www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prenos posnetkov iz MimiDV v računalnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 9:09 pm    Naslov sporočila:  Prenos posnetkov iz MimiDV v računalnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Imam kamero Sony dcr-trv33, ki snema na MiniDV kasete.
Kako prenesti posnetke na računalnik?
Poskusil sem s programom od Sony, ki pa se vstavi, ker ne zazna USB kabla.
Poskušal sem več krat z gumbom na različnih pozicijah. Kabel zazna samo na poziciji MEMORY, kjer zazna kamero kot zunanji disk in lahko prenašam fotografije, ki so na SD kartici. Zato sklepam, da kabel in priklop delujeta.
Kamera ima priklope na fotografijah in na razpolago imam kable na fotografijah.
Lahko nabavim tudi kakšen drug kabel, če mislite, da bo prenos lažji.
Po spletu berem, da naj bi najbolj kakovosten video prenesel z I link kablom, za katerega je sredinski priklop na sliki. Mi lahko svetujete kateri kabel nabavit in kako ga priklopit na prenosnik, da bom lahko prenesel video?
Kar je hecno, da niti sodobna TV nima nobenega od "starih" priklopov.
Stara TV je imela rdeč, bel in rumen priklop in sem kamero uporabit kot predvajalnik na poziciji gumba VCR.



Sony Gumb.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  359.54 KB
 Pogledana:  0 krat

Sony Gumb.JPG



Kamera priklopi.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  817.72 KB
 Pogledana:  0 krat

Kamera priklopi.png



Kabli Sony.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.31 MB
 Pogledana:  4 krat

Kabli Sony.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce te ne moti DA-AD pretvorba, kupi RCA-USB vmesnik (video+audio) in priklopi na cinche: https://www.mimovrste.com/kabli-in-adapterji/northix-adapter-za-usb-na-rca-in-100114115952

Sony vem, da je imel vcasih cist neke svoje standarde, kable in vmesnike ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče ti tole kaj pomaga?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Ce te ne moti DA-AD pretvorba, kupi RCA-USB vmesnik (video+audio) in priklopi na cinche: https://www.mimovrste.com/kabli-in-adapterji/northix-adapter-za-usb-na-rca-in-100114115952

Sony vem, da je imel vcasih cist neke svoje standarde, kable in vmesnike ...

Lp, G


Ni problem kupiti kabla. Me pa zanima ta pretvorba, a kvaliteta posnetka se kaj poslabša?

Jaka57 je napisal/a:
Mogoče ti tole kaj pomaga?


to sem tudi sam našel. Poskusil sem s programom PlayMemories Home, vendar v točki namestitve programa zahteva priklop USB kabla na kamero. In pri tem koraku mi ne zazna priklopa.
Kot sem zgoraj napisal, kabel USB deluje normalno, če preklopim na MEMORY kjer zazna SD kartico kot zunanji disk.

Kabla i.LINK nimam. Bi ga nabavil, vendar noben prenosnik v hiši nima tega priklopa.
Obstajajo tudi neki vmesniki, vendar me zanima, če ima kdo izkušnje, da ne nabavljam dodatnih kablov, vmesnikov, ki pol ne delujejo.
Na tujih forumih sem prebral, da kabel i.LINK ---- USB ne deluje, da obvezno potrebujemo en vmesnik. Eden takih je pinnacle movie box. Rabljeni na Ebay-u 50-100€.
Ena možnost je tudi ta, ki zahteva nabavo kar nekaj kablovja:
https://www.youtube.com/watch?v=GASIuX1mqwE
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2024 1:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

i.link je bolj znan kot Firewire. Rabiš Firewire vhod na PCju (PCI kartica ali nekateri prenosniki so to imeli že na sebi, ker se je Firewire uporabljal tudi za druge stvari, dolgo je bil zelo pogost v snemalnih studijih na zvočnih karticah).

Tega sem jaz uporabljal za prenos videa iz miniDV kamere na PC, na digitalni loseless način. A je res že 20 let tega Confused d'oh!

Mislim, da imam še en službeni prenosnik z njim. Če ne boš mogel drugače, mi boš poslal kaseto pa ti jaz presnamem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2024 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako, kot je napisal predhodnik, na kameri imaš Firewire IEEE1394B priključek.
Za namizni PC se lahko kartica s Firewire portom kupi, kako je pa s prenosnikom, če obstaja kakšen tak dodatek, pa ne vem,
oz. obstajajo video digitalizatorji, ki pretvorijo analogni signal na USB, kot npr. tale ali pa tale.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2024 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantocci je napisal/a:


Mislim, da imam še en službeni prenosnik z njim. Če ne boš mogel drugače, mi boš poslal kaseto pa ti jaz presnamem.


Imam 42 kaset Think Think

Je tudi opcija, da se obrnem na podjetje, ki se s tem profesionalno ukvarja.
Stalo bi nekje 200€ + USB kluček.
Torej 200€ za sigurno storitev, ali 50+€ za kablovje, za katero nisem siguren, da bo delovalo. Če bi delovalo, še 42 ur snemanja Think Think

Jaka57 je napisal/a:


Za namizni PC se lahko kartica s Firewire portom kupi, kako je pa s prenosnikom, če obstaja kakšen tak dodatek, pa ne vem,
oz. obstajajo video digitalizatorji, ki pretvorijo analogni signal na USB, kot npr. tale ali pa tale.


Je že kdo poskusil s takimi kabli?
Ni problem dat 50€, problem nastane, ko kupiš in ne deluje kot si želel ali pa je pretvorba slaba in dobiš negledljiv zmazek.
Žal nimam PC-ja, samo nekaj različnih prenosnikov z naslednjimi vtičnicami:



Priklopi na prenosnikih.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  837.79 KB
 Pogledana:  7 krat

Priklopi na prenosnikih.png




Nazadnje urejal/a hudamravljica Ned Feb 25, 2024 12:50 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2024 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Noben od teh ni Firewire.

Imaš pa kar nekaj te robe na bolhi (kot pravim, nekatere zadeve so za audio, ne video):
https://www.bolha.com/search/?keywords=Firewire

Morda to:
https://www.bolha.com/hp-compaq-prenosni-racunalniki/prenosnik-z-velikim-17-zaslonom-hp-8710p-oglas-12099507
(tudi če je baterija slaba, bo pač priklopljen med video zajemom)
Mislim da imam ravno nekaj takega v službi.
Ko končaš, prodaš..

BTW, ena ura miniDV videa zasede okoli 14GB kljub za današnji čas relativno mali resoluciji 720x576 ker gre za zelo nizko kompresiran video, namenjen online montaži na veliko slabših mašinah, kot jih imamo danes.
Tako da boš rabil kaj več kot ključek za 42 kaset.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2024 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se odločil, da poskusim tega:
Video Capture Card
Javim kako bo šlo skozi, ko prispe. Če sem čakal več kot 10 let, da se tega lotim, bom počakal še teh nekaj dni na pošiljko.
Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, nekaj izgub bo preko analognega signala zaradi dvojne pretvorbe, najprej DA (v kameri) in potem AD v tem vmesniku ampak če ti ni ravno pomembna top kakovost, bo v redu.

Preko firewire bi pa šel neokrnjen digitalni signal 1:1 bit po bit brez vmesnih pretvorb v analogni signal direkt iz kasete na disk in potem se tudi ureja (Premiere Pro itd.) v tem miniDV kodeku.
To je bila glavna prednost tega sistema pred prejšnjimi analognimi, ker ni imel generacijskih izgub pri presnemavanju in urejanju.
Za 42 kaset bi jaz raje delal s tem (tudi zaradi lažjega dela - s kamero upravljaš iz računalnika, snemanje se samo ustavi na koncu kasete itd..):
kartica: https://www.megashop.si/product/1909726-DIGITUS-31-VRATA-FIREWIRE-400-KRMILNA-KARTICA
kabel: https://www.tehnox.si/ieee-1394-kabel-44-moskimoski-18m-p-4257.html

ali kitajci
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 822
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda želim čim boljši posnetek. Bom videl kako bo šlo ali če bo sploh šlo s tem in nato bom razmišljal dalje.
Glede predlagane kartice, bi potreboval še en računalnik. d'oh!
Na spletu vidim, da obstajajo tudi kartice za prenosne računalnike, ki bi moral imeti poseben vhod za kartico, spet dodatni stroški.
No, upam, da bo kvaliteta zadovoljiva. Vsekakor javim tu.

Sem tudi poslal povpraševanje podjetju, ki se ukvarja s presnemavanjem. Po moje me bo cena zvila, predvidevam kakšnih 300-400€.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.87
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če vse prav razumem, rabiš adapter USB to Firewire in ustrezen kabel za povezavo. Nekaj takega https://pop-shop.si/si/sport-in-prosti-cas/hobi/348-adapter-firewire-ieee-1394-6-pin-na-usb-20-tip-a

Še en video https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=jpZQZHAuIxE&cbrd=1
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem gledal videa ampak dvomim, da bo to prenašalo video signal iz DV kamere na USB in naprej v softver. IEEE1394 ima drug protokol kot USB in ne moreš to samo s prevezavo žičk rešit.
Lahko pa nekdo proba, če ima željo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

USB je samo za prenos fotografij s kartice
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.87
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem še malo pogledal, ja ta adapter ne bo deloval, na Amazonu (reviws) povsem spodaj sta se javila dva, ki sta z tem kablom adapterjem poizkusila.
https://www.amazon.com/PASOW-Firewire-Adapter-Converter-recorders/dp/B0CJ2YQ8J7/ref=sr_1_14?crid=15UTKX63I0IZ3&dib=eyJ2IjoiMSJ9._dzQcSJtE9RLF2jr4nOZ94v_Iia1-bcMTaKvMlGjFZNG2IQLhYVsaawZmLcpCsRKWuDjC8JZNxFLpEtXHAXegLNeXgN1TZMkl9wZePalYO5Gcf21QCpgbewa26M6-Vy3lcjl2kQz9vc1NguS-9aFsKqkFDm8kbHykzLZ5e4BIZiANKA3PZ4SFEWrOpiXtqEzCLWqEohB91BX7OSfivQ9ohhWE7PGsI5c5-uPyaqzoW8.X9AvqQXD5qBdlp0YQ3L0VvWxTnGW4-nkspjVS_isw30&dib_tag=se&keywords=usb+to+firewire+400+adapter&qid=1708943430&sprefix=USB+to+fire%2Caps%2C178&sr=8-14
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group