ) .

Mojster je potem zgleda spodaj odstranil nek pokrov odstranil peno in na novo zatesnil prostor s novim tesnilom.

POANTA ZGODBE : ne dajaj v pomivalni stroj ničesar kar bi se lahko nenadzorovano penilo !

PS: imel sem razstavljeno sliko pomivalnega stroja s kodami in vedel sem kodo tesnila , vendar pa nisem znal locirat kje se to tesnilo nahaja. Opis tega tesnila je izgledal tako v kotu razstavljenega načrta vrečka kot ''spare parts'' s kupom nekih malenkosti s vsak svojimi kodami

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oja, sem pri tasci dal enkrat noter mali navadnega detergenta ... Dobra plat zgodbe je, da so po tleh ploscice in da je bilo potem res spucano ... Very Happy
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hribst
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2022 21:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.43

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2024 1:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V obtočni črpalki je razpadel propeler turbine. Osovina motorja večinoma vrti v prazno, propelerja ne obrača.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group