www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Fedora 6 in posodobitve

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2007 11:52 pm    Naslov sporočila:  Fedora 6 in posodobitve Odgovori s citatom

Pred cca dvema mesecema sem snel omenjeno distribucijo. Danes pa sem se spravil zadevo postavljat. S to distribucijo se ukvarjam prvič in me malo preseneča Confused . Po uspešni namestitvi se je pritožila, da update-i ne gredo. Ok, to glede omrežja je bilo hitro rešeno - onboard mrežno kartico je prepoznala kot eth2 (v pcju sta še dve v PCI slotih) v nasprotju s SuSE, ki jo vidi kot eth0. Preseneča pa me update procedura. Že cel večer se nalagajo update-i (trenutno prenešeno cca 250MB), pa je indikator prenosa šele nekje na polovici Shocked . Je tole običajno?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 12:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojih izkušnjah sodeč je to kar običajno. Sploh če updejta s kakšnega počasnejšega strežnika...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.77
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da je pri prvi namestitvi sistema vedno najdaljši update in da je to normalno Wink .
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrstni red mreznih kartic je odvisen od vrstnega reda nalaganja modulov in monolitnih driverjev v kernelu. Kdor prej pride, prej melje Very Happy
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja 450MB je bilo vsega skupaj, na koncu je pa še čakalo vprašanje ali naj namesti certifikat ene igrice.

Sokrat tole drži, ampak zanimivo: po restartu je aktiviral še eno karto, ki je v PC-ju ni. Bom videl kaj mu ni všeč ... ko bo končal z downloadom update-ov ... spet ... Rolling Eyes

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem ze kar nekaj masin opremil s FC6 in se nisem mel nobenih problemov, razen tega, da prvi 'yum update' res traja.

Pred kratkim sem celo prevedel gonilnike za neko ISDN kartico, ki jo sedaj uporabljam za VoIP -> ISDN gateway.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Think Potem ko so šle vse posodobitve gor in malo telovadbe z mrežnimi karticami je reč stekla. Ampak ... očitno se človek nekaterih stvari navadi in potem malo debelo gleda če stvari ne gredo po pričakovanjih. Bom pustil da stvar še teče nekaj časa, da vidim kako se bo reč obnašala med običajnim delom. Vse pa zaenkrat kaže na to, da bom pri instalacijah, ki niso strogo specifične zaenkrat kar ostal na SuSE distribuciji.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.08
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 9:46 am    Naslov sporočila:  Re: Fedora 6 in posodobitve Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
...Preseneča pa me update procedura. Že cel večer se nalagajo update-i (trenutno prenešeno cca 250MB), pa je indikator prenosa šele nekje na polovici :shock: . Je tole običajno? Lp, Frenki


Na hitrost nalaganja se delno da vplivati. Spodobne firme imajo za downloadanje več različnih serverjev. Na kateri server pademo, določi DNS. DNS za vsako zaporedno zahtevo za resolvanje vrne IP drugega serverja (round robin). To ni pravi load balancing, saj pade naključen server, ne na najmanj obremenjen. Če človek prekine download in ga ponovi (po potrebi večkrat), obstoja precejšnja verjetnost, da ga bo DNS usmeril na neobremenjen oziroma manj obremenjen server. Če je preobremenjena mreža na katerikoli točki do serverja, ta postopek ne pomaga.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group