www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji gorenje - opisi napak
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.41
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2007 12:19 pm    Naslov sporočila:  Pralni stroji gorenje - opisi napak Odgovori s citatom

Ima kdo seznam oz. opis napak, ki jih javlja pralni stroj Gorenje tip WA162. Spet se je nekaj skurilo (poleg krtačk, navitja motorja, elektronike ter drugih mehanskih napak v zadnjih treh letih)...
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75658.89

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2007 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


prologic_errorcodes.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  prologic_errorcodes.pdf
 Velikost datoteke:  57.6 KB
 Downloadano:  2699 krat



Nazadnje urejal/a . Sre Feb 11, 2015 9:16 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.41
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2007 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala. F32... spet motor ali elektronika... :bonk:
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
rocho
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Maj 2007 18:50
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi moj pralni stroj Gorenje WA162 je javil napako F32. Ali kdo ve kaj to pomeni in koliko bodo znašali stroški za popravilo?
Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.16
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno bo v obeh primerih elektronika. Prebilo IGBT. Izgeda da je to slaba točka teh pralnih strojev. Sosedu sem tole popravljal ravno včeraj. Sem dal prvega, ki mi je prišel pod roko. Je precej predimenzioniran, bomo videli kaj bo.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.41
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem se nisem javil... ni bila elektronika. Skurilo je konektor na motorju. Je prišel serviser in niti konektorja ni zamenjal, ker bi potem morali celotno napeljavo po pralnem stroju Shocked zamenjat...
Zadnjič pa se je spet pojavila F32... Žico scvrlo...
Sem šel in kupil kar kabelske sponke in jih direkno na motor pritrdil brez konektorja. Že kakšen mesec je mir.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aleš
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Okt 2006 22:12
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2007 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, tudi meni napisalo na pralnem stroju WA 162 napako F32.
Ko pa sem odpru pralni stroj sem videl da je od štirih nosilcev potrgalo dva tako da se je motor povesil in se iztaknil iz konektorja. Jutri začnem s popravilom.
Se potem javim kako mi je uspelo, priložil bom tudi nekaj slik.
Namreč tale naša mašina je stara dobrih pet let , pa je bilo že sranja okoli nje kar nekaj. No saj je tudi dala nekaj skozi, ker imamo tri otroke pri hiši.
Naj pa povem nekaj iskušenj, ki mislim da bodo koristne tudi za ostale:
Ko mi je pred približno 2,5 leti začel prvič dobro nagajati ,sam nisem znal najti napake ( ni grel ), tako, da sem poklical serviserja. Ker je bil poznan pri nas kot strokovnjak, sem mislil, da bo zadeva rešena. Ampak z njegoviim prihodom je šele nastalo sranje. Najprej ugotovi, češ da je kriva elektronika. To zamenja, zadeva deluje, cena cca 100 €. Dobro odnese pete, stroj zopet crkne. Pride nazaj , zamenja temperaturno stikalo, ne dela.Nato se nekaj ur trudi vendar ne gre. Odide z razlago, da mora zadevo preštudirati. Ker po tednu dni njegovega študija ni odgovora, pokličem uradni servis iz Gorenja. Človek pride in uredi zadevo v eni uri. Poanta je bila namreč ta, da je bilo elektro varnostno zapiralo za vrata v kratkem stiku in zato je skurilo glavnom elektroniko. Tako, da je zamenjajl elektroniko in varnostno zaporo vrat.
Nato se mi je pol leta za tem zgodila zopet huda okvara, ker se je povesil boben zaradi obrabljenih ležajev. Rezultat ; menjava bobna, kotve, križa, ležajev in grelca.
Čeprav je bil stroj že izven garancije skoraj eno leto so mi v Gorenju vse uredili na njihove stroške zaradi tako hude okvare, ki se ne bi smela pripetiti po treh letih. Vsaka čast jim. Pa še nasvet so mi dali: Če hočete, da vam pralni stroj s tako veliko obrati še dolgo dela menjajte ležaje PREVENTIVNO vsake 2 leti.
Se opravičuje, ker sem bil malo dolg ampak mislim, da bo talenasvet prišel marsikomu prav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.41
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aleš je napisal/a:
No, tudi meni napisalo na pralnem stroju WA 162 napako F32.
Ko pa sem odpru pralni stroj sem videl da je od štirih nosilcev potrgalo dva tako da se je motor povesil in se iztaknil iz konektorja. Jutri začnem s popravilom.
Se potem javim kako mi je uspelo, priložil bom tudi nekaj slik.
Namreč tale naša mašina je stara dobrih pet let , pa je bilo že sranja okoli nje kar nekaj. No saj je tudi dala nekaj skozi, ker imamo tri otroke pri hiši.
Naj pa povem nekaj iskušenj, ki mislim da bodo koristne tudi za ostale:
Ko mi je pred približno 2,5 leti začel prvič dobro nagajati ,sam nisem znal najti napake ( ni grel ), tako, da sem poklical serviserja. Ker je bil poznan pri nas kot strokovnjak, sem mislil, da bo zadeva rešena. Ampak z njegoviim prihodom je šele nastalo sranje. Najprej ugotovi, češ da je kriva elektronika. To zamenja, zadeva deluje, cena cca 100 €. Dobro odnese pete, stroj zopet crkne. Pride nazaj , zamenja temperaturno stikalo, ne dela.Nato se nekaj ur trudi vendar ne gre. Odide z razlago, da mora zadevo preštudirati. Ker po tednu dni njegovega študija ni odgovora, pokličem uradni servis iz Gorenja. Človek pride in uredi zadevo v eni uri. Poanta je bila namreč ta, da je bilo elektro varnostno zapiralo za vrata v kratkem stiku in zato je skurilo glavnom elektroniko. Tako, da je zamenjajl elektroniko in varnostno zaporo vrat.
Nato se mi je pol leta za tem zgodila zopet huda okvara, ker se je povesil boben zaradi obrabljenih ležajev. Rezultat ; menjava bobna, kotve, križa, ležajev in grelca.
Čeprav je bil stroj že izven garancije skoraj eno leto so mi v Gorenju vse uredili na njihove stroške zaradi tako hude okvare, ki se ne bi smela pripetiti po treh letih. Vsaka čast jim. Pa še nasvet so mi dali: Če hočete, da vam pralni stroj s tako veliko obrati še dolgo dela menjajte ležaje PREVENTIVNO vsake 2 leti.
Se opravičuje, ker sem bil malo dolg ampak mislim, da bo talenasvet prišel marsikomu prav.


Nam je serviser rekel, da naj ne vklapljamo centrifuge na 1600 obratov, ker ne zdržijo ležaji tega.
Je pa rekel tudi, da imajo veliko težav s tem modelom, ker je bil prehitro sforsiran iz razvoja in ni bil dovolj stestiran. Ko naslednjič kaj hujšega crkne, kupimo drug stroj...

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
nostromo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Dec 2005 18:19
Prispevkov: 251
Aktiv.: 1.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,
Ker se je ravno odprla debata na pralne stroje bi še jaz nekaj vprašal.
Tudi sam sem lastnik WA121 , star je ene 4 leta in žena pravi da se je zadnje čase začelo pojavljati naslednje:
(Normalno v predalček za mehčalec pralni stroj natoči vodo in tako "vzame" mehčalec za pranje. )
AD1:Do nedavnega je bilo vse v redu, po pranju je bil predalček prazn, ampak sedaj je po pranju v predalčeku še vedno voda........a je to znak da je potrebno malo sčistit predalček (pojavi se vprašanje kako ga vzet ven??) ali pa me čaka kaj hujšega ??

Hvala za odg.

AD2:Zgodba v razmislek glede testiranja naprav...(prejšnji posti)
Imamo tudi gorenjevo napo (smo (bili)pristaši domačih znamk), pa je pregorela žarnica. Jo poizkusim zamenjat in ugotovim da v navodilih ni nobene sheme, čeprav piše: odvij vijak B, odstrani zatič A(glej sliko12).......itd
OK, valjda bomo zrihtal z kmečko logiko.....probam......nak, tukaj nekaj ne štima. Kličem servis, pride možakar (serviser odličen-strokoven) in ugotovi da se sploh ne da zamenjat žarnice saj so vodila in pleh popolnoma nenatančno pritrjena. In potem z ogromnim izvijačem preprosto skrivi izvlečna vodila in pleh, da odpre.........katastrofa. Kličem v velenje.......blabla...........Gospod, res obstaja konstrukcijska napaka na tem modelu.
PA NE POTEM PRODAJAT GOSP. APARATA Z NAPAKO!!!!!!!!! Evil or Very Mad

Sedaj ko mi pregori žarnica, moram škatlo skoraj razstavit in razbit, da lahko zamenjam eno bedno 40W žarnico, ker tega modela pač (očitno) niso (dovolj)testirali............

Toliko v vednost in razmislek

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.54
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2007 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@nostromo odgovor na AD1 je, da izvlečeš predalček ven.To narediš tako, da izvlečeš predal potem ima spodaj en zatič in ga malo z enim izvijačem pritisneš navzgor in gre predal ven. Potem pa očistiš predal in predel za mehčalec ponavadi je to ene vrste sifonček , da ko je notri mehčalec ne gre naprej potem pa ko priteče voda pa potegne in odteče v stroj, če pa se zamaši pa ne dela. Tisti sifonček očisti se da sneti ven in
bi moralo delovati.

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleš
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Okt 2006 22:12
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 19, 2007 1:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Matevž za informacijo. tudi sam sem slišal od serviserja, da so sedaj vsi novi stroji plasirani na trg brez testov in da imajo potem serviserji živo štalo na terenu. Confused
Glede obratov sem pa tudi dobil informacijo od starega serviserja iz Tržiča, da kar je več kot 1200 obratov ni nobenih večjih efektov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Mislim, da ne bo držalo da nad 1200 ni nobenih večjih efektov.

Sta saj dva (kot po navadi eden dober drugi slab):

- višji kot so vrtljaji večja je centrifugalna sila in posledično je perilo bolj suho

- slabost višjih vrtljajov pa so luknjice ki se pojavljajo na perilu
(prej se strga).

LP Jos5
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nostromo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Dec 2005 18:19
Prispevkov: 251
Aktiv.: 1.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Srecko za navodila, sem potegnil predalček ven in sčistil tisti mali sifonček (res je bil zapacan). sedaj stvar deluje. HVALA

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.90
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 2:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem večkrat slišal da nad 1200 oz.1400 ni razlike pri perilu, razen da se perilo prej uniči. Efekta glede suhosti pa ni, tako da ---ne splača.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.41
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri zoknih je lažje potem sušilcu do konca osušit, če se jih prej na 1600 scentrifugira. Smile
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Naslednja
Stran 1 od 61

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group